2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    238
İlkinde 40 gün icinde akrabalar bi yana konu komsuda gelmisti,simdi 1.derece yakinlar disinda ilk 40 gun kimseyi kabul etmeyeceğim.ananesi babanesi halasi amcasi dayisi teyzesi yeterli
Gayet iyi yine de, peki aile yakinlari bir kere hayirli olsundan sonra tekrar tekrar gormeye geliyorlar mi? Valla bende obsesyon ne ararsan var lohusaligim cok kotu geciyor. Ikinci kez acik sozle reddetmeyi dusunuyorum ya da whatsapp durumundan aciklayici kibarca bir genel ileti yazmayi planliyorum 😰

Kizlar simdi de soguk algnligm basladi. Burnum akiyor halsizm bogazm agrio. Bu sekilde birkac arkads vardi naptnz acaba. Evden bile cikmiyorm aylardr nasl oldu anlamadm
Sirkeli su ile gargara yapmıştım . Öksürüğe dönmemişti. Geçmiş olsun
Ya bende de iki defa uçuk çıktı acaba neden oluyor ben bağışıklık düşmüştür diye düşünüyorum
Geçen hafta 5.2 deprem oldu korktum uçuk çıktı. Belki endişe ettiğin bir durum olmuştur.
şimdiden kremleyin mutlaka öyle söylüyorlar :)
Bana Dr um 4. Aydan sonra kullanabilirsin demişti. Öncesinde tavsiye etmedi. Lierac kullandım çatlak olmadı.
Kızlar bizler bebişlere ilk doğduklarında uzun kollu mu giydireceğiz uzun alt uzun üst gibi tulumlar mı🙈 tecrübeli anneler varsa yardımcı olurmusunuz☺️
Temmuzda doğum yapan arkadaşım kısa kollu çıt çıt ve ince bir alt giydirip müslin örtü ile örtüyordu. Kış annesiyim. Kışın Sisarıp sarmala iyi de yazın kapı pencere açık üşütür mü diye uzun kollu giydiririm sanırım.
Peki hanımlar bişey sorucam, benim ilk gebeliğim haliyle yenidoğan bebek bakımı hakkında tecrübem yok. Bununla ilgili anne bebek kitapları alıp okuyan ya da alıcak olan var mı? Burda paylaşabilir misiniz? Yaşadığım yerde şehir hastanesinde gebe okulu var oraya gitmeyi düşünüyorum inşallah bi de aptamil ilk adımlarım uygulamasında canlı eğitimler oluyor onları dinliyorum arada benim şimdilik yaptıklarım bunlar ama faydalı kitaplardan da yararlanmak istiyorum😌
Çok hızlı alışıyorsun. Yanında yardımcı olacak bir büyüğün var ise yardımcı oluyor, bir şekilde öğreniyorsun. Mesela banyo yaptıramadım anneler yardımcı oldu, 3 aylık olunca göre göre ben de kendim yaptırdım
Kızlar merhaba.yengem dün kalp atışını dinlemek için gitmiş çok yavaş attığını söylemişler.Bide 7 haftalık olması gerekirken 6 haftalık çıkmış 1 hafta gerilik de var.bu şekil olup da düzelen oldu mu sonradan lğtden cevaplarsanız çok sevinirim 🤲
7 haftalıkken kalp atışı hızlı olmaz ki. Sadece var mı yok mu bakıyorlar. 8.9. Haftalarda bebek büyüdükçe hızlanıyor. 1 hafta geç döllenme olabilir. 2 3 hafta geride olması endişeli bir durum.
Kizlar selam :) hamilelik planladigimdan beri beni strese sokan birseyi size de sormak istiyorum. Bir tek ben mi taktim bu konuya bilmiyorum ama lohusalikta es ailesini ve kendi ailenizi/ akrabalari vs misafir olarak kabul edecek misiniz? Yani hayirli olsuna gelmişlerdi ilk hamileligimde ama cok kalabalik hem mikrop hastalik acisindan hem de kendi rahatim acsindan hic istemiyorum:KK43: zaten uykusuz yorgun bol anksiyeteli hormonlarin dibe vurdugu donem arkadan temizlik icin biri gelse bile ben sessiz sakin kendi ailemiz ile geçirmek istiyorum. Sizde durumlar nasil olur ne yapacaksiniz
Of çok zor bir durum. Erkeklerin askerlik anısı gibi bizim lohusalik anısı. Asla unutmuyorsun. Eşinin ailesi de senin ailen olduğu gerçeği önüne seriliyor. Ben eşimle konuşup önden akrabalar gelmesin, anne baba kardeş olsun sadece söyle demiştim. Gelin istemiyor demesinler sen bebek küçük biraz büyüsün öyle gelsinler de beni zor durumda bırakma demiştim. Öyle yaptık. Çevremizde 40 ı çıkmadan gidip öpenler var ve kan hastalığı bulaşıp 2 ay hastanede yatan bebekli tanıdığımız var. Allah korusun. İkimiz de korkuyoruz. O yüzden eşine söyle güzel dille, o halleder 😁

Kızlar sürekli okuyorum ama bir türlü yazamadım bütün sayfaları bitirip yazayım diyorum ama bir türlü bitmiyor bir türlü yazamadım maşallah maşallah sohbetler bol olsun 🧿 hep böyle dolu olsun.
12+1 oldu benim kuzu, haftaya kontrolümüz var ve iple çekiyoruz çünkü niptest sonucu da o zaman kadar gelmiş olur hatta daha erken gelmiş olur çünkü geçen hafta arkadaşlarımın referansını aldığım Nipt Plus firmasına kan vermiştim. Hem sağlığı yerinde olsun amin Allahım hem cinsiyet belli olsun renklenelim 🦋🦋
Bende hiç bulantı kusma yemek yapamama iştah kapanması olmadı. Sadece kirli çamaşır kokusundan iğrenme diş fırçalarken öğürme oldu doktor gayet normal dedi bu da vücudun bir savunma şeklidir bazı insanlar evinin kokusundan nefret eder dedi. Çok şükür diyorum kanamam hiç olmadı ama batmalar arttı sanki yanma gibi bile oluyor. İnsan korkuyor sürekli bir endişe hali …

Folik asit 11.haftada kutum bittiğinde yenisini almadım , multivitamin ocean mummy ve aspirin ecopirin ve Protestan kullanımına devam ediyorum. Haftaya doktorla görüştüğümüzde fiyat bilgisi ve normal doğuma bakış açısını öğrenmek istiyorum. O konuları daha açmamıştım daha erken diyerek. Arkadaşlarım hep şöyle şeylerle karşılaştılar başta tabi tabi normal de olur diyen doktorlar son haftalarda gün koyalım sezeryan yapalım demeye başladı plasenta aşşağıda demeye başladı normal istiyorsan devlet hastanesine git demeye başladı😬 onlar da doktor değiştirip gayet sorunsuz doğurdular

Sirkeli su ile gargara yapmıştım . Öksürüğe dönmemişti. Geçmiş olsun

Geçen hafta 5.2 deprem oldu korktum uçuk çıktı. Belki endişe ettiğin bir durum olmuştur.

Bana Dr um 4. Aydan sonra kullanabilirsin demişti. Öncesinde tavsiye etmedi. Lierac kullandım çatlak olmadı.

Temmuzda doğum yapan arkadaşım kısa kollu çıt çıt ve ince bir alt giydirip müslin örtü ile örtüyordu. Kış annesiyim. Kışın Sisarıp sarmala iyi de yazın kapı pencere açık üşütür mü diye uzun kollu giydiririm sanırım.

Çok hızlı alışıyorsun. Yanında yardımcı olacak bir büyüğün var ise yardımcı oluyor, bir şekilde öğreniyorsun. Mesela banyo yaptıramadım anneler yardımcı oldu, 3 aylık olunca göre göre ben de kendim yaptırdım

7 haftalıkken kalp atışı hızlı olmaz ki. Sadece var mı yok mu bakıyorlar. 8.9. Haftalarda bebek büyüdükçe hızlanıyor. 1 hafta geç döllenme olabilir. 2 3 hafta geride olması endişeli bir durum.

Of çok zor bir durum. Erkeklerin askerlik anısı gibi bizim lohusalik anısı. Asla unutmuyorsun. Eşinin ailesi de senin ailen olduğu gerçeği önüne seriliyor. Ben eşimle konuşup önden akrabalar gelmesin, anne baba kardeş olsun sadece söyle demiştim. Gelin istemiyor demesinler sen bebek küçük biraz büyüsün öyle gelsinler de beni zor durumda bırakma demiştim. Öyle yaptık. Çevremizde 40 ı çıkmadan gidip öpenler var ve kan hastalığı bulaşıp 2 ay hastanede yatan bebekli tanıdığımız var. Allah korusun. İkimiz de korkuyoruz. O yüzden eşine söyle güzel dille, o halleder 😁
Bir yandan da diyorum ki 40 liyken gelip gitsinler hazir bahanem olur yeni ameliyatliyim yeni dogdu emzirme bahanesi ile yatak odasindan cikmam. Ikinci kez de zaten bahane ile reddede ede anlayip gelmez kimse. Zaten beni tanimislardir bu zamana kadar kendi ailem dahil kimseyi istemem genel olarak evimde. Cok gereksiz geliyor ya herkesin kendi evi var otursun gelince noluyor pislik ve yorgunluktan baska of 😂

Bir yandan da diyorum ki 40 liyken gelip gitsinler hazir bahanem olur yeni ameliyatliyim yeni dogdu emzirme bahanesi ile yatak odasindan cikmam. Ikinci kez de zaten bahane ile reddede ede anlayip gelmez kimse. Zaten beni tanimislardir bu zamana kadar kendi ailem dahil kimseyi istemem genel olarak evimde. Cok gereksiz geliyor ya herkesin kendi evi var otursun gelince noluyor pislik ve yorgunluktan baska of 😂
Bahane et hastalık var de salgın de doktor uzak tutun çevreden vs falan de. Bahane de değil aslında gerçekten de buna dikkat edilmesi gerek 😂

genetik testini 1 hafta sonra yapacaktım, her şeyin yolunda ilerlediğini doktorum söyledi. kesenin yeri şekli güzel dedi, sıkı tutunmuş dedi kanamam olmadı sadece birkaç damla kahverengi ilk zamanlar gelmişti yani anormal hiçbir şey yoktu, şeker, tiroid her şey iyiydi, gebeliğim rahat ilerliyordu kusma, öğürme, tiksinme hiç olmadı kalp atışlarını son 3 haftadır duyuyordum büyümesi de normaldi, çok sağlıklı beslendim her şeye dikkat ettim. zaten gittiğimde bebek büyümüş dedi ama kalp sesi yok. yani yeni durmuş. doktorum bize de kromozom anomalisi dedi ama patolojiye göndermesini isterdim, o şokla aklıma gelmedi öyle kaldı. aynı şeyi tekrar yaşamak istemiyorum, önceden önlem almak isterim. biraz toparlanayım perinatologa gideceğim gebe kalmadan önce ne gerekiyorsa yaptıracağım. inşallah sizinki de sıkıntısız düşer.
Hiç üzülme ben de patolojiye gitmesini istemiştim ama doktorum; oradan net bir sonuç gelmez çoğunlukla, gelse bile kromozom anomalisine sizin yapabileceğiniz hiçbir şey yok dedi. Ama ben de bir 6 vücudumun toparlamasına izin vereceğim. Bu arada bütün genetik testler hsg falan ne varsa kontrol edeceğim.

Evet canım yurtdışı üzerinden geldi kalp atış sayısı doğru mu bilmiyorum çünkü arada 250lerde kalp atışı gösteriyor ama doktorda sorun yok ve ikiz değil 😂 ama nerde oldugunu ve biraz tutarsam rahatsız olup dopplerden kacisina kadar herşeyi gösteriyor. Sesini dinliyorum
sjsja bucure bak ya bide kaciyo ben sanirim yanlisini aldim ozaman bakiyim deniyim olmazsa iade ederim acaba 10 haftayim ben tam yerini bulsam duyarmiyim ki resmen 2 hafta sonraya verdi doktor randuvuyu diye aldim catlamiyim diye 😂 ben gorseldekini aldim

Eklentiler

• Screenshot_20240131_181304_Trendyol.jpg
    Screenshot_20240131_181304_Trendyol.jpg
    66,3 KB · Görüntüleme: 21
Son düzenleme:
Gayet iyi yine de, peki aile yakinlari bir kere hayirli olsundan sonra tekrar tekrar gormeye geliyorlar mi? Valla bende obsesyon ne ararsan var lohusaligim cok kotu geciyor. Ikinci kez acik sozle reddetmeyi dusunuyorum ya da whatsapp durumundan aciklayici kibarca bir genel ileti yazmayi planliyorum 😰
Walla 1.derece yakinlar tekrar tekrar gelmislerdi o dönem,ilk cocuk diye mi bilmiyorum,çocugu emzirmeye odaklanamamistim ,yanlis emzirdigim icin gogüslerim yara bere icinde kaldi,bu sefer konu komsuyu reddedecegim kendimi hirpalayamayacagim

Hiç üzülme ben de patolojiye gitmesini istemiştim ama doktorum; oradan net bir sonuç gelmez çoğunlukla, gelse bile kromozom anomalisine sizin yapabileceğiniz hiçbir şey yok dedi. Ama ben de bir 6 vücudumun toparlamasına izin vereceğim. Bu arada bütün genetik testler hsg falan ne varsa kontrol edeceğim.
Kan pihtilasmasi icin genetik test yaptirmistim ben ilkinde ve kan pihtilasmasiyla ilgili sknti cikmisti bende ,bazi seyler heterezigot cikmisti,kalp durmasinin nedeni kan pihtilasmasida olabiliyor

Ben yine size yetişemiyorum🤣ama düzenli okuyorum.Ebebek şubat indirimlerinden ben de bişeyler almak istiyorum ama bi yandan da eşim erken diyor. Gerçi daha cinsiyet de belli değil🤣ilk çocukla 9 yaş ara olunca bu da ilk gibi oldu🤣
Bi de yeni doğduğu günlerde uzun kollu giydiririm gibi geliyor ama doğunca bebek yönlendiriyor zaten insanı garip bir içgüdü geliyor sanki yıllardır bebek bakmıssın gibi acemi olmuyorsun

beyazprensess beyazprensess senin eskisehirde osmangazide yaptirdigin nipt sonucu cikti mi,ciktiysa ne kadar zamanda cikiyor
Ben haftaya carsamba ikili testte gidiyorum sonra onun sonucunu alip (sonucu hemen cikiyo mu bilmiyorum) persembede eskisehire gidip yaptirmayi dusunuyorum

sjsja bucure bak ya bide kaciyo ben sanirim yanlisini aldim ozaman bakiyim deniyim olmazsa iade ederim acaba 10 haftayim ben tam yerini bulsam duyarmiyim ki resmen 2 hafta sonraya verdi doktor randuvuyu diye aldim catlamiyim diye 😂 ben gorseldekini aldim
Bulursun canım ben 7 haftadan beri ara ara kullandım ultrasondaki yerini biliyorsan nokta atışı yapabilirsin ama kaçma riski de var😂 dün uzun yoldan geldik diye gece dinledik kalbini ilk başta nokta atışı bulduk sonra baktım hemen kaçtı 😂 tabi anan deli cocum her türlü seni bulurum diye aradım ve buldum 😂 tüm dopplerlerin çalışma mantığı aynı ben sadece daha uygun fiyatlı diye yurtdışından almıştım hareketleri hissetmeye başlayınca kullanmaya gerek kalmayacak diyorlardı 🤗 tabi annelik tam bir delilik halı bence her türlü kullanılır ❤️

Walla 1.derece yakinlar tekrar tekrar gelmislerdi o dönem,ilk cocuk diye mi bilmiyorum,çocugu emzirmeye odaklanamamistim ,yanlis emzirdigim icin gogüslerim yara bere icinde kaldi,bu sefer konu komsuyu reddedecegim kendimi hirpalayamayacagim
Çok sıkıntılı bir dönem onun stresi simdiden sardı bu bebis de yaz bebegi emzirirken terlemeler kendini dusa atma istegi bir yandan misafirler neyse hayirlisi elimden geldiğince bebeğimle odada kalirim.

X