2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    239
Kızlar detaylı yazıyorum herkese cevap veremedim biraz ağladım 😞 Dr zaten geçen gittiğimde her iki rahim damarımda çentik (daralma ) olduğunu plesentaya yeterli kan gitmediğini bu yüzden kan sulandırıcı başlayacağım dedi. Gebelik tansiyonu preeklamsi riskin var demişti. Bu bebekte haftasına göre gelişim geriliği ve erken doğum riski yaratabilir demişti. Bugün gittiğimde bebeğim haftasıyla uyumlu çıktı 19 haftalık ancak amniyon sıvısında azalma gördü 🥹 ekstra oksapar iğne başladı beslenmene tansiyona dikkat et suyun azalmaması için uğraşacağız dedi. Yarın da perinataloga gideceğim inş iyi haberler alırım nolur bebeğime dua edin 🙏🏻
Çok geçmiş olsun canım acilma yoksa düzelir bence ya bol bol su iç Havuç suyu iç kendini strese sokmamaya calis güzel haberlerini bekliyoruz inşallah 🙏

Canim ben daha yeni hissetmeye başladım 19+5 bugün kontrolde rahatsız ettik baya sanırım resmen hissediyorum artım eşim bile hissetti hatta senin de yakında başlar :)
Nolur artık başlasın yoksa kafayı yicem😞😞 zaten hastalıklardan kurtulamadım bi de böyle olunca üzülüyorum

Günaydıın kızlar💞 sol kasığımda çok ağrı var neden olabilir sizce bugün doktoruma yazacağım bakalım ama gece boyu ağrıdı hala da yokluyor😔

Benim de biraz önce 2 saat önce falan oldu bildiğimiz adet sancısı kasık, bel özellikle bıgün de kontrolüm vardı aklıma takılır şimdi
Ben dun gittim bayagibda panik olmhstum. doktor onemsemedi arada ooabilir dedi magnezyum yazdi.bugun agrm kalmadi

Kızlar demir ilacı olarak ne kullanıyorsunuz beni haplar zorluyor diye ferrozinc şurup verdi ama tadı berbat ağzımdan gitmiyor. Hap olanı mı kullansam acaba
1710393880518.png
Canım benim doktorum suya karıştırılan şase verdi görseli bu tadı çok güzel hatta sıcak suyla kahvaltıda yapıyorum çay niyetine çok iyi oluyor. Doktoruna danış ve dene istersen :)

Canim ismi ne hocanın gözün aydın buarada daha d aguzel Haberler alacağız insallah 🙏🏻
Ya bak şimdi sen böyle yazınca bi aklım takıldı ben zaten perinatolog takibindeyim benim hocam da iyi baya bugün gittiğimde ben zaten bunlara her gelişinde bakıyorum hatta 12. Haftada bile bunların hepsine baktım rahat ol dedi bi tane rapor gibi bir şey var iste yaşıyor olması gerekenler sanırım tek tek onların hepsine şunu gördüm bunu gördüm bu tamam diye baktı benimki kısa surdu ama 20 dk falan acaba her zaman gittiğim hoca olduğu için mi bu kadar çabuk baktı şimdi sen 2 saat tüm gün falan deyince kafam karıştı bi.
valla normalde ben tup bebekcime gidiyodum cem hoca onun ultrasonlarida uzun geliyodu bana ama yarim saat 40 dk nerdenbiliosn diceksin doktor bulmak icin baska baska doktorlar gezdim aralarda hepsi ilk kez bakmalarina ragmen 15 20 dk bakip bitti gitti yapiyolardi o yuzden cem hoca bana uzun geliyodu allah var normale gorede uzun bakiyo canim doktorum bu doktoru bana gorumcem ultrasonu icin onerdi hem ultrason hemde genc bi doktor bu yasinda prof olmus yurtdisindan gelmis diye onerdi o plesanta sorunum oldugunda direk bundan al dedi aldim sertac esin doktorun ismi buna gidince şok oldum su yuzden adam plesanta sorunum icin uzun uzun bakmadi genel olarak uzun bakti beyinle basladik kafa capi goz bosluklari burun kemigi ense kalinligi kollarin sayisi kemikleri bacaklarin sayisi kemikleri parmaklari sonra karin capini olctu kalp mide mesane diye mideyi bulamadi o onemli onu bulmak lazim pozisyondan simdi gostermedi dedi hemsiresine not al tekrar bakcam dedi devam etti gitti ben bu sirada daraldim kanama alani varmiymis plesantada dedim gitmismi yoksa dedim dur daha oraya gelmedim once bebek sagligi dedi bebegi bitirdi plesanta oncesi mideyi tekrar aradi yine bebekten bulamadi plesantaya bakti gorduklerini soyledi tekrar bakti mideye yine gostermedi benim oglan dur bide sana bakiyim dedi bendeki kucuk kalan kanama alanini gordu rahim uzunlugu ve agzina bakti gayet yeterli dedi bidaha bakti mideyi gordu olctu dediki bu onemli artik ultrasonlarinda midesinin olcumunu yapcaz dedi bana detayliya girmisisim hissi verdi cok tatmin ve mutlu oldum gercekten bide ben tepki versemde deseydi derdimki hii benle sekilleniyo ama hic bisey demeden eger detayliyi bende yaptirirsan 1 2 saat diye dusunup gelme bana gununu ayirmani isticem bebegin tek pozisyonunda herseye bakamazsin detaylica oyuzden bebegin hareket etmesini bekleyip detaylara girdigimde hemen hemen gun boyu suruyo dedi onda bile bebek hareketini detaya alinca cikarken randovu aldim 😂

Sayfalarca okuyorum tam yazıcam yine sayfalar ilerliyor🤣bu döngüyle yazamadım🤣🤣
Ama genel konulardan şeker yüklemesi yaptırıcam.Çünkü sağlıklı beslenen biri değilim🙊eğer bir sıkıntı varsa dizginlemem lazım kendimi.Ama normalde sağlıklı besleniyorsanız gerek de olmayabilir😊
İlk doğumumu normal çok istedim ama mecbur sezeryan oldu.İlk 3 gün evet bir zor ama sonrasında çok zorlanmadım ben.
O yüzden siz de mecbur sezeryan olursanız üzülmen hiç çok da korkunç değil az korkunç🤣🤣🤣

Arkadaşlar pazartesi kontrole gitmiştim. Gelişimi 3 - 4 gün geriden geliyor dedi. Daha fazla geri kalmasın bir hafta 10 güne kadar normal karşılıyoruz dedi. O yüzden beslenmene dikkat et dedi. Ben de tüm tuşlara basıyorum, protein, süt ürünü, kuruyemiş falan tüketiyorum. Bulantılarım geçti rahatım o yüzden yiyorum çok şükür.

Magnezyum yazdı onu alıcam. Bacaklarımda kramp, uyuşma oluyor geceleri. Demir ilacına da bir sonraki kontrolde başlarız dedi. Detaylı ultrasona gidince başlıcam. Detaylı için de şehir dışına gidicem. Mahrumiyet bölgesinde yaşıyorum resmen hiçbir şey yok. Allahtan iyi bir doktor buldum da boşa gitmeyeceğim dedim.🥲 Yoksa detaylıya gitmemeyi bile düşündüm.

Kizlar selam🌸🥰 17 hafta oluyoruz yarin beni de listeye ekler misiniz ? 22 August ongorulen dogum tarihi 🧿👶🏼 NIPT test ile ogrendim 12.haftada Erkek olacak bebisimiz bin sukur🥳 yurtdisindayim burada cok uzerine dusmuyorlar sadece pregnacare kullaniyorum su an vitamin olarak ama sanirim ekstra baslamam gerekecek artik 🙏🏻 hepimizin saglikla gelsin bebisler 🌸 erkek isim onerilerinizi de gormek isterim 😍
Merhaba, Son adet tarihiniz kese ve kalp atışı haftanız yaşınız ve kaçıncı çocuk olduğunu da yazar mısınız?

valla normalde ben tup bebekcime gidiyodum cem hoca onun ultrasonlarida uzun geliyodu bana ama yarim saat 40 dk nerdenbiliosn diceksin doktor bulmak icin baska baska doktorlar gezdim aralarda hepsi ilk kez bakmalarina ragmen 15 20 dk bakip bitti gitti yapiyolardi o yuzden cem hoca bana uzun geliyodu allah var normale gorede uzun bakiyo canim doktorum bu doktoru bana gorumcem ultrasonu icin onerdi hem ultrason hemde genc bi doktor bu yasinda prof olmus yurtdisindan gelmis diye onerdi o plesanta sorunum oldugunda direk bundan al dedi aldim sertac esin doktorun ismi buna gidince şok oldum su yuzden adam plesanta sorunum icin uzun uzun bakmadi genel olarak uzun bakti beyinle basladik kafa capi goz bosluklari burun kemigi ense kalinligi kollarin sayisi kemikleri bacaklarin sayisi kemikleri parmaklari sonra karin capini olctu kalp mide mesane diye mideyi bulamadi o onemli onu bulmak lazim pozisyondan simdi gostermedi dedi hemsiresine not al tekrar bakcam dedi devam etti gitti ben bu sirada daraldim kanama alani varmiymis plesantada dedim gitmismi yoksa dedim dur daha oraya gelmedim once bebek sagligi dedi bebegi bitirdi plesanta oncesi mideyi tekrar aradi yine bebekten bulamadi plesantaya bakti gorduklerini soyledi tekrar bakti mideye yine gostermedi benim oglan dur bide sana bakiyim dedi bendeki kucuk kalan kanama alanini gordu rahim uzunlugu ve agzina bakti gayet yeterli dedi bidaha bakti mideyi gordu olctu dediki bu onemli artik ultrasonlarinda midesinin olcumunu yapcaz dedi bana detayliya girmisisim hissi verdi cok tatmin ve mutlu oldum gercekten bide ben tepki versemde deseydi derdimki hii benle sekilleniyo ama hic bisey demeden eger detayliyi bende yaptirirsan 1 2 saat diye dusunup gelme bana gununu ayirmani isticem bebegin tek pozisyonunda herseye bakamazsin detaylica oyuzden bebegin hareket etmesini bekleyip detaylara girdigimde hemen hemen gun boyu suruyo dedi onda bile bebek hareketini detaya alinca cikarken randovu aldim 😂
Benim hocam da saydıklarının hepsine baktı da söylüyor tabi tek tek ama ne bileyim benimki kısa sürdü anlamadım ben bu işi😅 her gittiğimde baktığı için sanırım.

Günaydıın kızlar💞 sol kasığımda çok ağrı var neden olabilir sizce bugün doktoruma yazacağım bakalım ama gece boyu ağrıdı hala da yokluyor😔
kuzucum bendede vardi bu donem buyume atagiymis kat kat buyumeye basliyolarmis doktorum ondan dedi sen nasil olduun 😘

Benim hocam da saydıklarının hepsine baktı da söylüyor tabi tek tek ama ne bileyim benimki kısa sürdü anlamadım ben bu işi😅 her gittiğimde baktığı için sanırım.
Canım aynı doktorla devam ediyoruz ya biz ondandır, ben de dün gittim kafa çapı, organları hepsine baktı kendi doktorum yarım saat falan ama zaten iki haftada bir görüyor bebeği saatlerce bakmasına gerek yok merak etme sen

Canım magnezyuma başlatabikşr doktorun benim de çok sancı ve ağrım oluyordu magnezyum iyi geliyor. Büyümeye bağlı sancılar, ağrılar olabiliyormuş

X