2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    238
evet biraz bas donmem oluyor aslinda son 1 haftadir, bir takip edeyim ben kendimi pazartesi de sorayım sagol canım

Sadece down sendromu için evet haklısınız ama daha kapsamlı fetal DNA testinde bebişin problemini önceden bilmenin faydası var bence. Allah korusun Edward sendromu gibi sendromlarda var bebişin ömrü ne yazıkki belirli olduğunda onu daha konforlu yaşatmak için elinizden geleni yaparsınız. Yada bebişin doğuştan kısır olup olmadığı bile kapsamlı DNA testinde çıkıyor( sendrom adını unuttum) Bende aldırmayı asla düşünmedim ama ömrünü daha güzel ve konforlu yaşaması ve sorunun ne olduğunu araştırma sürecinde iyi doktor bulmak için çaba sarf etmektense fetal DNA ile bilgi sahibi olmak bence daha önemli diye düşünüyorum ama tabi bu durum psikolojik olarak sizi uzecekse yaptırmamakta bir seçenek. Kişi kendi için en doğrusunu bilir

evet biraz bas donmem oluyor aslinda son 1 haftadir, bir takip edeyim ben kendimi pazartesi de sorayım sagol canım
Canım normalde tansiyonun düşükse sorun değil ama normalden düştü ise doktora mutlaka sor. Benim tansiyonum 9-6 yada 8-5 tır hep. Ve her doktorda ölçüldüğünde hangi doktor olursa olsun korkar düşük tansiyonun var hemen ilaç vs derler ama normalim bu dediğimde aa tamam o zaman diyip onemsemiyorlar. Kadın doğum doktorum ise düşüklüğü için daha memnun ama dikkatli ol yinede izle kendini hep diyor

Benimde 10. Hafta başında olmuştu canım. Benim baya sanki regl nin 3. Günündeymişim gibi bir kanamam oldu gittim keseden uzakta üst kısımda bir kanama alanım olmuş. Fitil kullanmaya başladım. Kendini yorma vs dedi doktorum vucüt bu kanı atacak yada kendi kendine emecek akıntı gibi gelebilir kanamn dedi. Şiddetli ağrılı ve sürekli artarak gelen kanamalar genelde tehlikeli oluyormuş. Birde her kanama için doktorlar arasında düşük tehdidi der dedi. İlla düşük yapacaksın anlamına gelmiyor bu bir terim dedi. Eğer senin de keseden uzakta ise korkma. Beçen hafta gittiğimde biraz küçülmüştü kanama alanı. Kese büyüdükçe kapanacak dedi

çatlak önlemek için ne kullanıyorsunuz?
Allah’a sığınıyorum ilk hamileliğimde en başından itibaren çok düzenli kullandım son zamanlarında bir çatlamaya başladım önünü alamadım bana biri demişti genetikte varsa ne kullanırsan kullan çatlarsın çaresi olmaz diye. Gerçekten bende öyle oldu en iyi yağları kullanmama rağmen maalesef sonuç hüsran. Olan parama oldu

anladim canim, yani dusuktur genelde ama bu kadar degil 11-7 imis mesela saglık ocagında 5 haftalıkken olculmutu en son ben biraz takip edeyim

aynen oyle bosa stres yurtdisina goturtmene hic gerek yok turk markasi olarak ki eskiden almanyaya yollarlardi sonuc analizleri icin simdi ankarada tam donanimli lab kurdular artik burda bakiliyo marka olarak genoks nipt te testin ismi yani Non İnvaziz prenatal tarama testi diye gecer halk arasindada fetal dna denir dogruluk payida su sekilde oluyo 2 3 4 lu testlerde annenin durumu test sonucunu etkiliyo stresliysen yada mutluysan uzgunsen falan cunku anne kaniyla karisik bakiliyo ama nipt testinde anne kani aliniyo ama ayristirilip sadece bebegin kismina bakiliyo dolayisiyla sonucu etkiliycek bisey olmuyo o yuzdende adi fetal dna yani bebek dnasi adi da ordan geliyo bu arada bazi formalar hastalik odakli bakar bazi yuksek riskli hastaliklarin kromozomunu inceli ki bu iyi bosey degil genoks eurofins falan bunlar 23 cift kromozomun hepsine bakiyo ama ordada soyle bisey var eurofins size secim sunuyo full paketini secmeniz gerekiyoki hepsine bakilsin ama genoks tek tip ve full bakiyo secmiyosun cunku zaten secmemen lazim en basta hepsine bakilmali en fazla hastalik anamolisonede bakan genoks bu arada umarim soru isretlerinizi biraz gidermisimdir

Allah razı olsun teşekkür ederim. Bana 10 binle 17 bin arası fiyat verdi firmalar. İstanbulda yaptıran varmı ?

Allah razı olsun teşekkür ederim. Bana 10 binle 17 bin arası fiyat verdi firmalar. İstanbulda yaptıran varmı ?
fiyattan ziyade marka bak derim pahali olan iyi demek degil malesef bide tabi sadece down diye dusunme olayi 70 kromozom hastaligina ve ona paralel 20 kusur daha + hastalik bakiyo bebegini cikan sonucta aldirmak istemeyebilirsin ki insallah oyle bisey yasamazsin ama bebegine iyi hazirlanmis bir ebeveyn olmus olursunuz.

Allah yolumuzu aydınlık kılsın canım amin..

yaptırdığın firma çokta önemli değil canım . Çünkü zaten bu cihazı dünyada iki firma üretiyor , fetal dna yapan firmalarda bunlardan satın alıyor . Ben genoksa yaptırdım 11 bine. Ama öncesinde araştırmalarımda en uygun Van da alfagen diye bir firma 6500 tl dedi , onlarıda araştırdım güvenilirdi . Size tüp göndeririz siz sağlık ocağında aldırıp gönderirsiniz demişlerdi sonuçlar 10 gün . Birde Instagram da jineartclinic reklamı düşmüştü onlarda 7750 demişlerdi . En uygun ikisi . Alfagen Van da yapmıyor , onlarda intergendi sanırım şu an unuttum oraya gönderiyorlardı . Benim ikili sonucum riskli çıkmasa genoksa göndermezdim beklemek istemedim , alfagenle anlaşırdım . Çünkü bu işte komisyon çok dönüyor ne kadar uygun o kadar iyi

ben genoksu arayip fiyat almistim ya ilk 380 dolar demislerdi doktorum genoksa 300 dolar dedi bende komisyon icin direk firmaya gidiyim diyodum doktorum alsa kan daha mantikli geldi sjsjsjsj

Kesenin sağ üst kenarında bebisin kafasının üstünde siyah biyer var işaretlenmiş nokta var orası kanama alanıymis üst taraftan düz Bi şekilde akiyomus o kese üstündeki siyah yer sizinki de bu sekildemiydi

Eklentiler

• 17074914779704185819746677444174.jpg
    56,5 KB · Görüntüleme: 42
ben genoksu arayip fiyat almistim ya ilk 380 dolar demislerdi doktorum genoksa 300 dolar dedi bende komisyon icin direk firmaya gidiyim diyodum doktorum alsa kan daha mantikli geldi sjsjsjsj
Bana da doktor yönlendirdi diye 11 bin dediler . Ama benle aynı zamanda yaptıranlarda 9 bini de çok gördüm . Genoksun hızı çok iyi , fiyat politikaları çok kötü herkese başka

Benim keseden 1 parmak yukarda 2 cm çapındaydı. Kesede değil yani seninki gibi. Ama doktorlar tüm kanamalara düşük tehditi diyormuş bir hafta kadar ben wc dışında kalkmadan yattım sonrasında yavaş hareketler ederek hayatıma devam ettim mecbur

Kızlar cinsiyette takvimler tuttu mu siz de . Ben de Çin takvimi tuttu ( buna genellikle yanlış bakıyorlar tabloya bakarak değilde önce Çin takvimi yaşını hesaplamak gerekiyor ) , Rus takvimi tuttu ( çevredekilere baktığımda tutmayanlar var ) Yüzük testi ve belirtiler ( midem bulanmadı ) tuttu .
Hamile kaldığın zamanda ayın burç konumu teorisi , nub teorisi, kesenin konumu teorisi ve bıçağı makasa oturma tutmadı.

Benimkide kesenin üst tarafında dışında yanlış anlaşılmış keseye değmiyor plesantadan filanda uzakta yani zıt tarafında kesenin dışındaki yukarıdaki kararti

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…