2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    238
Günaydın arkadaşlar
Aramızda pgt tüp bebek yaptıran var mı? Varsa ikili test ya da fetal DNA yaptırmayı düşünüyor mu ? Bu konuda kararsız kaldım

biberin benim icin tek anlami biber dolmasi sjsjsjsjsj tovbe est. cins cins ruyalar goruyorum ya ahaha

Günaydın arkadaşlar
Aramızda pgt tüp bebek yaptıran var mı? Varsa ikili test ya da fetal DNA yaptırmayı düşünüyor mu ? Bu konuda kararsız kaldım
merhaba ben normal tup bebek yaptirdim tarama olmadi ama bi isterseniz doktorunuzla gorusun sahsim adima tarama yapilsa bile 2 3 4 lu tarama yapilsin denicek onlarada bi ucret talep ediliyo o taramalara para verceme kesinlikle nipt (fetal dna) yaptirip bebegimin sagligini garantilerdim

Günaydın arkadaşlar
Merhaba ,
Bende pgt tüp bebek yaptırdım, tüp bebek drum ikili test vs gerek yok demişti ama ben yine sadece ikili test yapacağım. fetal DNA vs yaptırmayacağım çünkü bence bunlara hepsi bakılmıştı.

Bende bunu bugün doktoruma sordum sizin fikriniz nedir diye, sizin dediğiniz gibi dedi nipt yaptırmak en doğrusu diğerlerine gerek kalmaz dedi. Bende pgt li embriyo transfer olmuştum yaptırmayı düşünmüyordum ama bugün nipt yaptırmaya karar verdim.

biberin benim icin tek anlami biber dolmasi sjsjsjsjsj tovbe est. cins cins ruyalar goruyorum ya ahaha
Allta mutlaka biri ile bagdastirmissindir. Mesela çocukken farklı biri yapar evde yemezsin ama orada yersin sonra senin için o kişi muhteşem biber dolması yapan biri olur gibi

Günaydın arkadaşlar
Bunu kendi tüo bebek merkezinizle konuşun bence Benim geçen hamileliğim pgt li tüp bebekti mozaik embriyo tanısı vardı Pgt de biopsi alınan hücreler ileride plasentayı oluşturan öncü hücreler Bebeğe ait hücreleri birebir yansıtmayabilir denmişti Benim mozaik olduğu için mecbur amniosentez yaptırmıştım

Doktorla henüz konuşmadım şu an 8+5 erken diye ama aklıma takıldı . Doğru söylüyorsunuz onları yaptırmaktan daha mantıklı ama işte pgt yapıldı ya gerek var mı diye düşündüm

Günaydın arkadaşlar
Ben varım detaylı ultrason dışında birşey yaptırmayı düşünmüyorum doktorlar da pek önermiyor zaten gerek yok gibi konuştular hep

Merhaba ,
Bende pgt tüp bebek yaptırdım, tüp bebek drum ikili test vs gerek yok demişti ama ben yine sadece ikili test yapacağım. fetal DNA vs yaptırmayacağım çünkü bence bunlara hepsi bakılmıştı.
Evet bütün kromozomlara bakıldı pgt yaptırırken. Çok yüksek ücretler ödedik ya şimdi tekrar fetal dna için ücret ödemek baktırmak gerekir mi diye aklıma takıldı

Doktorla henüz konuşmadım şu an 8+5 erken diye ama aklıma takıldı . Doğru söylüyorsunuz onları yaptırmaktan daha mantıklı ama işte pgt yapıldı ya gerek var mı diye düşündüm
Yani hiçbir doktor zorla yap veya yapma demez fakat çok yorucu bir süreçten geçtiğim için o testin bekleme stresini ve maddi sıkıntısını çekmek istemiyorum kendi adıma karar tabiki yine sizin :)

Sonucunuz nasıl çıktı sonra ? Benim de iki mozaik embriyom var hala donmuş olarak

Her iki pencereden ne güzel bakıyorsunuz Sizin gibi düşünen güzel insanlar artsın inşallah Milyonların arasından evladım binlere girecek derece yapıp tıp okuyacak ve mecburi hizmette kimbilir neler yaşayacak Üniversitelerdeki hocalar baştacımız zaten Çapa nın bir perinatoloji hocasına gitmiştim geçen hamileliğimde Şimdi yine ileri yaş vs yine randevu aldım diyorum ki çok şanslıyım hocaya gittiiğim için

Yani hiçbir doktor zorla yap veya yapma demez fakat çok yorucu bir süreçten geçtiğim için o testin bekleme stresini ve maddi sıkıntısını çekmek istemiyorum kendi adıma karar tabiki yine sizin :)
Evet maddi olarak da yorucu bir süreçten çıktık. Pgt yaptıranlar genelde ne yaptırıyor diye merak ettim. Embriyolar testten geçti sonuçta ama anne karnında bazı şeyler değişir mi sonradan acaba

Evet maddi olarak da yorucu bir süreçten çıktık. Pgt yaptıranlar genelde ne yaptırıyor diye merak ettim. Embriyolar testten geçti sonuçta ama anne karnında bazı şeyler değişir mi sonradan acaba
Yani bence tabiki değişir örneğin kaptığımız bir enfeksiyon kullanılan bir yanlış ilaç etki edebilir tabiki ama bunları düşünmek istemiyorum alacağı nefesi varsa sağlıkla gelir hepsi bu yolda olan herkes her gün dualarımda sağ Salim kavuşalım

Sonucunuz nasıl çıktı sonra ? Benim de iki mozaik embriyom var hala donmuş olarak
Normal çıktı bebeğim 11 aylık çok şükür Ama o gebelik nasıl endişeli geçti bir bilseniz Çapa nın hocası daha 12. haftada gayet sağlıklı amniosenteze bile gerek yok siz isterseniz yaparım demişti Ama ben yine de yaptırdım Yüzdesi ve kromozomları neler ? Grupta ararsanız mozaik embriyo ile sağlıklı doğum yapanları bulursunuz Bizim yüzde 35 16p ve 19q idi Aynı kromozomdan bir arkadaş bulmuştum forumda önce onun kızı doğdu sonra benim ki Face de bir grup var hala ona üyeyim

Rabbim bağışlasın inşallah bebeğinizin cinsiyeti neydi acaba

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…