2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    238
Geçmiş olsun. Kusma, öğürme ile bişe olmaz. Korkmayın. Belki kasıldığı için kasık ağrısı oluşabilir o da normal. Ben de önceki gebelikte korkup Dr a sormuştum
çatlak önlemek için ne kullanıyorsunuz?
Lierac. Fakat 4.aydan sonra kullanacağım.
6 - 9 çıkıyor tansiyonum düşer gibi olduğunda 5-8 halsizlik olunca bu şekilde biliyorum. Normalde 8 - 10 olmalı ama herkesin normali farklı o yüzden endişe etme. Ben Bi kere bayıldım 4 8 di tansiyon. Bişe olmaz demişti Dr Yüksek tansiyonda endişe etmemiz gerekir.

Ense kalınlığı ve burun kemiği gelişimi normaldi kan sonucuna göre istediler doktor da nipt fetal dna öneriyorum dedi görüştüm Doktorun dediği fetal dna uzmani fiyatına 440 dolar dedi
genoksa yaptir daha uygun ve iyi bi yer 300 dediler bana enson sakin 2liyi dusunupte stres olma ne su aldirmasi bebegin burun kemigi ense kalinligi iyiyken 2li test senin kan verirkenki stresin olsun uzuntun olsun mutlulugun olsun etkiliyo biraz stres yapsan zaten etkilencek niptini ver mis gibi sonuclar alcan insallah genoks bide cabuk cikartiyo

150de 1 risk görülmüş
yaa biraksinlar allah askina sen icini rahat tut sakin stres olma ya yemin ederim bu sacma sapan test kaldirilmali ya zaten kalbimiz agzimizda atiyo her dakika bide bu sacma sapan sonuclara kafa takip uzuluyoruz valla niptin temiz cikicak lutfwn haber ver olur mu

zaten 2li 2 tane kromozom hastaligina 3 lu yine baska 2 hastalik 1 down yine 4lu 4 kromozom rahatsizligina bakiyo kiii 3 u yaptirma diyen doktor bile var direk gereksiz bulan mantiken birinin %60 70 dogruluk payi vaar birinde %99 uzeri kimse bebeginin kotulugunu tabikide istemez imkani olan gozu kapali yaptirmali ve insallah herkesde saglikli haberlerini alirlar bebeklerinin sizde oyle insallah guzel haberler verirsiniz bize gecmisi unutturup guzel anilar yasiycaniz gunleriniz olsun bebisinizle

Hem de nasıl. Doktor ölçüm yapamıyorum çok hareketli dedi Dedim Allah erkek mi? geliyor yoksa Yarın gösterirse inşallah öğreniriz
sjsjs benimkide beni kaydirak yapmis kayip geri geliyodu ayh cok komikti gulmemden ultrasona bakamadi doktor yaa allah guzel gunlerini gostersin bebislerimizin ya

Papp-a kısmına hiç dikkat etmemiştim ve ndden olduğuna dair hic bir bilgim yok doktoruma sonuçlarımı attığımda ise papp-a ile ilgili bir şey söylemedi 150:1 yazıyor risk yüksek kesinlikle amniyon sıvısı tavsiye etmiyorum bebeğin kesesini riske atmak istemeyiz kesinlikle fetal dna yaptırmalısın dedi papp-a sonucum da bu şekilde geldi anlarsanız eger

Eklentiler

• 1000032088.jpg
    47,4 KB · Görüntüleme: 47
Merhaba 11+6 dayız 11 haftalikken gece az Bi ağrı ve ardından kanama ile acile gittim bebegim iyiymiş dupbaston yazdı acil de ki doktor onu kullandım sabaha lekelenme şeklinde devam ediyordu 5 gündür hafif kahverengi lekelenme yaşadım dün kendi doktoruma gittim kesenin üst çarprazinda kanama alanı olduğunu söyledi keseden değil plesantanin tam zıttı yerrde bu iyi biseymis proluton iğne haftada 1 dedi ve dupbaston ilacıda günde iki kere kullan dedi ve dinlenmemi söyledi düşük riskiymis bu böyle Bi durum yaşayan varmi korkmalimiyim

2 li test zamanındayiz düşük riski olduğu için önermedi bebek gayet hareketli ve iyi görünüyordu ensesi filanda iyi dedi ama işte kanama alanı canımı sıktı

Bende geçen hafta aynı durumu yaşadım geçmiş olsun. Mide bulandırıcı oluyor ama ben zorla tuzlu su ile gargara yaptım boğazın yumuşaması için sürekli limonlu ballı karabiberli sıcak su içtim. Doktor bol meyve mandalina tavuk suyu çorba dedi. Birde zencefil çayı önerdi. Bana iyi geldi 3 4 güne toparladım burun tıkanıklığı varsa eğer herşeyi denedim nane yağı bir tek iyi geldi

Mutlaka veririm yeterki sağlıklı olsun bebeğim ilk gebelikte olsa ikide üçte bu panik bu tedirginlik insanin yakasını hiç bırakmıyormuş bunu anladım iki oğlum var rabbim karnımdakini de sağ salim dünyaya getirmeyi nasip etsin daha ne isterimki. Gerçekten 15 haftadır ha varlığı ha yokluğuydu yavrumun hep diyordum iki çocuğum daha oldugu icin Rabbim dağına göre kar veriyor heralde diye hiç ağrısı sızısı olmadi ilk defa bu kadar yüreğim burkuldu ne kusmam oldu ne bulantım ne baska bir rahatsizlik verdi bana yavrum inşallah sağlığı da yerindedir de sizlerede o güzel haberi verebilirim.

Merhabalar kızlar nasılsınız ? Ben eylül annelerinden geliyorum. İkili test fetal dna ya da hiçbirini yaptırmamak mı arasında gidip geliyorum. İstanbuldayım siz 4 hafta öndesiniz bana fikir verebilir misiniz ? O kadar karışığım ki inanın bir yanım maliyetli yaptırma diyor bir yanım strese değer mi diyor. Kaldım böyle.

Önceki iki gebeliğimde hiç test yapmadım. Bu gebeliğimde Dr ısrarıyla ikili test yaptırdım. İkili test yapan Dr ftal dna önerdi ama ben yapmicam.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…