2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    238
Merhaba hanımlarrr. Tecrübeli annelere bir sorum var. Bebisin ilk hareketlerini hangi haftada hissettiniz??
İlk başta karında kayan bir hareket hissedilir gaz sancısına benzer o nedenle herkes hissedemez özellikle ilk kez anne olacaklar hissedemez diyorlar ama aşırı merakla bekliyorum. 🙈
Yok canım alakası yok ilk bebeğimde 12.haftanın içindeydim hissettim doktor erken daha dedi ama ileriki haftalarda da aynı hareketler değişmedi şuan da mesela 12+4 üm bu haftadan beridir hissediyorum. O bebeğin hareketli veya yavaş hareketli olmasıyla ilgili bir durum bence. İçinde arada böyle birşey kıpırdanır gibi hafif hafif hareketler olur genel olarak birşey yedikten sonra falan. Bazen araba sürerken de yoğun hissediyorum 😂

Kızlar kızlar doktor erkek olursa şaşırmayın diyip bir tahminde bulundu henüz 11+3 bacak arasına bakmadı yüksek ihtimalle nub görüntüsüne göre söyledi oda, varmı böyle olan nub görüntüsü sonuç neler çıktı veya değişen oldu mu 🥰Fikirlerinizi bekliyorum 🙏🏻
Bizim de 11+3 tr nub a göre kıza benziyor dedi. Paraleldi nub. Sizin nub yukarda duruyor o yüzden erkek olabilir 🤭

Yok canım alakası yok ilk bebeğimde 12.haftanın içindeydim hissettim doktor erken daha dedi ama ileriki haftalarda da aynı hareketler değişmedi şuan da mesela 12+4 üm bu haftadan beridir hissediyorum. O bebeğin hareketli veya yavaş hareketli olmasıyla ilgili bir durum bence. İçinde arada böyle birşey kıpırdanır gibi hafif hafif hareketler olur genel olarak birşey yedikten sonra falan. Bazen araba sürerken de yoğun hissediyorum 😂
Yaaa o kadar erken hissettin mii ne kadar güzell 😍 ultrasonda fildir fildir hareketliyken hiç hareket hissetmedim 15+3 te o zaman ben biraz geç hissedicem 🙈 heyecanla bekliyorum o günleri ama bundan sonra daha fazla odaklanicam birşeyler yedikten sonra 😍

Yaaa o kadar erken hissettin mii ne kadar güzell 😍 ultrasonda fildir fildir hareketliyken hiç hareket hissetmedim 15+3 te o zaman ben biraz geç hissedicem 🙈 heyecanla bekliyorum o günleri ama bundan sonra daha fazla odaklanicam birşeyler yedikten sonra 😍
Aynen dikkat et canım belki farketmiyorusn ben Baya dinledim bu hafta kendimi 😂 ondan anlıyorum hareketini. Sende anlarsın büyümüş artık. Bazı çocuklar ama uslu ve yavaş hareket eden oluyor ya onlar daha geç hissediyor. Benim oğlanlar doğdular yine hareketliydiler düz duvara tırmanan cinsten ondan erkn hissetmem normal sanırım 😂

Merhabalar
12+5 haftalık hamileyim dün devler hastanesi perinatoloji de randevum vardı.Ikiz gebelik olduğu için 2'li tarama testi dogru sonuc vermeyecegi icin yapilmiyormus.Detayli ultrasonla bakıldı bebeklerinin hersey gayet iyi hatta cinsiyetini bile öğrendik.Fakat sevinmeye fırsat kalmadan birinde tek arter oldugunu bununda bebekte gelişim geriliği yapabileceği hatta trizomi 18 gibi genetik rahatsizliklara sebep olabileceğini söylediler.Fakat bu şekilde olup sağlıklı bebeklerinde dünyaya geldiği söylendi.Devletteki doktor ikiz gebelikte nipt testininde doğru sonuç vermeyeceğini söylüyor.Pazartesi günü perinatalog bir profosorden randevu aldık ama napicagimi bilmiyorum.Perisan oldum
inşallah güzel haberler alırsın detaytlı bakılınca

Merhaba hanımlarrr. Tecrübeli annelere bir sorum var. Bebisin ilk hareketlerini hangi haftada hissettiniz??
İlk başta karında kayan bir hareket hissedilir gaz sancısına benzer o nedenle herkes hissedemez özellikle ilk kez anne olacaklar hissedemez diyorlar ama aşırı merakla bekliyorum. 🙈
Canım ben 20.hafta da hissetmeye başlamıştım.

Tek olumlu dusunmemi sağlayacak şey devletteki ultrason aletlerinin çok iyi olmaması umarım hayırlı haberler alırım tesekkurler
devletteki ultrasonlarla ve doktor dicem ama doktora denk gelemedim daha stajyerlere guvenipte aslaa kendimi uzmem cunku onlara kalsa bebisin boyu 11. haftamda boy 3 mm cikti haftasida 9+6 cikmisti bu arada sadece kalp atisi duyup icim rahatlasin diye gitmistim bebegimin o zamanki boyu ve haftasini biliyodum 11+2ydi gittigim bebiste 4 mm di arada baya fark var yani o yuzden stres olma prof bi gorsun bakalim ne dicek guzel haberler alirsin insallah

Merhabalar
12+5 haftalık hamileyim dün devler hastanesi perinatoloji de randevum vardı.Ikiz gebelik olduğu için 2'li tarama testi dogru sonuc vermeyecegi icin yapilmiyormus.Detayli ultrasonla bakıldı bebeklerinin hersey gayet iyi hatta cinsiyetini bile öğrendik.Fakat sevinmeye fırsat kalmadan birinde tek arter oldugunu bununda bebekte gelişim geriliği yapabileceği hatta trizomi 18 gibi genetik rahatsizliklara sebep olabileceğini söylediler.Fakat bu şekilde olup sağlıklı bebeklerinde dünyaya geldiği söylendi.Devletteki doktor ikiz gebelikte nipt testininde doğru sonuç vermeyeceğini söylüyor.Pazartesi günü perinatalog bir profosorden randevu aldık ama napicagimi bilmiyorum.Perisan oldum
Canım maşallah büyütmüşsün bebişleri 😍 korkma devlette cihazlar çok iyi olmuyor inşallah sorunsuz sağsalim doğacaktır ikisi de

Çok zayıf mısın canım?Zayıflar erken hissedebiliyormus.Ben kızımda 20.haftada sor hissettim🤣

Tek olumlu dusunmemi sağlayacak şey devletteki ultrason aletlerinin çok iyi olmaması umarım hayırlı haberler alırım tesekkurler
canım benim okudum guzel haberler almissin sukur, diger konu icin sana katiliyorum devlet imkanlarinda cihazlar cok ii degil oyle olsa bile tek doktor degil baska doktorlardan da gorus alman lazim ki randevu almissin. Inanıyorum guzel haberler alacaksin

X