2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    239
Görüntü de anormal bir durum yok bence neye takıldınız ki. Zaten daha minik hatlar et dolmamış zayıf olur küçükler daha

Ultrason görüntüsünde bir tuhaflık olsa doktorun söylerdi zaten çok değişik çıkıyorlar bunun için endişelenme bence Ama diğer durum için kontrolleri ihmal etmesen iyi olur.Rahim boyunu ölçtü mü doktorun kısalma olup olmadığına bakmak için.Bazen az bir açıklık ile son güne kadar gidiyor bebekler bazen de birden açılma ve kısalma olabiliyor.ayrintilida 34 mm ölçülüp 13 gün sonraki kontrolde bebeğin eşi gelmiş doğum başlamış dedi doktorum.Bebegim daha 23 haftalıktı.Tabi benimki kötü bir örnek. 25 mm altı olup da 38.haftalari görenler de var.O yüzden takip etmek önemli.bòyle durumlarda genelde 15 günde bir muayene için çağırıyorlar diye biliyorum.Bir de yatak istirahati progestan falan veriyorlar.Biraz dinlenme ile de rahim kendini toparlayabiliyor.Eğer yakın zamanda kontrole gitmeyi düşünmüyorsanız dinlenerek geçirin zamanınızı bence .Çok geçmiş olsun stres yapmayın insallah her şey yolunda gidecektir

Rahim uzunluğuna baktı güzel dedi ama ölçü vermedi detaylı da herşey daha net çıkar herhalde zaten hiçbir şey yapamıyorum sürekli dinleniyorum diğer gittiğimde herşey düzelmiş olur inşallah

Bana biraz tuhaf gözüktü kimede göstersem çok tuhaf çıkmış diyorlar herşeye ehvam yapıyorum artık
çok minikler ben geçen gittiğim de 16.haftalıktı I.T.'ye benziyor dedim dr bile güldü :) o an hareket etmiş olabilir biz doğru anlamlandıramıyor olabiliriz ,normal fotoğraf gibi görelim istiyoruz ondan tuhaf geliyor bebişler bize bence ultrson görüntüsünü dr yorumlamıştır zaten siz bolca dinlenin güzel düşünün her şey yolunda gitsin zamanında doğsunlar inşallah

Kızlar merhaba 12.haftanın sonlarında doktorumuz erkek diye tahmin etti pipi falan dedi.13.hafta sonlarında perinatolog kıza benziyor dedi.Kafamız karıştı bu şekilde olan var mı acaba içinizde yine değişir mi

Bana biraz tuhaf gözüktü kimede göstersem çok tuhaf çıkmış diyorlar herşeye ehvam yapıyorum artık
Ben 19.haftamdayım dün banu çiftçinin bu hafta için olan videosunu izliyodum, ultrason görüntüsünde hala hiç sevimli değiller çünkü yanaklarında cilt altı yağ dokusu henüz oluşmadı kemik üzerinde incecik bir deri var dedi. Yani böyle tuhaf çıkmalar çok normal içinizi ferah tutun ama dinlenmeye çok dikkat edin mümkün oldukça sizin için sn önemlisi şu anda bu

Amin İnşallah hepimiz ki sağlıkla zamanında doğsun hep sorun çıkınca herşeyini bir takıntı yapmaya başladım sanki çok zor geçiyor bu hamilelik çabucak 9ay gelsede bitseydi tabi sağlıklı bir şekilde

Aynı haftadaymışız bende19+1oldum evet biraz araştırınca böyle çıkmaları normalmiş İçim rahatladı teşekkür ederim hatta buda uygulamadaki ultrason görüntüsü aynı gibi benimkiyle

Eklentiler

• Screenshot_2024-03-23-12-00-43-224_com.kksal55.gebelik.jpg
    58,8 KB · Görüntüleme: 106
Kızlar merhaba 12.haftanın sonlarında doktorumuz erkek diye tahmin etti pipi falan dedi.13.hafta sonlarında perinatolog kıza benziyor dedi.Kafamız karıştı bu şekilde olan var mı acaba içinizde yine değişir mi
Merhaba , Doktorum bana 11. Haftanın sonunda erkeğe benziyor ama bu haftalarda bazı kız bebeklerde de çıkıntı olabiliyor çokta yükselme demişti . Bizim cinsiyet değişmedi , oğlumuz olacak ama değişen çok kişiyi okudum . Ben sizin yerinizde olsam güvenilir bir perinatologsa doktordan çok perinataloğa güvenirdim. ( bizim perinatologta erkeğe benziyor demişti ) Çünkü onlar bacak arasından ziyade, genel kemik yapısı ve kafa yapısına hakim olduklarından cinsiyet konusunda daha iyiler .

Merhaba kaçıncı haftanızda 250 gr çıktı bebiş
Benim 19+6 Haftada 400 gr 24 cm çıktı boyuda canım her bebeğin gelişimi bir olmaz ki. Benim 3. Gebeliğim bütün gebeliklerimde bebeklerim bu dönemlerde ilerde gitti gelişimleri son aylarda düzeldi ve ilk oğlum 3310 ikinci oğlumda 3410 kg olarak doğdu

Maşallah benimde 18+4 235 gr çıktı

Şu içinde olduğu için kayma filan olmuştur bisry olsa soylerdi doktor. Benimkide bu hafta ki kontrolde çok değişik seninkinin ağzı burnu düzgün en azindan bendeki yamuk yumuk valla acidandir o içinizi ferah tutun

tabikide normal ultrason cihazini fotograf makinesi gibi dusunme yansittigini geri alir bebis su icinde kirilma yapa yapa yansitiyo baska bi haftandada daha duzgun cikabilir oan nasil goruntulediyse cihaz burda maksat burnu var mi var agzi gozu varmi var yarik dudak mi yok okeeey demek icin ben 17+4 de ilk ultrasona gittim dun yani yuzunu gorebilirmiyiz dedim sandimki yakisikli bebem guzel poz vercek uzayli gibi bisey gorundu aaa bumu dedim doktorum bile dediki ee bu haftalarda daha iskeletor gibi dedi icini rahat tut gorselden yana canim kimseyede gosterme bu tarz gorselleri biri kalkar sacma bi laf eder canin sıkılırproblemli bebekler boyle anlasilmiyo korkma

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…