2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    239
Ben de hareketlerini aşağıda hissediyorum.Zaten riskli bir gebeligim var en ufak bir şey bile beni endişelendiriyor.randevuma da bir hafta var daha.Diger arkadaşlar da yazarsa fikir ediniriz insallah.Belki bu konuda doktoruna danışan falan vardır.
Bir arkadaş danışmış normal demiş o da canim insallah bizimkiler de normaldir.

Merhaba benimki hep aşağıdaydı kasık ağrısı ve bel ağrısı oluyor mu birde leke gelirse bunlar yoksa korkma ama dinlen bol bol bende de ilk başta böyle başladı hep aşağıda hissediyordum hiç dikkat etmedim aşağı düştü şimdi de rahimde gevşeme açılma olmuş erken doğabilir dedi doktor 😞😞
Yaa çok dikkat et canim, bende ağrı falan yok çok şükür sadece asagida hissettim dün bugün yukarı çokmış gibi sanırım dolanıyor oralarda. Ama sen çok dikkat et umarım sağlıkla zamanında gelir hepsi 🙏🏻

Ben bugün 20+4 oldum ama gün içinde hiç hareket hissetmiyorum ya genelllikle hareket halindeyim o yüzden ya da bilemedim. Akşamları da bazen yemekten sonra pık pık şeklinde hissediyorum gene böyle büyük dönme hareketleri falan değil, bu durum biraz tedirgin etmiyor değil. Çarşamba günü kontrolüm var gene strese girdiim.
Normal canim ben de bi gün çok hissediyorsam diğer gün nerdeyse hiç hissetmiyorum. Tedirgin ediyor evet ama normal demek ki bu haftalarda.

Merhaba kızlar benimde bugün kontrolüm vardı.18. Haftadayım doktorumuz böbreklerde hafif bir genişleme var daha sonra sönebiliyor detaylı ultrasonda daha iyi gözükür dedi. 22. Haftaya detaylı randevusu aldım ama içime bir huzursuzluk düştü tabi aynısını yaşayan var mı ?

Bundan aldım canım gayet memnunum. Evet bebek için de gerekli o yüzden şimdiden aldım ben sabah hep burnum tıkalı uyanıyordum ama artık tıkanmıyor hiç
Memnunsan bende bakayım canım çoğu makinede dışarıya su fışkırtma olayı oluyormuş 🙄 çok iyi oldu önermen 🥰

Yaa çok dikkat et canim, bende ağrı falan yok çok şükür sadece asagida hissettim dün bugün yukarı çokmış gibi sanırım dolanıyor oralarda. Ama sen çok dikkat et umarım sağlıkla zamanında gelir hepsi 🙏🏻
Amin inşallah şu anda bile çok kötü kasık ağrısı ve bel ağrısı var bir terslik var bu kadar ağrı olurmu acaba sanki doğum sancısı gibi gelip gidiyor

Amin inşallah şu anda bile çok kötü kasık ağrısı ve bel ağrısı var bir terslik var bu kadar ağrı olurmu acaba sanki doğum sancısı gibi gelip gidiyor
Dinlenince geçmiyor mu? Acile gidince de kanama yoksa alttan bakalım diyorlar burda. Zaten ultrason aleti de çok iyi olmuyor. Dr una mesaj atsan belki kendi hastanesine çağırır bakar

Dinlenince geçmiyor mu? Acile gidince de kanama yoksa alttan bakalım diyorlar burda. Zaten ultrason aleti de çok iyi olmuyor. Dr una mesaj atsan belki kendi hastanesine çağırır bakar
Ay demin çok kötüydüm kesin dedim ben doğum yapıyorum biraz daha sürse acile gidecektim geçti çok şükür ayakta çok kaldım galiba ondan oldu sinirim boşaldı oturdum ağladım çok zor geçiyor artık en ufak şeyde böyle mi olacam

Ben de ilk 3 ay 5 kg vermiştim şimdi son 2 haftada 2 kilosunu geri aldım.
İştahım da arttı gece geç yatarsam yatmadan atıştırıyorum bir şeyler ve ben zaten kilolu hamile kalmıstım. Bu hafta karbonhidratı kesiyorum😪
Ben 54-55 ile hamile kaldım 59um şuan. 16.haftadan sonra iştahım açıldı benim de. Asıl son aylarda çok alınıyor benim de yavaş gitmem lazım 🙈

O doluluk hissini sordum ben çok normal rahim büyüyor dedi. Sıkıntı yapacak birşey yokmuş canım
Ben de bunu soracaktım buraya, vajinamda doluluk hissi var bir iki gündür, endişelenmeye başladım, daha önce de olmuştu gerçi ilk haftalarda sonra geçti . Sizde de var mı böyle bir durum ?

Tecrübeli hamişler, Eylül analarından geliyorum 15+0 dan selamlar :) Benim başımın sol tarafı cumartesi gecesinden beri uyumakla geçmeyecek şekilde ağrıyor... İlaç içmek istemiyorum öldürmüyor çünkü ama yaşayan var mı bu haftalarda böyle tek taraflı baş ağrısı
Selam her ihtimale karşı tansiyonunuzu ölçün derim ama genelde bu ağrılar normal .

Ay demin çok kötüydüm kesin dedim ben doğum yapıyorum biraz daha sürse acile gidecektim geçti çok şükür ayakta çok kaldım galiba ondan oldu sinirim boşaldı oturdum ağladım çok zor geçiyor artık en ufak şeyde böyle mi olacam
Bazen benim de kasığımda ağrı oluyor, yürümek ya da oturduğum yerden kalkmak zor oluyor. Yapacak bir şey yok bu konuda, Dr normal diyor. Ağlayınca rahim de kasılıyor, olabildiğince sakin kalmaya çalış. Geçmiş olsun. Yarıladık artık . 37 den sonra erken doğum sayılmıyor. İnşallah zamanında sağlıkla gelsinler.

Bazen benim de kasığımda ağrı oluyor, yürümek ya da oturduğum yerden kalkmak zor oluyor. Yapacak bir şey yok bu konuda, Dr normal diyor. Ağlayınca rahim de kasılıyor, olabildiğince sakin kalmaya çalış. Geçmiş olsun. Yarıladık artık . 37 den sonra erken doğum sayılmıyor. İnşallah zamanında sağlıkla gelsinler.
Amin inşallah yapacağımızı yapıyoruz artık takdir Allah'ın hem zihinsel olarak hem fiziksel güç kuvvet versin hepimize

Ben de bunu soracaktım buraya, vajinamda doluluk hissi var bir iki gündür, endişelenmeye başladım, daha önce de olmuştu gerçi ilk haftalarda sonra geçti . Sizde de var mı böyle bir durum ?
Benim daha çok alt karında oluyor canım ara ara.ağırlık hissediyorum o kısımda bebeği tutmam gerekiyormuş gibi. Ona da rahim büyüyor normal dedi.

X