2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    239
Tecrübeli hamişler, Eylül analarından geliyorum 15+0 dan selamlar :) Benim başımın sol tarafı cumartesi gecesinden beri uyumakla geçmeyecek şekilde ağrıyor... İlaç içmek istemiyorum öldürmüyor çünkü ama yaşayan var mı bu haftalarda böyle tek taraflı baş ağrısı

T
Tecrübeli hamişler, Eylül analarından geliyorum 15+0 dan selamlar :) Benim başımın sol tarafı cumartesi gecesinden beri uyumakla geçmeyecek şekilde ağrıyor... İlaç içmek istemiyorum öldürmüyor çünkü ama yaşayan var mı bu haftalarda böyle tek taraflı baş ağrısı
Hayırlı olsun 🌸 Tam dediğiniz zamanlar 2 gün benim de başım çok ağrımıştı, banu çiftçinin uygulamasında mıydı ya da kağan kocatepenin videosu da olabilir bu haftalarda baş ağrısı normal diyordu. Ama benim tek taraflı değil genel bir baş ağrısıydı, sizin de normaldir diye düşünüyorum😊

Hangi marka aldın canım bende bebek için almak istiyorum
Bundan aldım canım gayet memnunum. Evet bebek için de gerekli o yüzden şimdiden aldım ben sabah hep burnum tıkalı uyanıyordum ama artık tıkanmıyor hiç

Eklentiler

• IMG_0154.png
    IMG_0154.png
    168,3 KB · Görüntüleme: 51
benim bugün 20+0 ve ben hala akşamları prilam içmeden yatarsam ertesi gün zehir oluyor bana. ilk haftalardaki gibi ölü gibi olmuyorum ama yine de sürekli bir bulantı ile yaşıyorum ilacı içmezsem. ama artık sadece 1 tane içiyorum. sizin haftalarda hala 2 tane içiyordum, doktor bırak artık demişti:) 1e düşürebildim. yarın gidince söylicem ben prilam bağımlısı oldum diye:) işin ilginç tarafı diğer 2 gebeliğimde de böyle birşey olmadı 4 aya kadar sürdü en fazla bulantılar. bu defa ne oldu anlamadım..
Ben de 15 gün kadar bir tane ile idare ettim ama birden coştu anlamadım 🙈 bana da doktorum bırakırsın artık diyordu benim de bu hafta randevum var bakalım ne diyecek :)
Benim de diğer gebeliğimde 16 hafta civarı geçmişti artık ben de azalınca yine öyle olacak sandım

Ben de 17 de hissetmeye başladım.sonra birkaç gün hissedemedim. Hatta aynı mesajı ben de yazdım buraya😅 birkaç gün sonra yeniden hissetmeye başladım.Galiba her gün hissedilemiyor.o 3 gün endişeli geçti hatta doktora gitmemek için zor tuttum kendimi ama sonradan yeniden hissetmeye başladım 🙂
Benim 2.gebeligim bide ,ilkinde ilk ne zaman hissettim nasil oldu hatirlamiyorum bile,sadece 24.haftada cok sert tekmelerinin oldugunu esimin karnima kulagini koyup duydugunu hatirliyorum,hatirimda bu kalmiş

Ben de senin gibiyim 18+2 yim şu an ve çarşamba kontrolüm var. Ben de her gün hissetmiyorum 2 gün üstüste hissettim ama dün hissetmedim bugün de kalp atışını dinleyebildim. Çok şükür bir kere bile hissetmek o kadar güzel bir duygu ki, bence az hissetmemiz normal ki doktorlar ilk gebelikte 21 haftaya kadar hissedilmemesi normal diyor belki biz de hissetmeyecektik ama kendimizi çok dinliyoruz aklımız sürekli orda ☺️ gün gün artacaktır inşallah, insan tekmelendiğine sevinir mi yaa seviniyor işte 🥰
Benim2.gebeligim aslinda,geçen haftalar yataga yatip kendimi dinledigimde çok hafif hareketler hissettim ,hafif dokunuşlar,pit pitlar,okadar guzelki onun varligini hissetmek,ilkinde 24.haftada cok sert tekmeler hatirliyorum ama :) o gunleride sabirsizlikla bekliyorum

Ben de o haftalarda çok baş ağrısı çektim gerçekten geçmek bilmiyordu🤦🏻‍♀️

B Babyyoda doktora gittim bu arada çok fazla gerildim içim rahat etmedi bi türlü doktor normal dedi. Diğer arkadaşların yorumlarını da okudum bu şekilde hisseden çok var içim rahatladı çok şükür.
Çok sevindim canim benim dün olmuştu ya geçti bugün o yüzden gitmedim ama iyi oldu söylediğin biraz daha rahat etti icim
Çok teşekkür ederim :)

Canım bende hep aşağıda hissediyorum. Bazen bir doluluk hissi oluyor . Hiç göbek deliğimin orda hissetmedim . Bu haftalarda normal , ilerleyen haftalarda yukarı çıkacaklar bizde yukarda hissedeceğiz . Ultrasonda da doktor ayakları kıpır kıpır taa aşağı kadar sarkıtmış demişti, ultrason resmini bırakıyorumEki Görüntüle 3406454
Ayy masallah miniğe ya bunlar doğana kadar bize rahat yok :)

Tam kasığımda ağrı olduğu gün Dr a gitmiştim, yürüyemedim uzandım hafifledi diye söyledim. Solda altta ağrı oluyor dedim baktı bebeğin kafası oradaymış, yeri geniş olduğu için döner sürekli oynar dedi. Normal dedi.
Evet muhtemelen benim de öyleydi tam solda dediğin gibi yürüyemedim bile bugün geçti çok şükür 🙏🏻

ben de hep aşağıda hissediyorum hareketleri. acaba 5.ayda normal mi, bebek nerede tam bilmiyorum. bana da garip geliyor ama insan bi endişeleniyor neden bu kadar aşağıda diye. doktora soracaklarım arasında bu da. unutmaz sorarsam yazarım buraya da. diğer gebeliklerimde böyle miydi hatırlamıyorum açıkçası ki benim ikinci gebeliğimde 5.aydan itibaren doğuma kadar rahim ağzı 2 cm açıktı hep. ama bebek nerdeydi, hareketler nerdeydi bilmiyorum, çok şükür zamanında doğmuştu. bunu bi sorucam ama çoğu kişi böyle yazmış normal galiba.
Herkeste oluyormuş normal canim galiba o rahim açıklığıyla nasıl geçti o süreç ya zor olmuştur.

X