2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    239
Günaydın kızlar ben dün doktora gittim devlet hastanesine detaylı ultrasonda iyi dediler randevu için bebeği de görürüm dedim
Ama ne eşimi içeri aldılar nede bebeğimi göstermedi kalp atışını bile dinletmedi kist var dedim ona bile cevap alamdım sadece hemşireye dediğini bi kaç bile duydum bebeğim boyu 17 cm hep böyle mi pişman oldum farklı doktorda fösrsün istedim bulundum yerden dolayı burda 1 tane özel hastane bir tane devlet hastanesi var maalesef
Tam olarak aynı şekilde ben de gittim ve çoook pişman oldum. Birebir aynı şeyleri yaşadım hatta ultrasonla bebeğe bakan kişi doktor bile değildi bende🤷🏼‍♀️

merhaba herkese:)
yazılanları okumaya yetişemiyorum pek bi muhabbetli gidiyor grup walla :)
genel olarak bebiş hareketleri ve tetanoz konuşulmuş, benim 3.gebeliğim ama diğer ikisinin üzerinden 10 yıl geçtiği için
doktor yaptır dedi. hatta 2 doz yaptırıcam, ilki sağlık ocağında 2.sini devlet karşılamıyor tetanoz boğmaca vs olan toplu bir aşı onu doktorum yapacak.
bu 2.sini sağlık ocağındaki doktorum tavsiye etti, doktoruna sor o da önerirse ben bu şekilde öneririm kendim de böyle yaptırdım dedi. doktorum da önerdi sorduğumda.
diğer gebeliklerimde de yaptırmıştım tetanozu. zaten bu aşı canlı aşılardan biri değil dolayısıyla bebeğe zararı olması mümkün değil diye düşünüyorum ben.
şeker yüklemesi de yaptırıcam, ailemde şeker yok, ben gereğinden fazla zayıfım yani şeker riskim çok yok aslında ama tüm bunlara rağmen asla riske atamam. 2 çocuğumda da yaptırmıştım, yine yaptırıcam inşallah.
bebek hareketlerini de ben 2 hafta önce hafif hafif 2-3 günde bir hissetmeye başladım, şuan 19 haftalığım, ama bu hafta baya kuvvetlendi ve gün içinde devamlı hissediyorum.
ilk gebeliği olan anneler endişelenmesin henüz hissetmiyorlarsa çok normal bir de zayıf anneler daha erken hissedebiliyormuş o yüzden en geç 20-21 gibi net hissedersiniz merak etmeyin.
herkese her kontrolde güzel haberler diliyorum kızlar:)

ayh bende tadilata basliyorum inanilmaz gozumde buyuyodu ama iyice agarlastigimda hic yapamam gibi bende 30 m2 giyinme odasini 2 odaya ceviriyorum sacma sapan bi koca bi oda yapmislar bende bos diye giyinme odasina cevirmistim smdi 2 ye bolunup bebek odasini cikarticam ordan cumarteside artik marka bulmaya gidicem onu netleyip cizimleri verip imalata sokturcam ve asiri gozumde buyuyo
İyi yapmışsın çünkü bizim mobilyacı temmuz ortası dedi. Mümkün değil dedim erken doğum vs olursa hani 36dan sonraya kalmasın diye zar zor haziran başına anlaştık. Ben odayı odamın tipine göre çizdirdim çok aşırı büyük bir oda olmadığı için sağ ve sola2 şer kapaklı dolap ortaya yatak olacak tek duvarda hepsi çıksın istedim :) normalde krem bej tonlarından gidecektim ama çağla yeşili yaptırmaya karar verdim :)

Kızlar benim de randevum 2 buçukta günlerdir geçmeyen kasık ağrım var inşallah normaldir. Her kontrolde yüreğim ağzımda oluyor ne stresli ya, gerçek anlamda hissetsek de içimiz rahat girsek içeri.

Günaydın kızlar 💕 18+5 ‘teyim benim gibi halen çikolata yesemde kahve içsemde bebişin hareketlerini hissetmeyen var mı ? Yani bir şey var gibi de yok gibi de . 16+0 da bir kere hissettim , defalarca üst üste pıt pıt pıt yaptı aynısı bir daha olmadı . Eşimde diyor hep elin karnında 😊 hissedeyim yine bariz bir şekilde diye bekliyorum ama yok aslında çokta zayıfımda 😤

Günaydın kızlar 💕 18+5 ‘teyim benim gibi halen çikolata yesemde kahve içsemde bebişin hareketlerini hissetmeyen var mı ? Yani bir şey var gibi de yok gibi de . 16+0 da bir kere hissettim , defalarca üst üste pıt pıt pıt yaptı aynısı bir daha olmadı . Eşimde diyor hep elin karnında 😊 hissedeyim yine bariz bir şekilde diye bekliyorum ama yok aslında çokta zayıfımda 😤
Günaydın canım. Been hala hissedemiyorum 17 oldum, bide 2. Gebeliğim

Vallahi ben 16+4 üm erken benim için belki ama senin haftalarında da hissetmeyen var canım merak etme, bizzat kuzenim hamile 19 haftalık zayıf ve ikinci bebeği ona rağmen hissetmiyorum diyor

Daha önce sezeryan olan anneler sezeryanın iyileşme süreci çok mu zorlu . Bu doğum ne dert yahu . Sezeryandan çok memnun kalan var berbat çok pişmanım diyen var . Normal doğum için de aynı şey geçerli . Malum özeldeki doktorlar daha çok sezeryancı , benim gittiğim doktorda öyleymiş . Biliyorum bu yine şans işi ama yine de sormak istedim sezeryandan pişman mısınız

İyi yapmışsın çünkü bizim mobilyacı temmuz ortası dedi. Mümkün değil dedim erken doğum vs olursa hani 36dan sonraya kalmasın diye zar zor haziran başına anlaştık. Ben odayı odamın tipine göre çizdirdim çok aşırı büyük bir oda olmadığı için sağ ve sola2 şer kapaklı dolap ortaya yatak olacak tek duvarda hepsi çıksın istedim :) normalde krem bej tonlarından gidecektim ama çağla yeşili yaptırmaya karar verdim :)
yaaa yatagi ne tip sectin simdi soyle olcuyu ben 1.5 yada 2 kisilik ayarlicam buyuk ihtimal 1.5 ayarlarim gibi cizimi ben yapip yaptirticam bi boyalari arastiriyorum bebege uygun ankarada boya getiren tek firma var ona boyatmasini yapicam aklinda bulunsun boyani parlak lake boya yaptirt cizilmeye dayanikli oluyolar vebeler malum elinde oyuncakla binkere vurucak dolap falan zaten aynasız olcak cok bebek odasi gibi yapmicam ben duvar boyu yatak basi falan yaptiricam dur atiyim sana bi yatak tarzina asla karar veremedim ya deneyimli annelerden onun yardimini istiyorum simdi besik gibi onu kapali olanin oncephesi asagi inicek ilk etapta anne yani gibi bi noktadan sonra on o inen parca cikartilabilir olcak dahada buyudugunde destek igtiyaci olmadiginda kalan 3 cepheside cikip bildigin yataga doncek ben esas bunu istiyorum ama acaba montessori olandan mi yaptirsam onun direk acik alani var gir cik ama uyumak istemezse yataktan benden bagimsiz inebilir allah korusun basina bisey getirebilir korkusu agir basiyo bu arada iki tur yatak icinde boyut 1.5 2 kisilik olcak tavsanli yatak basinin arkasinda ledli pano var ya onun daha genisini yapturicam bi duvara yatagin tum cepheleri ciktiginde orayi yatak basi olarak kullancam benimde yatak odam bu tarz

Eklentiler

• Screenshot_20240313_094545_Samsung Internet.jpg
    Screenshot_20240313_094545_Samsung Internet.jpg
    48,9 KB · Görüntüleme: 38
  • Screenshot_20240313_095114_Pinterest.jpg
    Screenshot_20240313_095114_Pinterest.jpg
    86,4 KB · Görüntüleme: 37
  • Screenshot_20240313_095215_Pinterest.jpg
    Screenshot_20240313_095215_Pinterest.jpg
    67,4 KB · Görüntüleme: 40
Bende senin gibiydim canım ve gece 19+5 te hissettim baya baya elini koyunca farkedilir boyutta hatta gözle görülüyor daha öncesinde minik kelebek gibi bir kere bir kerede çikolata yerken bir dürtme gibi hissetmistim ama haftalar önceydi onlar. Hiç stres yapma bir anda hissedeceksin sende hissetme zamanların yaklaşmış çünkü 🙈

Daha önce sezeryan olan anneler sezeryanın iyileşme süreci çok mu zorlu . Bu doğum ne dert yahu . Sezeryandan çok memnun kalan var berbat çok pişmanım diyen var . Normal doğum için de aynı şey geçerli . Malum özeldeki doktorlar daha çok sezeryancı , benim gittiğim doktorda öyleymiş . Biliyorum bu yine şans işi ama yine de sormak istedim sezeryandan pişman mısınız
valla ben pisman olsamda spinal epiduralle sezeryan yaptiricaam ciddi anlamda asiiiriiii korkuyorum dogumdan

Ayy kızlar benim gibi idrar kaçırma problemi yaşatan var mi😀😀lavaboya girip çıkıyorum öksürürken kaçıyor mesanede boş nerden kaciyor anlamiyorum😀😀
Olmaz mı 🤭🤭😂 ilk hapsurdugumda kaçtı şimdi hep tetikteyim sürekli tuvalete gidip mesaneyi rahat bırakmaya çalışıyorum ama malum ona imkanda yok😂😂

cem hoca kiz yapmiyo galiba yiaa sjsjsjsjs ohhh cok sukur saglikla gelsin ogluuus beee 🥰🧿💃
😂😂😂 Galiba. Zaten transfer de demişti biliyormusun. Embriyo o kadar hılı ilerlediki yerine, ooo çok hareketli yaramaz bir erkek mi yoksa dedi 😂😂😂😂 Adam zaten biliyormuş 😅😅 Hepimizin bebecikleri sağlıkla doğsunlar inşallah 🧿

valla ben pisman olsamda spinal epiduralle sezeryan yaptiricaam ciddi anlamda asiiiriiii korkuyorum dogumdan
Nefees egzersizleri var canım onları bir araştır istersen. Hatta Instagramda simge duman var hamile pilatesi ve yogası eğitimi veriyor ben ders alıyorum öneririm. Onun eğitiminden sonra doğum yapanlar normalde sezeryanda olsa ayağa daha rahat kalkıyorlar geri dönüşleri çok iyi.

X