2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    238
Hamile pantolonu giymeye başlayan kızlar sizlere sorum var. Bu pantolonun belindeki kumaş kısım azıcık kazağımdan görünüyor. Böyle olması çirkin mi acaba? Pantolon koyu gri kot beli de siyah. Sizlerin de görünüyor mu?
Tunik giydiğim için hiç böyle bir sorunla karşılaşmadım canım tunik dediğim diz üstünde öyle çok uzun değil

Mutlaka veririm 🥺🤲🏻 yeterki sağlıklı olsun bebeğim 😮‍💨 ilk gebelikte olsa ikide üçte bu panik bu tedirginlik insanin yakasını hiç bırakmıyormuş bunu anladım iki oğlum var rabbim karnımdakini de sağ salim dünyaya getirmeyi nasip etsin daha ne isterimki. Gerçekten 15 haftadır ha varlığı ha yokluğuydu yavrumun hep diyordum iki çocuğum daha oldugu icin Rabbim dağına göre kar veriyor heralde diye hiç ağrısı sızısı olmadi ilk defa bu kadar yüreğim burkuldu ne kusmam oldu ne bulantım ne baska bir rahatsizlik verdi bana yavrum inşallah sağlığı da yerindedir de sizlerede o güzel haberi verebilirim. 🤲🏻😢
ben kesinlikle guzel haberlerle gelceni dusunuyorum hic sıkma canını bebişin seni düşünüyo annesi sende stres olup uzme onu

Papp-a kısmına hiç dikkat etmemiştim ve ndden olduğuna dair hic bir bilgim yok doktoruma sonuçlarımı attığımda ise papp-a ile ilgili bir şey söylemedi 150:1 yazıyor risk yüksek kesinlikle amniyon sıvısı tavsiye etmiyorum bebeğin kesesini riske atmak istemeyiz kesinlikle fetal dna yaptırmalısın dedi papp-a sonucum da bu şekilde geldi anlarsanız eger 😔
Canım ondan önce senin taramana burun kemiği bilinmiyor yazılmış . Doktorun burun kemiği yok mu dedi

Yoo bakmıştı da burun kemigi var görüldü ense kalınlığı 1.44 m çok güzel dedi ama işte böyle özensizler devlet hastanesi nolcak
Ama zaten burun kemiği yok yazması bu olasılığı veriyor direkt olarak yüksek risk çıkarıyor sonuçta. Bak benimkini ekliyorum bu şekilde yazmalıydı seninki de
IMG_5474.jpeg

Merhabalar kızlar nasılsınız ? Ben eylül annelerinden geliyorum. İkili test fetal dna ya da hiçbirini yaptırmamak mı arasında gidip geliyorum. İstanbuldayım siz 4 hafta öndesiniz bana fikir verebilir misiniz ? O kadar karışığım ki inanın bir yanım maliyetli yaptırma diyor bir yanım strese değer mi diyor. Kaldım böyle.
2 3 4lu testi yaptirma bosuna kendini strese sokma yanlis sonuclar alipta cunku dogruluk orani %60 70 ama nipt testi eger imkanin varsa gozun kapali yaptir bebegine yaptiricagin en iyi sey cunku dogruluk payi %99 uzeri hic bi doktor tek basina 2 3 4 luye gore hareket etmez amniyo sivisi almak ister sonuclarda risk gorurseki amjniyo sivisi almakta cok rahat soylenir ama buyuk bi risk hic bisey baktirmamak demek bana cok mantıklı bi karar gelmiyo 2 gundur grupta 2 li test yaptirip riskli cikanlar konusuluyo doktorlari nipt onermis ve temiz cikmis en basinda nipt yapilsaydi sacma sapan bi tarama yuzunden stres olup uzulmiceklerdi hamilelik zaten zor ve stresli bi yolculuk dahada stres neden olsun birde sunu dusun hic test yaptirmasan bebeginin sagligini hic merak etmicekmisin

tüm özel hastaneler fetal dna öneriyor. Çok pahalı ama. İnsan tereddüt ediyor
Özel hastaneye gitmedim canım Antalya üniversite hastanesine gidiyorum ama utanıyorum üst üste gebe kaldım Drlar beni tanıyor 😅eşim orda sağlıkçı olduğu için ama sanırım hastane değiştircem evimin yakınında şehir hastanesi açılmış bir randevu alıp gidiyim memnun kalırsam hep oraya giderim.

2 3 4lu testi yaptirma bosuna kendini strese sokma yanlis sonuclar alipta cunku dogruluk orani %60 70 ama nipt testi eger imkanin varsa gozun kapali yaptir bebegine yaptiricagin en iyi sey cunku dogruluk payi %99 uzeri hic bi doktor tek basina 2 3 4 luye gore hareket etmez amniyo sivisi almak ister sonuclarda risk gorurseki amjniyo sivisi almakta cok rahat soylenir ama buyuk bi risk hic bisey baktirmamak demek bana cok mantıklı bi karar gelmiyo 2 gundur grupta 2 li test yaptirip riskli cikanlar konusuluyo doktorlari nipt onermis ve temiz cikmis en basinda nipt yapilsaydi sacma sapan bi tarama yuzunden stres olup uzulmiceklerdi hamilelik zaten zor ve stresli bi yolculuk dahada stres neden olsun birde sunu dusun hic test yaptirmasan bebeginin sagligini hic merak etmicekmisin
Doktorum banada doğruluk payı olmadığını sorun çıktığını söyledi. Fetal dna yaptırın dedi ama çok bilgim yok. nipt test nedir canım ? Firmamı test seçeneğimi ? Bazı firmalar burda yapıyor bazıları amerikaya gönderiyor. İnanın bende strese girmek istemiyorum çünkü ikilisi sorun çıkanların hepsi sağlıkla doğmuşlar 🙏🏻

Özel hastaneye gitmedim canım Antalya üniversite hastanesine gidiyorum ama utanıyorum üst üste gebe kaldım Drlar beni tanıyor 😅eşim orda sağlıkçı olduğu için ama sanırım hastane değiştircem evimin yakınında şehir hastanesi açılmış bir randevu alıp gidiyim memnun kalırsam hep oraya giderim.
Antalya iyidir ya İstanbul çok kalabalık 3 ayrı devlet hastanesine baktım randevu yok

Merhabalar kızlar nasılsınız ? Ben eylül annelerinden geliyorum. İkili test fetal dna ya da hiçbirini yaptırmamak mı arasında gidip geliyorum. İstanbuldayım siz 4 hafta öndesiniz bana fikir verebilir misiniz ? O kadar karışığım ki inanın bir yanım maliyetli yaptırma diyor bir yanım strese değer mi diyor. Kaldım böyle.
ikili testi yaptırdım o da rutin kontrolümüün bir parçasıydı diye ama fetal dna yaptırmayı düşünmüyorum çünkü akışına bırakmak bana daha mantıklı geliyor aldırmayı düşünmediğime göre yaptırmak da gereksiz diye düşünüyorum ama herkesin düşüncesi kendine tabiki bu sadece benim düşüncem bir de doktorum bu test sonucunda önleyici bir tedavi yok dedi ondan da gerek duymadım

Canım bende aynı senin gibi düşündüm çok kararsız kaldım. Doktorumda fetal dna hakkında bişey demedi, direkt ikili teste yönlendirince eşimle ikilide bir sorun çıkarsa fetal yaptırırız diye düşündük .fetala yapacağım masrafı çocuğa harcarım diye düşündüm . İkili de yüksek riski çıktı , tabi uzaktan davulun sesi hoş geliyor, sonuç riskli çıkınca bu kadar üzülebileceğimi hesap edemedim . Fetal dna sonucu çıkana kadar eşimde bende inanılmaz stres yaşadık .
Tabi her işte bir hayır vardıra inanıyorum. ikili testimdeki anormal değer down olmasa da başka bişeyden ötürü düşük çıktı , genellikte gebelik zehirlenmesinden yazmış kızlar forumda coraspinin başlatılıyormuş bunun içinde doktorum herşey yolunda dese de , perinatologtan randevu aldım bugün gideceğim bakalım .
Sonuç olarak bebeğinin down sendromunu merak ediyorsan ikili testte önemli olan burun kemiği ve ense kalınlığı diğer veriler down sendromu konusunda tamamen çöp .

ikili testi yaptırdım o da rutin kontrolümüün bir parçasıydı diye ama fetal dna yaptırmayı düşünmüyorum çünkü akışına bırakmak bana daha mantıklı geliyor aldırmayı düşünmediğime göre yaptırmak da gereksiz diye düşünüyorum ama herkesin düşüncesi kendine tabiki bu sadece benim düşüncem bir de doktorum bu test sonucunda önleyici bir tedavi yok dedi ondan da gerek duymadım
Hepimiz için hayırlısı olsun ❤️

Canım bende aynı senin gibi düşündüm çok kararsız kaldım. Doktorumda fetal dna hakkında bişey demedi, direkt ikili teste yönlendirince eşimle ikilide bir sorun çıkarsa fetal yaptırırız diye düşündük .fetala yapacağım masrafı çocuğa harcarım diye düşündüm . İkili de yüksek riski çıktı , tabi uzaktan davulun sesi hoş geliyor, sonuç riskli çıkınca bu kadar üzülebileceğimi hesap edemedim . Fetal dna sonucu çıkana kadar eşimde bende inanılmaz stres yaşadık .
Tabi her işte bir hayır vardıra inanıyorum. ikili testimdeki anormal değer down olmasa da başka bişeyden ötürü düşük çıktı , genellikte gebelik zehirlenmesinden yazmış kızlar forumda coraspinin başlatılıyormuş bunun içinde doktorum herşey yolunda dese de , perinatologtan randevu aldım bugün gideceğim bakalım .
Sonuç olarak bebeğinin down sendromunu merak ediyorsan ikili testte önemli olan burun kemiği ve ense kalınlığı diğer veriler down sendromu konusunda tamamen çöp .
Üzülmeyin ikinizde sağlıklısınızdır inşallah 🙏🏻 fetal yaptırdınmı ne oldu peki ? Bende sizin gibi düşünüyorum

Üzülmeyin ikinizde sağlıklısınızdır inşallah 🙏🏻 fetal yaptırdınmı ne oldu peki ? Bende sizin gibi düşünüyorum
İkili test sonrasında fetal yaptırdım , temiz çıktı çok şükür . Perinatolog randevusu da ikili testte düşük çıkan pappa değeriyle ilgili, içim rahat etmediğinden 😊

Selamlar ben hiçbirisini yaptırmayacağım doktora sordum çıkan sonuçlarda Allah göstermesin birşey çıkarsa tedavi edilebilecek bir durum oluyor mu dedim hayır ya aldıracaksın yada devam edeceksin dedi. Ben aldırmayı da düşünmeyeceğim için birde öyle bir risk çıkarsa 9 ay boyunca ne olacak demekken kendime vide çocuğa da zarar vereceğimi bildiğim için yaptırmayacağım. Ama tabiki herkesin kendi kararı

X