Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Ben prima premium stokladım kızlar... Bebeğimin popppposu pişik olursa bittik o yüzden 🙊 Migrosta bir ara bir alana bir bedava vardı. O zaman iki paket 1 numara aldım dolayısıyla iki paket de hediyesi oldu. Aynı şekilde iki paket de 2 numara aldım, o da hediyesiyle totalde 4 paket oldu. Sonra e-bebekte bir indirim denk geldi, o zaman 4 paket de 3 numara aldım. 😂😂😂
Olmazsa ileride ihtiyacı olan birine veririm diye düşünüyorum napalım. 🥲

Son düzenleme:
herkese günaydın, şimdi bu gebelik haftası kafamı karıştırdı. internette 28+5 gün olunca seni 29 haftalık olarak görüyor. Doktorumla görüştüğüm zaman hayır 28 hafta olarak düşünmemi istedi. çocuk 1 yaşına gelmeden doğum günü kutlanmaz öyle düşünebilirsin dedi. Bu nasıl bir şey, siz ne diye düşünüp gidiyorsunuz doktora
28+5 hafta 28 haftalıktır . 29 için 29+0 olması lazım
Ben mesela rapor alacağım yarın 32+0 onu bekliyorum tam dolunca sayılıyor
İlk dogumum 36+0 da oldu benim aslında 37 nin içinde görünüyor ama kayıtlara prematüre geçti

Ben prima premium stokladım kızlar... Bebeğimin popppposu pişik olursa bittik o yüzden 🙊 Migrosta bir ara bir alana bir bedava vardı. O zaman iki paket 1 numara aldım dolayısıyla iki paket de hediyesi oldu. Aynı şekilde iki paket de 2 numara aldım, o da hediyesiyle totalde 4 paket oldu. Sonra e-bebekte bir indirim denk geldi, o zaman 4 paket de 3 numara aldım. 😂😂😂
Prima kalıp olarak biraz büyük kullanırsın bence. Pişik konusuna gelince prima aksine pisigi iyilestiriyor sık değiş doğru temizlik ile olmaz inşallah

Canım geçmiş olsun inş bebisin zamanında gelir ben bebegin baş ölcümlerinin önde gitmesi konusunda yazayım dedim benim baya ilk zamanlardan başı hep büyüktü 2 ya da 3 hafta hala öyle devam ediyoruz ayrıntılı ultrasonda şüphelendiler sonra beyin ventriküllerinde genişleme var diye rapor düzenlediler korkudan korkuya saldılar beni sonra perinataloga yonlendirildim takibimi o yaptı bu güne kadarda onla devam ettim ventriküllerin gayet normal genislikte oldugunu baş buyuklügününde genetik oldugunu söyledi (ki gerçekten de eşim ve baba tarafı biraz koca kafalı) hani senin de moralini bozmalarina izin verme doktorun normal diyorsa ona güven hersey normaldir inşallah 💕🙏
Çok teşekkür ederim❤️ Benim de fark bir haftayla başladı; 2, 3 diye devam ediyor. Bizim tarafta kafalar genelde küçük olmaz diye ona bağlıyorum inşallah genetiktir. Sağlıkla kucağımıza alırız bebişleri inşallah🥹🌸

Yanlış söylemişim şimdi baktım😅 ama benim kasılmaların pozisyon kaynaklı olmadığı kesin. İki tarafta da ağrı var, solda daha fazla. Akşama kadar dikkatle gözlemleyeceğim olmadı giderim yine acile🥲 karnım gün boyu şöyle :KK43:
Ben anlamadım şimdi benimde bazen böyle oluyor sol özellikle şişiyor filan ama ben hiç ağrı, acı, kasılma filan hissetmiyorum. Benimki de kasıldığından dolayı mı oluyor bebeğin pozisyonundan filan mı bilemedim açıkçası. Bu aralar arttı çünkü böyle olması

3 numara almanız iyi olmuş o çok kullanılıyor diyor herkes

Ben anlamadım şimdi benimde bazen böyle oluyor sol özellikle şişiyor filan ama ben hiç ağrı, acı, kasılma filan hissetmiyorum. Benimki de kasıldığından dolayı mı oluyor bebeğin pozisyonundan filan mı bilemedim açıkçası. Bu aralar arttı çünkü böyle olması
Yalancı sancılarda genelde ağrı olmaz. Çok şiddetliyse baskı ve ağrı hissedebilirsin. Şişince dokun oraya, taş gibi sertse kasılmadır. Braxton hicks kasılmaları yaşıyorsan bile çok normal emin ol🌸 Benim saatte 6 kez oldu diye acile gittim. Normalde günde 25-30 kere olsa bile takmıyorum artık ki seninki büyük ihtimal daha az oluyordur.

Ya ben stoklamayayım pişik yapar diye bir paket sleepy bio organik aldım sadece tek paket🫠 o belli olunca devamını getiririm diye düşünüyorum. 48 li var ama bir günde biter mi iki bebeğe acaba? Bir paket te başka marka mı alsam diye düşündürdünüz beni🤣

Ya ben stoklamayayım pişik yapar diye bir paket sleepy bio organik aldım sadece tek paket🫠 o belli olunca devamını getiririm diye düşünüyorum. 48 li var ama bir günde biter mi iki bebeğe acaba? Bir paket te başka marka mı alsam diye düşündürdünüz beni🤣
Sen kim ne alıyorsa X2 düşün kuzum 😁😁 Prima premium aldım ben 70li 2 tane muhtemelen 2 hafta yeter 😅 2 numara 3 tane aldım. 3 numara da 1 tane aldım. Daha stok yapmam. Araya 2 ve 3 numara molfixte ekledim başka markalara bakmadım hiç açıkçası.

Sen kim ne alıyorsa X2 düşün kuzum 😁😁 Prima premium aldım ben 70li 2 tane muhtemelen 2 hafta yeter 😅 2 numara 3 tane aldım. 3 numara da 1 tane aldım. Daha stok yapmam. Araya 2 ve 3 numara molfixte ekledim başka markalara bakmadım hiç açıkçası.
X2 düşünmekten 🤪 şöyle oldum ahahahs

Aslında alışık olduğum kasılmalar ama rahim ağzı konusu hep tedirgin ediyor o yüzden her muayenede soruyorum. Böyle kasılmalı geçen günlerden sonra bile doktor sorun görmüyor ama yine de kontrolden sonra aklım yine rahim ağzına gidiyor😅
Progestan enfeksiyonumu çok arttırıyor diye istemiyorum aslında ama olmadı ağızdan kullanırım napiym🥲 bebiş iyi olsun da
Aslında alıştım, eskisi kadar tedirgin etmiyor kasılmalar fakat çok arttığını fark edince mecbur süre tutuyorum. Bugün en son saatte 6yı görünce doktora gideyim dedim. Süre tutunca da saçma sonuçlar çıktı. Örneğin biri 8 dakika içinde geldi, diğeri 12 dakika içinde. Yine de risk almak istemedim. Zaten son aylar bol kasılmalı oluyor bildiğim kadarıyla. Artık bol bol süre tutacağım gibi geliyor
Ah canım yaa. İnşallah bugün çok daha iyisindir 🙏🤗 artan, kötüleşen bir tablo değilse endişelenme. Ama inan kendi doktorunun yorumlarını da çok merak ediyorum. Sancıların Düzensiz olduğu ve herhangi bir rahim sorununa neden olmadığı için önemsemiyor herhalde, benim doktorun da mantığı öyle. Progestanı ağızdan almak da ayrı yan etkiler yapabiliyor, dikkat et bakalım 🫠

Bez konusunda ben de 1-2-3 bedenden birer paket prima premium aldım. Ayrıca 1 beden goon aldım, çok öneren olmuş migrosta uygun fiyatlıydı. Her kafadan bir ses çıkıyor, pişik ve memnuniyet durumuma göre hareket ederim diye düşünüyorum 🤗❤️

Selam kızlar size bir sorum olacaktı bu yenidogan bez 1 numara yani kaç tane aldınız?
Yani aşağı yukarı kaç paket lazım oluyordu ki? tamamen unutmuşum ben
Bazılarınız bez stoğu yapmisti ondan sordum.
Bende e Bebek sleepy kampanyasından aldım 2 paket yani 100 tane toplamda.
Kimisi al diyor kimisi stok yapma diyor çevremde bakalım hiç bilmediğim konular

20.haftada bebek arabası ve beşik gibi şeyleri almak için biraz erken mi oldu bilmiyorum ama e bebekte 2.ürüne yüzde 50 indirim olduğu için ben aldım. Ana kucağı da aldım
Bebek arabası prego solo travel(katlanınca küçük oluyor ve hafif diye tercih ettim)
Ana kucağı pierre cardin
Beşik kanz with me 2
Arabanın sürüşü konforu sizce nasıl bende prego solo ve aria modellleri arasında kaldım

Bez konusunda ben de 1-2-3 bedenden birer paket prima premium aldım. Ayrıca 1 beden goon aldım, çok öneren olmuş migrosta uygun fiyatlıydı. Her kafadan bir ses çıkıyor, pişik ve memnuniyet durumuma göre hareket ederim diye düşünüyorum 🤗❤️
Goon soft olan primaya çok benziyor ama mavi paket tam naylon gibi pişige çok müsait sanki

X