2024 Ağustos Ayı Transfer Olacakların Paylaşım Alanı 🧿

pozitif olan arkadaslar herkesin pgtli embriyosu mu tuttu? Benim gibi pgtsiz tutan var mi aranizda?
Ben varım canım 7+5 teyid. pgt yi burda öğrendim inşallah ihtiyaç duymayız tutmuş bebeklerimizle devam ederiz Rabbim hepimize hayırlı sağlıklı evlatlar versin kucağımıza da almayı nasip etsin 🤲

Masallah insallah sorunsuz devam eder boyle hep 💘🧿 pgtsiz diye cok endise ediyorum ben galiba ya
bence hiç takılmayın çevremde pgtsiz ilk veya ıkıncı denemede tutan bir sürü insan var ve aynı zamanda pgtli olup tutmayan da.. ilkinde tutmaz veya pgtli tutar en kaliteli embrıyo tutar düşük kaliteli embrıyo tutmaz ben böyle seylere şahsen inanmıyorum boyle bi genelleme yapılamaz.. biraz da nasip işi ne kadar plan yaparsak yapalım hersey olacagına varıyor sakin kalıp sen duanı et allah saglıkla kolaylıkla kucagımıza almayı nasip etsin 🙏 bu arada benm son denememdi dondurulmuşlar içinde en düşük kalite de olanları sona bırakmıştık en iyileri transfer oldum tutmadı sona bıraktıgımız düşük kalite tuttu.. 7+5 oldum şükür 🙏

Cok stres oluyorum ben ya gerçekten 11. Haftaya kadar kafamda sinir belirledim ama cok tedirginim ya sen de oyle misin?
Ya bende stres oldum cok kalp atışını duyana kadar. Gecen sfer alamadığım icin ama simdi daha sakinim ama gecen seferde 7. Haftada kaybettim diye cunartesi günü randevum var onun stresi var ya kötü birsey olursa diye. Ama pgt olayini ben hic aklima getirmedim acikcasi getirmem de çünkü Allah nasip etmediyse yuz kere tahlil test yaptir yine tutmaz yanu o.
O yüzden ben cunartesiden sonraa cok daha sakin geçecek diye umut ediyorum inşallahta öyle olur. Hayirlisiyla bi göreyim d
Ne kadar oldu senin?

Canım benim bugün gittim doktora lekelenmem çok kasık ağrım fazlalaştı dedim güldü dedi normal bu haftalarda bebek tutunuyor. Ama gel için rahat etsin bakalım dedi. Çok şükür bir problem yokmuş kalp atışları da iyi dedi dinlettirdi. Tedbir amaçlı fitili üçe çıkardı. Bide haftaya gel yine bakalım dedi. İki günde rapor verdi. Dinleneceğim inşallah geçer. Her hafta ultrasona girmek zarar vermez mi acaba sorun olmazsa gitmem muhtemelen.
Ohh çok iyi çok sevindim..kahverengi lekeler önemli değil işte🥰inşallah güzel güzel büyür annesi🤲😍♥️

Meraba canim benimde 6.ci denemem.
Ilk 2 denemem yurd disinda yasadim icin orda oldu. Ve olumsuz hic tutmadi. Türkiyeye memleketime geldim 3 defa daha yaptirdim 2sinde hic tutmadi. 1nde tuttu oda 9 haftalik kalbi durdu. Hepsini biraktim doktor hastane degistirdim 6.ci denemem bambaska ilerledik önce embriyolari donmadan genetige yolladik🙏🏻 farkli bi yol cizdik ve suan 7+2 hamileyim cok sükür.
Rabbim kalbine gönlüne göre versin canim. Ne yazikki bazen olmuyor.. ben cok Arastirilmasini istedim hic bi sorun yokken neden tutmuyordu anlamiyordum.. ama hersey zamanini vaktini bekliyor canim🤲🏻💞
Canım yaa allah kucağınıza almayı nasip etsin sağlıkla inşallah. Sen hangi hastaneye gittin. Şimdi bende genetiğe yollayacapım emriyoları. Hangi ilaçları kullandın transferden sora hatırlıyorsan yazarsan sevinirim canım.

Sadece şişli memorial için demiyorm son zamanlarda bir çok merkez naturel siklus transfer yapıyor yani en az ilaç prosedürü ile. Her ay gelişen yumurtanın vücuda salgıladığı hormonla çatlatma iğnesi kullanıp embriyonun gününe göre transfer yapılıyor. Sanırım naturel siklus transfer tutunma ihtimali daha yüksek oluyor vücut normal döngüde sanıp hamile kalmayı kolaylaştırıyor. Bu grupta bir cogumuz naturel siklus transfer oldu pozitif aldık zaten
Bunu duyduğuma çok sevibdim çünkü öncesinde bilmiyordum. İlaçlarda ayrıca yoruyordu beni hiç bir şeye halim kalmıyordu. Hayırlısıyla inşallah karar verip bende sağlıklı pozitifi görürürün. Sizlerinde gebeliği sağlıkla ilerlesin kızlar. Gerçekten maddi manevi çok yoruluyoruz. Manevi olarak bir şekilde kendimi depoluyorum motive ediyorum ama maddi olarak gerçekten olmayınca olduramıyorsun. Allah hepimizçn yardımcısı olsun.

Canım bir tecrübem olmadığı için bir şey söyleyemeyeceğim lakin duamı edeyim Rabbim işlerini kolaylaştırsın, çoğu doktorun izlediği yol kişiye göre farklı oluyor. Her şey hayırlısıyla gönlünce olsun Rabbim tez zamanda kucağınızı doldursun💐
Canım çok çok teşekkür ederim. Allah hepimizin yardımcısı olsun 🙏🏻

bence hiç takılmayın çevremde pgtsiz ilk veya ıkıncı denemede tutan bir sürü insan var ve aynı zamanda pgtli olup tutmayan da.. ilkinde tutmaz veya pgtli tutar en kaliteli embrıyo tutar düşük kaliteli embrıyo tutmaz ben böyle seylere şahsen inanmıyorum boyle bi genelleme yapılamaz.. biraz da nasip işi ne kadar plan yaparsak yapalım hersey olacagına varıyor sakin kalıp sen duanı et allah saglıkla kolaylıkla kucagımıza almayı nasip etsin 🙏 bu arada benm son denememdi dondurulmuşlar içinde en düşük kalite de olanları sona bırakmıştık en iyileri transfer oldum tutmadı sona bıraktıgımız düşük kalite tuttu.. 7+5 oldum şükür 🙏
Gercekten öyle canim söylediklerine yüzde yüz katiliyorum🙏🏻🥰 Rabbim saga saglim kucagimiza almayi nasip eylesin insallah.

Canım yaa allah kucağınıza almayı nasip etsin sağlıkla inşallah. Sen hangi hastaneye gittin. Şimdi bende genetiğe yollayacapım emriyoları. Hangi ilaçları kullandın transferden sora hatırlıyorsan yazarsan sevinirim canım.
Amin insallah canim Allah ragzi olsun🙏🏻
Ben Kayseriye geldim Almanyadan son olarak Memorial hastanesindeydim. Son kontrolum oldu artik dönücem evime 5bucuk aydir türkiyedeyim. Kullandigim ilaclar cok bence onlara takilma canim kisiye özel recete edilip veriliyor.🙏🏻 önemli olanlar sadece kan civitici igne ve progestan igne.

Kızlar degerlerime bakarmısınzdoktor randevuma daha var 5 ekimde tsh yüksek gibi sanki bir problem olurmu kontrole gidene kadar 5+6 yım
IMG_0152.jpeg

Yaa maşallah şu dönemleri bi atlatsak rahata erecek gibiyim insaiiah

Ya bende stres oldum cok kalp atışını duyana kadar. Gecen sfer alamadığım icin ama simdi daha sakinim ama gecen seferde 7. Haftada kaybettim diye cunartesi günü randevum var onun stresi var ya kötü birsey olursa diye. Ama pgt olayini ben hic aklima getirmedim acikcasi getirmem de çünkü Allah nasip etmediyse yuz kere tahlil test yaptir yine tutmaz yanu o.
O yüzden ben cunartesiden sonraa cok daha sakin geçecek diye umut ediyorum inşallahta öyle olur. Hayirlisiyla bi göreyim d
Ne kadar oldu senin?
7+5 şuan

X