2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    238
Hayirlsi.olsun inşallah sağ salim kucağına al inşallah nasıl bir hamilelik geçirdin hareketlerini ne zaman hissetin bir kızım var oğlum olsun istiyorum hayırlısı olsun inşallah öncelikle sağlıklı olmasını isterim bir oğluşum olsun isterim

Merhaba birşey sormak istiyorum ishal olan var mı aranızda acaba sanırım eşim norovirus kaptı 2 gündür ishal ateş vardı bendede ishal başladı ne yapabilirim gecmesi için

Aminnnn çok teşekkür ederim. Rabbim gönlünden geçeni hayırlıysa versin inşallah. Bu gebeligimde en çok beni mide yanması zorladı, müthiş bir halsizlik tabiri caizse kafamı kaldıramıyordum birde gogus hassasiyeti cok yaşadım. 12. Haftadan sonra yavaş yavaş normale döndüm. Bende boyleydi sanki ufak ufak biseyler hissediyorum ama bu haftalarda doktorlar bağırsak hareketleri diyorlar ama ben sanki hissediyorum

Amin inşallah inşaallah sağ salim kucaklarımiza alalım bende dokuz haftalık hisettim ama bağırsak hareketleri dedi bu kadar erken olmaz dedi ama ben de cok sertlik oluyor ya

Benim de 2-3 gündür kaşık agrilairm
Vardı bugün geçti gibi de ben de telaşlandım neden kesildi ağrılar diye. Valla kafayı yememek elde değil. Tecrübeli anneler ya da yaşayanlar cevaplarsa sevinirim belirtiler gidiyor mu 2. Trimesterde onun rahatlığı mı acaba bu ya.

Ben tecrübeli değilim ilk gebeligim ama benim de belirtilerim yavaş yavaş kayboldu gibi. Göğüs hassasiyetim o kadar çok yoktu şimdi de bir oluyor uçlarına dokununca bir olmuyor. Göğüslerim bir gün yumuşamış gibi oluyor başka bir gün eski sertliğine dönüyor. Bulantım çok büyük oranda azaldı.Arada nadiren bulantım oluyor ama hafif bir şekilde. Onun dışında benim çok bir belirtim zaten yoktu. Koku hassasiyetim vardı. O da bazen oluyor bazen olmuyor. Ama hâla tavuk ve balık yiyemiyorum. Eskisine oranla iştahım açıldı. Sabah kahvaltısını rahat yapabiliyorum. Bazende sol kasık ağrım oluyor. 14+2 olduk bizde yani çok telaş yapma. Ben de çok telaş yapıyordum hatta bazen yine o vesvese geliyor. Bebeğe bir şey mi oldu diye korkuyorum. Bu aralarda karnımda arada bir seğirme oluyor. Pazartesi kontrolüm var bakalım sabırsızla bekliyorum.

Kasık ağrıları ara sıra yine gelecektir. Sürekli ağrı olması da iyi bişey değil zaten. Rahim büyüdükçe oluyor. 4. Ay ile 7. Arası en rahatıydı. Hissettiğin için bi tekme atsa tüm gün iyi olduğunu biliyorsun kişiden kişiye değişir ama benim bulantılarım 3. Aydan sonra geçmişti sadece bazı kokulara dayanamıyordum. Yağ ile soğan yakıp yemek yapamazdım. 7 den sonra da ağırlaştığın için ve eli ayağı kemiklere batmaya başladığı için uyuyamazdım.

Ya aynen ben de aynı şekilde bazen çok vesveseli oluyorum hareketlerini de henüz hissetmiyorum ya 13+1 im cinsiyeti belli fetal dna temiz çok şükür işte 2 gündür olup geçince ağrılar korktum biraz insallah iyidirler içerde her şey onların iyiliği için

Canım sagol valla umarım dediğin gibidir bor oluyor neden oluyor diyorsun olmuyor neden olmuyor diyorsun muayene araları da uzadı bebisi henüz hissetmiyor olmak da korkutuyor umarım her şey yolundadır çok şükür bütün sonuçlarım temiz çıktı doktor da bir sorun yok demişti ama yine de bu vesveseler oluyor işte.

Ya bulamadım galiba yerini denedim denedim yok dahada strese sokmamak adına bıraktım.
Normal mi @uzakyol çarşamba kontrol var yerini öğrenince denicem birde
of bende bulamadim yaaa yeminle catlicam simdide kafamda deli sorular ben miii bulamadiim ters biseymi var diye sjsjsjs bu doppler bana hic iyi olmadi ben bi denedim bulamayinca cikolata yiyip yine denedim bulamadim kapadim

of bende bulamadim yaaa yeminle catlicam simdide kafamda deli sorular ben miii bulamadiim ters biseymi var diye sjsjsjs bu doppler bana hic iyi olmadi ben bi denedim bulamayinca cikolata yiyip yine denedim bulamadim kapadim
Bebeklermz cok kucuk cnm doktor bakinca neresi olduguna bakarsin ona gore denersin. Strese girme

Birazdaha zaman geçtikten sonra ara ara dinlersin canım bende sağlık ocağına gidicem 18 haftadan sonra doktor randevusu zamanlamasın uzun olursa ara ara orda dinlerim
Heyecanlı zamanlar ya keşke her gün görme duyma şansımız olsa

Ahahhaha dur dur sakin ol kutuda kabak gibi benim 16 hafta yazıyor belki 13-14 daha rahat buluruz küçük daha

Sen kalbini bozma. Allah'a tevekkül et canım. Hepimizde oluyor bu vesveseler. Bol bol estağfurullah çek. Dediğim gibi belirtiler bir gelip bir gidiyor. Artık 4.aya doğru gittiğimiz için çoğu belirti azalacakmış zaten. Allah'ım ömür verdiyse ne olursa olsun dünyaya gelirler. Sen sürekli dua et. Elini karnına koyup salavat çek

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…