2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    239
Arkadaşlar bişey sormak istiyorum bu detaylı ultrason hakkında daha dogrusu fikrinizi alacağım bu 3. Çocuğum ama inanın insanlık hali unutuyorum. Ben detaylı ultrasonu 18-23 haftaları arasında yapılıyor diye biliyordum. Fakat bana özel hastanedeki doktorum 24. Haftada gel hem detaylıya sokalım seni burdaki Perinatotojimizle hemde şeker yüklemesi testini ol bir seferde bitsin dedi ama kafam karıştı bu 18-23 arası haftaların da detaylı ultrason olmasının bir sebebi vardır elbet geç gitmem sorun olmasın sonra ya aklıma takıldı. Ve çok uzun süre sonraya denk geliyor doktorun dediğine göre 14-15 nisan gibi gitmem gerekecek detaylı ultrason için suan zaten 19+1im ben napcağımı bilemedim beynim yandı ya🤯
Bana da doktor 20 24 arasinda randevu alman gerek demisti. 24 haftaya kadar bakılıyor diye biliyorum.

Kızlar bende iki haftadır aralıklı olarak vajina ağrısı var nasıl anlatsam bilemiyorum vajina kemiğim ağrıyor ilk kez böyle bişey yaşıyorum normal mi acaba neden oluyor yaşatan var mı başka ?
Bende de arada sanki bi parmak böyle yukari doğru bastırıyo gibi bi his oluyo. Bazen oluyo bazen hiç olmuyo. Pilates topuna oturmak falan iyi geliyomus sanırım daha alıp denemedim 😁

Arkadaşlar bişey sormak istiyorum bu detaylı ultrason hakkında daha dogrusu fikrinizi alacağım bu 3. Çocuğum ama inanın insanlık hali unutuyorum. Ben detaylı ultrasonu 18-23 haftaları arasında yapılıyor diye biliyordum. Fakat bana özel hastanedeki doktorum 24. Haftada gel hem detaylıya sokalım seni burdaki Perinatotojimizle hemde şeker yüklemesi testini ol bir seferde bitsin dedi ama kafam karıştı bu 18-23 arası haftaların da detaylı ultrason olmasının bir sebebi vardır elbet geç gitmem sorun olmasın sonra ya aklıma takıldı. Ve çok uzun süre sonraya denk geliyor doktorun dediğine göre 14-15 nisan gibi gitmem gerekecek detaylı ultrason için suan zaten 19+1im ben napcağımı bilemedim beynim yandı ya🤯
Canım yaşın 30 üstüyse 20-24 arası bakıyorlar yaş etken olduğu için o yüzden öyle demiş olabilir. Zaten 1 haftadan sorun çıkmaz

Canım ben 20+1 detaylı randevusu aldım 22+1 olunca da detaylının kontrolü olacak 24+1 kendi doktoruma gideceğim bu şekilde 2 haftada bir görmüş olacağız doktorum böyle yönlendirdi

Günaydın kızlar nasılsınız?
Dün gene ateşim hiç düşmeyince acile gittik bugün de doktorumla görüştüm antibiyotik verdi bir de kan sulandırıcı iğne verdi. Kan sulandırıcı oksapor. Daha önce hiç kendime iğne yapmadım biraz tedirgin oldum eczacı koldan yapın dedi ama sizce nereden yapayım?

canimcim soyle bana doktorum 2 kere bakicak bi 12 de bakti 18haftamda biri 21 yada 22 haftada guvendigi doktora yonlendiricek bende devletten 23 haftaya randovu aldim malum benim durumlardan ben cok fazla gorus almak istedim ammaaa normali 12 hafta 18-23 klasik eger riskli bir gebelik varsa 24 ve sonrasinda tekrar bakiyolar doktorun 2 sini aradan cikartip buyuk ihtimal tek muayne ucreti vermen icin soylemis ama 24-28 arasida seker yuklemesi basliyo ben senin yerinde olsam 23. haftana randovu alirim detayli icin 21den sonra daha iyi diyolar beyin gelisimi bitiyomus artik isleve basliyomus falan daha iyi oluyomus yani 23. haftana detayliyi al 10 gun icinde kontrol muaynen ucretsiz oluyo ya 9. gunune seker yuklemeni al detayliyida tam vaktinde yaptirmis olursun beeence tabi sen daha iyi bilirsin

Dün gene ateşim hiç düşmeyince acile gittik bugün de doktorumla görüştüm antibiyotik verdi bir de kan sulandırıcı iğne verdi. Kan sulandırıcı oksapor. Daha önce hiç kendime iğne yapmadım biraz tedirgin oldum eczacı koldan yapın dedi ama sizce nereden yapayım?
gecmis olsun askisim eczaciyi bosver doktorun ne dedi cunku oksapar bacaktanda gobektende yapilabiliyo benim etrafimda risk almamak icin karindan enjekte ettiren doktor cok cunku kas ici degil deri alti enjeksiyon yapman lazim kol ve bacak aciyo diyende cok var bide oralardaki kasla gobekteki kas miktari bir degil karin daha yagli deri alti bolge daha risksiz kendin rahat yaparsin doktoruna bi danista nere derse

Geçmiş olsun.Ben aralıklı olarak yaklaşık 8 senedir kullanıyorum.En rahat edeceğiniz bölge goobeginizdir.Gobek dediğinizi 2-3 parmak yanından aşağısında deneyin.Ignenin ucunu derinize dokundurun acimayan noktayı bulduğunuzda enjekte edin çok daha rahat edersiniz.

Kızlar Merhaba
Herkese hayırlı Ramazanlar.1 haftadır ellerim inanılmaz şişiyor neredeyse parmaklarımın iki katına çıkmış durumda ve çok ağrı yapıyor.Sanki elimin üstündeki damarları kopartiyorlar.Gece iki üç defa ağrıya uyanıyorum.Dun gece yuzuklerimi parmagimdan cikarttim.Bu saate kadar izleri bile gecmemis.Doktor randevuma daha 3 gün var.Tavsiyesi olan var mı yada böyle bir durum yasayan

Çok geçmiş olsun canım. Ateşin hala yüksek mi

X