2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    239
Kızlar Merhaba
Herkese hayırlı Ramazanlar.1 haftadır ellerim inanılmaz şişiyor neredeyse parmaklarımın iki katına çıkmış durumda ve çok ağrı yapıyor.Sanki elimin üstündeki damarları kopartiyorlar.Gece iki üç defa ağrıya uyanıyorum.Dun gece yuzuklerimi parmagimdan cikarttim.Bu saate kadar izleri bile gecmemis.Doktor randevuma daha 3 gün var.Tavsiyesi olan var mı yada böyle bir durum yasayan
Canım vücutta ödem varsa tansiyonunu mutlaka ölç gün içinde ve bol su tüket

Bugün 16+2 oldum canım kasıklarda bi hareketlilik var ama bebek değildir diyorlar bu haftada ilk gebeliğim, biraz tedirgin olduğum için cuma günü olan randevumu çarşambaya aldım
Bende de var özellikle sağ tarafıma bazen sancı gibi baskı oluyor bebek yapıyordur diye düşünüyorum ama bilemiyorum benimde ilk gebeliğim. Perşembe günüde ben gitcem kontrole. Merak ettim sende yazarsın bana doktor ne diyecek

Günaydın kızlar nasılsınız?
Dün gene ateşim hiç düşmeyince acile gittik bugün de doktorumla görüştüm antibiyotik verdi bir de kan sulandırıcı iğne verdi. Kan sulandırıcı oksapor. Daha önce hiç kendime iğne yapmadım biraz tedirgin oldum eczacı koldan yapın dedi ama sizce nereden yapayım?
Ben kullanıyorun canım oksapar, göbekten yapıyorum. Maalesef bu iğnenin ucu biraz zor giren cinsten iki parmağınla sıkıp biraz bastırman gerekicek iğne girsin diye tavsiyem kolonyasız yapmaman kolonya biraz yumuşatıyor en azından deriyi

Kızlar Merhaba
Herkese hayırlı Ramazanlar.1 haftadır ellerim inanılmaz şişiyor neredeyse parmaklarımın iki katına çıkmış durumda ve çok ağrı yapıyor.Sanki elimin üstündeki damarları kopartiyorlar.Gece iki üç defa ağrıya uyanıyorum.Dun gece yuzuklerimi parmagimdan cikarttim.Bu saate kadar izleri bile gecmemis.Doktor randevuma daha 3 gün var.Tavsiyesi olan var mı yada böyle bir durum yasayan
Canım sen ikizsin ya semptomlar daha fazla oluyordur ama doktoruna yaz istersen

Ahmet yapinkaya canim dr tavsiye etti, bu hafta gidecegim
Ahmet yalinkaya kaybimdaki gebeligimde yanlis teshis koyup gondermisti beni.o halde bir seyin yok bebekbde iyi diyip gondermisti baska doktora gitmesem vucudum soka girecekti enfeksiyondan. Adini duyunca sinirlerm bozuldu

Kızlar bu 1 ay süreyi bekliyorsunuz benim bu hafta gideceğim kontrole ilk defa bi ay boyunca ultrasona girmedim ama kafamda deli sorular bazen acaba yaşıyor mu kalbi atıyor mu diye kaygılanmadan yapamıyorum gelişimi duran bebeklerde anne belirti yaşıyor mu acaba diye soruyorum valla bu gebelik de iyice kafayı yedim heralde tek belirtim şeffaf olan vajinal akıntım 😴
Ayyy aynı beenn yarın kontrolüm var 1 haftadir kafamda atıp tutuyorum ya bişey olduysa ya kalp atışı durduysa aksine hareketlerinide hissediyorum bariz ama işte aklimdanda atamiyorum

gecmis olsun askisim eczaciyi bosver doktorun ne dedi cunku oksapar bacaktanda gobektende yapilabiliyo benim etrafimda risk almamak icin karindan enjekte ettiren doktor cok cunku kas ici degil deri alti enjeksiyon yapman lazim kol ve bacak aciyo diyende cok var bide oralardaki kasla gobekteki kas miktari bir degil karin daha yagli deri alti bolge daha risksiz kendin rahat yaparsin doktoruna bi danista nere derse
Ah tamam bunları hiç bilmiyordum, doktorum özellikle bir yer söylemedi hemen sorayım o halde ona çok teşekkür ederim 🙏🏻🌸

Geçmiş olsun.Ben aralıklı olarak yaklaşık 8 senedir kullanıyorum.En rahat edeceğiniz bölge goobeginizdir.Gobek dediğinizi 2-3 parmak yanından aşağısında deneyin.Ignenin ucunu derinize dokundurun acimayan noktayı bulduğunuzda enjekte edin çok daha rahat edersiniz.
çok çok teşekkür ederim 🌸🌸🙏🏻

Ben kullanıyorun canım oksapar, göbekten yapıyorum. Maalesef bu iğnenin ucu biraz zor giren cinsten iki parmağınla sıkıp biraz bastırman gerekicek iğne girsin diye tavsiyem kolonyasız yapmaman kolonya biraz yumuşatıyor en azından deriyi
Tamamdır bunu da tuttum aklımda, çok çok teşekkür ederim 🙏🏻🙏🏻

canimcim soyle bana doktorum 2 kere bakicak bi 12 de bakti 18haftamda biri 21 yada 22 haftada guvendigi doktora yonlendiricek bende devletten 23 haftaya randovu aldim malum benim durumlardan ben cok fazla gorus almak istedim ammaaa normali 12 hafta 18-23 klasik eger riskli bir gebelik varsa 24 ve sonrasinda tekrar bakiyolar doktorun 2 sini aradan cikartip buyuk ihtimal tek muayne ucreti vermen icin soylemis ama 24-28 arasida seker yuklemesi basliyo ben senin yerinde olsam 23. haftana randovu alirim detayli icin 21den sonra daha iyi diyolar beyin gelisimi bitiyomus artik isleve basliyomus falan daha iyi oluyomus yani 23. haftana detayliyi al 10 gun icinde kontrol muaynen ucretsiz oluyo ya 9. gunune seker yuklemeni al detayliyida tam vaktinde yaptirmis olursun beeence tabi sen daha iyi bilirsin
Haklı olabilirsin canim fakat detaylı ultrasonumu kendi doktorum yapmayacak aynı hastanedeki Perinatotoji doktoru yapacak seker yüklemesini kendi doktorum yapacak her halükarda iki iki ücret ödeyeceğim zaten 23. Haftada gitsem detaylıyı olsam bir hafta sonra da şeker yüklemesini yaptırsam bişey olmaz sanki ya.

Kızlar bende de nefes darlığı başladı sanki nefesim yetmiyor gibi daha çok erken değil mi bunun için ya ne yapmam lazım acaba geçmesi için.

Kızlar çok acil bisey sorucam. Ben kanama dan dolayı dupbaston ilaç kullanıyordum son zamanlarda günde Bir taneydi. İlaç bitti kontrolüme 10 gün var tekrar yazdirmalimiyim şuan lekenme vs yok kararsız kaldim

X