2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    239
shsjs bisey diyim mi panik atak gecirmiyim dite denemiyorum sjsjsjs bulamadigimda stres oluyorum ama gecen hafra bi denedim yine cokta basarili olamadim ben ya
Direk bir kalp atışı duymadım bende ama uzaktan uzağa uğultu gibi düzenli bir ses var. Belli bir noktada şuan göbeğin hemen yanı altında sesi. Neyseki pahalı bişey değildi ben 300 verdim muayene ücretinin 3 te 1 i ücret. En azından telaş olduğunda dinledim sakinleştim Dr a koşmayı düşünmedim

Yarın detaylı var kızlar dualarınızı bekliyorum insallah her şey yolundadır ya çok stresliyim 🙏🏻🙏🏻
İnşallah çook güzel geçer ve sağlıklı haberlerini alırsın bebeğinin ☺️
Braun nasıl acaba kullanan tanıdığınız var mı aynı etkiyi yapar mı acaba ?
Kullanan tanıdığım yok ama araştırmıştım, yaptıkça kıl kökleri uyuyormuş o yüzden kıl sayısında azalma oluyor ve uzun süre çıkmıyor demiş biçok kişi. Benim zaten üst taraf değil ama afedersiniz alt tarafımda mevcut, bacak kol vs. herhangi bi kıl artışım olmadı sadece genital için istiyorum, evde kendim uygulama düşüncesi de oldukça konforlu geliyor bana açıkçası
Kızlar bugün kontrolüm vardı 18+5 günlük olduk bizde çok şükür herşey yolunda plasenta da sıkıntı vardı daha öncede yazmıştım doktorum bir problem olmadığını sağlıklı ilerlediğini söyledi çok mutluyum Allah her zaman mutlu haberler almayı hepimize nasip etsin🥰🥰
Çok sevindim bir sıkıntı kalmamasına aklım sizdeydi, sağlıkla kucağınıza alın inşallah ☺️
Bende 3 4 kilo aldım zaten kilolu bir insanım işim çok zor olur nasıl dikkat edeceğim bilmiyorum da tüp bebek sürekli yatmam gerekiyor ye iç yat mal oldum iyice arada evde yürüş yapıyorum ama işte olduğu kadar

Benimde göbek bebek karışımı sarkık dururdu önceden şimdi bebek yukarı çekmeye mi başladı anlamadım yuvarlak durmaya başladı karnım anne pijaması giyiyorum evde en rahat nasılsa öyle yani kapalıyım Allah'tan dışarı çıkıca Mevlana ferace kapatıyor karnımı 🙈🙈🙈🙈
Aa evet bunu ben de farkettim ilk başlarda alt göbek ve üst göbek arasında bi ayrım vardı iki kat gibi duruyordu ama şimdi yuvarlaklaştı karnım ve o ayrım kalmamış 🙈
Kızlar bebeğinize oda hazırlayacak mısınız ? Eşyalarını vs koymak için mobilya baktınız mı ? Yoksa bir sene falan idare edip sonrasında komple odasını almak mı mantıklı karar veremedim
Ben odasına büyükçe bir dolap yaptırmak istiyorum iç modelini filan kendimiz çizip, dolabın bi kısmını kendi kıyafetlerim için de kullanmak istiyorum çünkü bazı elbiselerim filan kendi dolabıma sığmamıştı kapının arkasında asılı duruyor. Şimdilik park yatak benim odamda olucak sonra odasına alıcam ilerde de ikeadan yatak alırız diye düşündük park yatakla işimiz bitince. Ama duvarlarını boyayıp çıta uygulaması ve sticker gibi şeyler de düşünüyorum, erkenden orayı odası olarak benimsemesi için

Kızlarr herkese selam bugün tetanoz aşısı oldum, hemşire duş alıp almama konusunda bilgi vermedi ama annem galiba 2-3 gün su değmemesi gerekiyor dedi size bir şey dediler mi?
Bide demir ilacına yeni başlıyorum ilacı eşim almaya gitti eczacı sabah akşam içsin demiş sizin de öyle mi günde 2 kere mi?
Canım aşı için randevu falan oluşturdun mu direk gidip oldun mu? Bende yarın 20 hafta oluyorum aile hekimi hemşiresi aramıştı 2 ay önce ama direk gitsem olabilir miyim bilemedim iş yerinden izin almam gerekiyor da

Bir ben memnun kaldım galiba😂 🙈 gerçi benim cihaz ilk zamanlar kalp sesi dinletiyordu şimdi o kisim bozuldu sesi duyamıyorum ama nabzı görüyorum 🙈
ben panik atak klmayim diye cok denemedim ama sanirim 1 kere bulabildim onda bile gumbur gumbur kalp diyemedim

Amin. Ben de sevemedim. Planlı olsa 2.yi yapamazdım Allah verdi şükür 😁

Kızım 14 aylık hala park yatakta uyuyor. Sanırım 2 yaşa kadar yatak odasında bizimle olacak. Taşınırken evde gömme dolap olunca giysi dolabımızı kızın odasına koyduk, 4 çekmeceli dolabı var. Bir de 1.5 kişilik yatak koyduk. Toplama oldu ama bir odası var, oyun ve misafir odası gibi kullanılıyor 😄

Hapşurunca kaçıyor 🤣

Ben 2 gün duş almamıştım. İlk gebelikte 2 defa tetenoz oldum. Demir ilacını sonraki kontrolümde yani 18 +3 te gittiğimde verecekmiş dr. Daha önce ferro sanol vermişti günde 1 di. Kabızlık ya da ishal olarak Bi şekilde etkiliyor. 2 çok değil mi
Hapsurunca öksürünce her türlü kaçıyor.Iyi bari en azından yalnız degilmisim🤣🤣

Canım aşı için randevu falan oluşturdun mu direk gidip oldun mu? Bende yarın 20 hafta oluyorum aile hekimi hemşiresi aramıştı 2 ay önce ama direk gitsem olabilir miyim bilemedim iş yerinden izin almam gerekiyor da
Canım ben şuan ilçedeyim sağlık ocağı çok çok sakin o yüzden direkt gittim. Ama bence gidersen yaparlar hemen 10 saniyelik iş

ben panik atak klmayim diye cok denemedim ama sanirim 1 kere bulabildim onda bile gumbur gumbur kalp diyemedim
Ya lenos sen ben misin assdafh 😂😂 gerçekten sürekli herseye panik atak geçiriyorum çocuğum karnımda etkileniyor diye bi daha panik olup ağlıyorum 😭 her doktora gidişimde kapıda beklerken tüm hamişler mutlu bekliyor ben orda da atak geçiriyorum gerçekten yoruldum yavrum anasına iyi dayanıyor masallah diyeyim 😭🧿🧿🧿

Anladım canım banada doktorum multivitamin içinde verdi ama Demir takviyesi ne zaman dediğimde daha erken sonraki kontrole kan ver öyle gel demişti. Bakalım sonuca göre şekillenecek benimde. İnşallah seninde hemen düzelir değerlerin 🙏
Sağ olasin inşallah 🥰vitamin kullanıyorsun iyidir umarım değerlerin 🥰

Doktor sırtüstü yatma sakın dedi sağa veya sola yatmak gerekiyormuş ben sırtüsyü yatmaya çok alışkanım ya önemli midir bu durum hiç sormadım da

Doktor sırtüstü yatma sakın dedi sağa veya sola yatmak gerekiyormuş ben sırtüsyü yatmaya çok alışkanım ya önemli midir bu durum hiç sormadım da
"Yatma sakın" Mı dedi canım ya bu kadar kesin?? Çünkü ben bazen geceleri uyanıyorum sırtüstüyüm 😞 yarın randevum var ben de sorcam bi

Direk bir kalp atışı duymadım bende ama uzaktan uzağa uğultu gibi düzenli bir ses var. Belli bir noktada şuan göbeğin hemen yanı altında sesi. Neyseki pahalı bişey değildi ben 300 verdim muayene ücretinin 3 te 1 i ücret. En azından telaş olduğunda dinledim sakinleştim Dr a koşmayı düşünmedim
ben o sesi coook nadir buldum ya zaten biraz daha sıkcam disimi hissetcez neyseki

Ya lenos sen ben misin assdafh 😂😂 gerçekten sürekli herseye panik atak geçiriyorum çocuğum karnımda etkileniyor diye bi daha panik olup ağlıyorum 😭 her doktora gidişimde kapıda beklerken tüm hamişler mutlu bekliyor ben orda da atak geçiriyorum gerçekten yoruldum yavrum anasına iyi dayanıyor masallah diyeyim 😭🧿🧿🧿
sjsjsjssjsj valla farkli annelerden ikizmiyiz acaba cunku daha dun kabus gordum cok korktum ve resmen sicrayarak uyandim sonra ben korktuysam bebekte hopladi dedim busefer ona aglamaya basladim sjsjsjs esimde garibim gecicek diyip sariliyo gecmez anayim ben benim cocugum kiymetsiz mi
umursamiyim mi diyip bide ona agladim 😂 bu arada mesela plesantadaki alanin kuculdugunu biliyorum ama perinatolog randovum var ya yarin kalbim agzimdaa ne dicek bisey cikicak mi diye ruhum daraliyo

sola yatmaya calis bu zamanlardada sirt ustu aliskanligini koreltmeye bak bebek baski kurup kan akisini engelliyo sirt ustu bide bi noktadan sonra nefesinide zorluyomus ama o daha degil

"Yatma sakın" Mı dedi canım ya bu kadar kesin?? Çünkü ben bazen geceleri uyanıyorum sırtüstüyüm 😞 yarın randevum var ben de sorcam bi
Ben bu konuyu çok araştırdım kızlar ya doktoruma da yarın soracağım ama genel görüş 25-26. Haftadan sonra sola yatılması gerektiği. Çünkü tam sırtımızda ve sag tarafta toplar damarlar varmış sırt üstü yatınca da bebeğe giden ve kalbe giden kan azalıyormuş bu da tansiyon dusuklugune ve fenalaşmaya sebep olabilirmiş ama yani çok nadir diyorlar o sebeple çok takılmadan sola yatmaya çalışmak en iyisi ben de dikkat etmeye çalışıyorum ama bazen olmuyor sırta bir destek yastık koydum Banu ciftcinin videosu var ona bakabilirsiniz bilgilendirici bayağı.

X