2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    239
Kızlar demir ilacı olarak ne kullanıyorsunuz beni haplar zorluyor diye ferrozinc şurup verdi ama tadı berbat ağzımdan gitmiyor. Hap olanı mı kullansam acaba
Sidefer kullanıyorum canım öneririm SGK karşılamıyor ama yan etkileri de yok denecek kadar az hatta bende hiç yan etkisi olmadı

Kızlar demir ilacı olarak ne kullanıyorsunuz beni haplar zorluyor diye ferrozinc şurup verdi ama tadı berbat ağzımdan gitmiyor. Hap olanı mı kullansam acaba
Ben feramat kullanıyorum canım 1 ay oldu başlayalı ilk hafta biraz kustum ama direnelim dedi doktorum geçti şimdi herhangi bir tadı yok.

Eklentiler

• images.jpeg-2.jpg
    images.jpeg-2.jpg
    13,9 KB · Görüntüleme: 40
Aynen canım ama gezdir sürekli tek yerde tutma. Sabah sağlık ocağında kontrolüm vardı hemşirede de aynı cihaz vardı nereye koysa hep kaçtı yaramaz😂 saniyelik yakalayabildi hep. Ben yönlendirdim ordan kactiysa şuraya bak diye 😂😂

Keşke bu cihazın USG olanı olsa ne guzel olurdu 😂

Ben feramat kullanıyorum canım 1 ay oldu başlayalı ilk hafta biraz kustum ama direnelim dedi doktorum geçti şimdi herhangi bir tadı yok.
Ben daha 10 gündür iyiyim 19 haftalığım 10 gün öncesine kadar ağır kusma mide bulantısı yaşadım o yüzden kusmaktan çok korkuyorum😣

Sidefer öneririm ben hepsini kullandım sadece bunda rahat ettim. Ne bulantı yapıyor ne tadı kötü ne kabızlık yapıyor gerçekten iyi doktorum önerdi özel bir ilaç ama

Kızlar iyi akşamlar ☺️ben bugün oruç tutum yapabilir miyim diye gün boyu bozmadım orucu ama iftardan sonra çok kötü oldum yemek yiyemedim kusma tansiyon düştü Bayılma gibi oldum sabahtan beri uzanıyorum belliki yapamicam 😞
Ben de öyle oldum canım oruç kolaydı ama yemek yiyince kötü oldum o yüzden bugün tutmadım, tutamayacağım da. Hiç üzülme Allah bize o ruhsatı vermiş sonuçta bebişlerimiz her şeyden önemli şimdi 😌
Valla düşünmüyor değilim hayatımda hiç doğum yapacak yapmış birisini görmemiştim taa ki eltime kadar hep normal doğum yapmış 2 gebeliğide normal oldu birinde içeride 5 dakika bile durmadı diğerinde hastanede kalması gerekti korkmalımıyım yoksa normal doğum mu düşünmeliyim zaten kilom var normal doğum olmaz belki ama kafam bir dünya oluyor böyle düşünüyorkenn canım çok tatlı ve korkağım(panik atak) 🥲🥲🥲🥲
Normal doğumdan hiç korkmuyorum hatta düşüncesi beni heyecanlandırıyor, o anı yaşamayı onu dünyaya getirirken her ana şahit olmayı hemen ayaklanmayı çok istiyorum inşallah her şey yolunda gider ve sezeryan gibi bir durumum olmaz 🤲🏻 Allah herkesin gönlüne göresini nasip etsin inşallah
Kızlar balık yiyor musunuz? Çok kokuyor bana deniz deniz böyle :S Bir de ben şekerli şeyler içiyorum ya böyle meyve suyu falan kola zaten normalde de sevmezdim ama aman onu yemiyim içmiyim diye dikkat edemiyorum.
Malesef ben de çok tüketemedim, sayılıdır, ama cevizi hiç aksatmıyorum
İyi haberle gelemedim 😢 bebeğimin suyunda azalma varmış iğne başladı doktorum ve cuma perinataloga gideceğim çok korkuyorum :KK43:
Canım inşallah güzel haberler alıcaksın, ben de çevremde su azalmasını çok duydum olabiliyor böyle şeyler ve havuç suyunun iyi geldiğini de duymuştum. En önemli şey şu anda stres yapmaman.
Ben gynoferon kullanıyorum başlarda bikaç gün bulantı yaptı ama şu an hiç yan etkisi kalmadı memnunum

Ben beslenmeme dikkat edemiyorum, canım çok az şey istiyor o da hiç faydası olmayan şeyler :KK43: et tavuk uzun zamandır görmek istemiyorum. Şekerli gazlı içecekler içmek istiyorum sabah bile aklımda sadece kola var 😅 vitaminleri de 2 gün alıyorsam 3 gün alamıyorum içmek midemi bulandırıyor😩
Ben de öyle oldum canım oruç kolaydı ama yemek yiyince kötü oldum o yüzden bugün tutmadım, tutamayacağım da. Hiç üzülme Allah bize o ruhsatı vermiş sonuçta bebişlerimiz her şeyden önemli şimdi 😌

Normal doğumdan hiç korkmuyorum hatta düşüncesi beni heyecanlandırıyor, o anı yaşamayı onu dünyaya getirirken her ana şahit olmayı hemen ayaklanmayı çok istiyorum inşallah her şey yolunda gider ve sezeryan gibi bir durumum olmaz 🤲🏻 Allah herkesin gönlüne göresini nasip etsin inşallah

Canım inşallah güzel haberler alıcaksın, ben de çevremde su azalmasını çok duydum olabiliyor böyle şeyler ve havuç suyunun iyi geldiğini de duymuştum. En önemli şey şu anda stres yapmaman.

Ben gynoferon kullanıyorum başlarda bikaç gün bulantı yaptı ama şu an hiç yan etkisi kalmadı memnunum

Evet ya iyi geçti ne olduysa yemekten sonra oldu tansiyonum oynadı ya tutamıyorum zorlandım inşallah kazasını tutucam dediğin gibi bebeişlerimiz önemli benim görümcem hamile oruç için sormuş aynı beş aylık gebeyiz tutmayın demiş bebeğin geliştiği zaman beşinci aymiş zaten

X