2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    238
Evet maddi olarak da yorucu bir süreçten çıktık. Pgt yaptıranlar genelde ne yaptırıyor diye merak ettim. Embriyolar testten geçti sonuçta ama anne karnında bazı şeyler değişir mi sonradan acaba
Hangi şehirdesiniz ? İyi bir perinatoloji hocasına 11-12 haftasında ayrıntılı usg yaptırın içinizi rahat eder Yani sonuçta bu da rutin yapılacak birşey Bu arada içiniz rahat etsin forumda benim gördüğüm pgt li embriyo ile hamile kalanlar fetal dna yaptırmadılar sağlıkla doğum yaptılar Benim ki ekstra özel bir durumdu

Kızlar folik asiti bıraktırıp bunları yazdı Dr um siz hangi vitaminleri kullanıyorsunuz?

Eklentiler

• IMG_6079.jpeg
    132,6 KB · Görüntüleme: 58
Ben de böyleyim hep hamurlu şeyler yemek istiyorum. Ekmek asla yemezdim yemeğin yanında ekmek yemeden yapamıyorum şu an.
Ben de ekmek yemiyordum yersem de çavdarlı, karabuğdaylı sağlıklı olduğunu düşündüklerimden az az yerdim, şimdi eşimin kendine aldığı fırın ekmeğini bitiriyorum arasına domates biber peynir zeytin doldurup yutuyorum bildiğiniz. Dün gece de ekmek arası patates kızartması gördüm YouTube'da ayy nasıl güzel yapıp satıyorlardı domates sosu biber kızartması da vardı içinde

ya pgtde aslinda anne babadaki kromozomsal sorunlara bakiliyo varsa bi sorun ayiklaniyo yada o embiriyo es geciliyo ama nipt bebekte baska bi kromozomsal hastalik olursa o cikiyo insallah temiz cikar saglikla alirsiniz bebisinizi yani bin bir umutla emekle bi yola cikiyoruz 3 5 gun sonuc bekleyip bebegimin sagligini garantilemek bana mantikli geliyo taramalar bosta nipt gercekten imkani olanin dusunmeden yaptirmasi gereken bir test

Son düzenleme:
Amin inşallah sağlıkla kucağımıza alınca bu endişeler de bitecek

Maşallah Allah bahtını açık etsin ya bana da genetik danışmanlıkta mozaikler büyük oranda sağlıklı oluyor denildi. Biri %25 diğeri %30 ama hangi kromozom olduğunu unuttum şu anda.

Mersinde yaşıyorum ama tedavilerim Adana’da oldu. Hiç araştırmamıştım iyi bir perinatoloji hocası bulayım zaten pimpirikli biriyim iyice emin olmak istiyorum

Kızlar folik asiti bıraktırıp bunları yazdı Dr um siz hangi vitaminleri kullanıyorsunuz?
12+2 bugün kontrole gittim, folik asite devam et dedi ama kan ilacı verdi ayrıca. Folik asit bitince kan ilacına başla dedi canım. Günde 5-6 ceviz ye haftada 2 gün balık yemeğe çalış, OMEGA bakımından zengin beslenmen gerekiyor artık dedi

Bana doktorum hiçbir şey yazmamıştı bir şey kullanmadım ama omega 3 kullanmaya başlarım. İlk gebeliğimdede kullanmıştım

aslinda ayri almayi kesmis folik yine kullaniyosun vitaminindede var demirinin icindede var kabiz olursan doktoruna mutlaka soyle ferrosanolun bu folikle karisik olani extra kabiz yapiyo nedense bilgin olsun bi deneyimle onun disinda ben ilk basta folik - d vit - demir - omega - bide gebelik icin multi vitamin kullaniyodum kanama alanim olunca omegayi kesti (kanamayi cogaltabiliyomus)
bide 7 haftada vitaminim degisti foligi ayri almayi iptal etti multinin icindeki yeter dedi multimi degistirdi suan ferrosanolun duz sadece demirini kullaniyorum - d vit 3 ve elenetal 2 kullaniyorum

O kadar balık severim asla içim almıyor artık

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…