2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    238
ya cok tuhaf gercekten bilincsizce dusunuyorum sonra fark edip kotuyu cagirma kendine gel diyorum baska seyler dusunuyorum sonra hoop bi bakmiskm yine kotu seyle dusunuyorum
Bence hepimiz için öyle hep beyin kötüye yönlendiriyor bir noktadan sonra o anlarda hemen başka şeye dikkat vermek gerek☺️

İnşallah öyledir hiç böylesini yaşamamıştım çünkü özellikle belimin sağ kısmı
Bana oluyor çok ya. Sanırım benim bebek sağ tarafta hoca da hep göbeğin sağından bakıyor ultrasonda ya da ben öyle hissettim bilmiyorum bana sağda gibi geliyor hep sağ tarafımda bir ağrı belimde sağ taraf ağrıyor ben de telaşlanıyorum ama Kağan Kocatepe’nin videoları izleyince rahatlıyorum biraz.o normal bu haftalarda diyor. Yani bu sefer de ağrıya alışıyorsun ağrımayanca bir sıkıntı mı var acaba diyorsun saçma sapan bir şey ya valla be düşüneceğimi şaşırdım.

ya cok tuhaf gercekten bilincsizce dusunuyorum sonra fark edip kotuyu cagirma kendine gel diyorum baska seyler dusunuyorum sonra hoop bi bakmiskm yine kotu seyle dusunuyorum
Bende ilk zamanlar öyleydim her doktora gittiğimde acaba kalp atışını duyacak mıyım diye o saniyeler geçmezdi. Sonra her boşlukta aklıma her kötü düşünce geldiğinde karnimla konusmaya başladım güzel şeyler söyledim sevdim okşadım karnımı hep. Ve dualar dinledim inşirah süresini dinledim sürekli ferahlama verdi bana. istersen sende dene canım düşünceler geldiği zaman farklı bir hareket tarzı geliştirip seni sakinleştiren onu yaparsan sürekli artık kötü düşünceler bile saniyelik gelip gidiyor. Karşıt düşünce ve hareket tarzı geliştirmenin faydasını gördüm ben kötü düşünce de.

Günaydın kızlar 🌸nasılsınız? Bugün çok şiddetli sağ kasık ve bel ağrısıyla uyandım. 13 haftalık olduk bugün. Normal mi sizce belim inanılmaz 😣 ağrıyor
Günaydın canım. Benimde ilk kasık ağrılarım başlarda olmuştu sonra bir süre rahattım şimdi 12+5 haftadayım 2 gündür baya kasık ağrım var bel ağrım yok ama. Normal diye düşünüyorum rahim büyüyor 🥰

beyazprensess beyazprensess senin eskisehirde osmangazide yaptirdigin nipt sonucu cikti mi,ciktiysa ne kadar zamanda cikiyor
Ben haftaya carsamba ikili testte gidiyorum sonra onun sonucunu alip (sonucu hemen cikiyo mu bilmiyorum) persembede eskisehire gidip yaptirmayi dusunuyorum
Henüz çıkmadı canım çıkması 3 hafta sürüyormuş sonuçları da elden veriyorlarmış

Bende ilk zamanlar öyleydim her doktora gittiğimde acaba kalp atışını duyacak mıyım diye o saniyeler geçmezdi. Sonra her boşlukta aklıma her kötü düşünce geldiğinde karnimla konusmaya başladım güzel şeyler söyledim sevdim okşadım karnımı hep. Ve dualar dinledim inşirah süresini dinledim sürekli ferahlama verdi bana. istersen sende dene canım düşünceler geldiği zaman farklı bir hareket tarzı geliştirip seni sakinleştiren onu yaparsan sürekli artık kötü düşünceler bile saniyelik gelip gidiyor. Karşıt düşünce ve hareket tarzı geliştirmenin faydasını gördüm ben kötü düşünce de.
valla bende denicem ya cunu ciddi ciddi panik atak oldum kalbim agzimda atiyo ara ara su kotu dusumcelefide silsem bebisi sevip konusmayi yapiyorumda bi noktadan sonra yine engel olamiyo oluyorum dusuncelerime

Peki hanımlar bişey sorucam, benim ilk gebeliğim haliyle yenidoğan bebek bakımı hakkında tecrübem yok. Bununla ilgili anne bebek kitapları alıp okuyan ya da alıcak olan var mı? Burda paylaşabilir misiniz? Yaşadığım yerde şehir hastanesinde gebe okulu var oraya gitmeyi düşünüyorum inşallah bi de aptamil ilk adımlarım uygulamasında canlı eğitimler oluyor onları dinliyorum arada benim şimdilik yaptıklarım bunlar ama faydalı kitaplardan da yararlanmak istiyorum😌
Tabiki okumak ve eğitimini almak bilgi edinmen cok guzel olur ama zaten rabbim oyle bi annelik ic güdusu vermişki 16 yasinda anne oldum ben sanki yillardir bebek bakiyor gibiydim hersey yolunda olcak merak etme

Teyzelerimiz biz geldik yaaaaa sırtı dönükmüş ne desem bilemedim yaaaa var ya ne değişik bişey böyle 🌷🌷🌷
IMG20240201120915.jpg

Selam kızlar dün doktora gittim ve bebişim oturur pozisyonda olduğu için cinsiyeti göremedik o kadar heyecanla gitmiştim oysaki 😂 29 şubatı beklemek zorundayım şimdi 🥹😂 ikili tarama testide yapıldı her şey çok iyi çok şükür 🙏🏻
IMG_8486.jpeg

X