2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    239
Kizlar bir sey soracan bilgisi olan yanitlasn lutfen. Kasintim vardi ben de enfeksiyon vadsa ona karsi sirkeli su yapip vajinal yikama yaptm. Ama gebelikte sakincasi var miydi acaba cok korkuyorm. Enfeksiyondan bebegimi kaybetmistm
Enfeksiyon sirkeli suyla geçmez Dr kontrolünde ilaç kullanman gerekiyor ihmal etme mutlaka gözük Dr una

Bizim de bugün kontrolümüz vardı. Ölçüme göre bugün 8+1 çıktık. Ama maalesef kese etrafında 4.8mm lik bir hematom ( kanama alanı ) varmış. Zaten fitil ve iğne kullanıyordum tüp bebek olduğu için ekstra kalçadan da progesteron yazdı. 3 gün yatak istirahati sonra tekrar kontrole çağırdı. Kese etrafında hematom başına gelen var mı? İnşallah birşey olmaz
Gebeliği öğrendiğimde hematom alanı olduğunu söylediler progestan fitil verdiler şuan 9+1 deyim ilacı kestik kanama alanı kaybolmuş. Doktorum 3.aya kadar kendi kendine bile kaybolabileceğini söyledi dün. Moralinizi yüksek tutun yatak istirahitinden daha çok yüksek moralin daha önemli olduğunu söylemişti doktorum bende bu şekilde atlattım. Korkmayın bişi olmaz inşallah 🙏

Gebeliği öğrendiğimde hematom alanı olduğunu söylediler progestan fitil verdiler şuan 9+1 deyim ilacı kestik kanama alanı kaybolmuş. Doktorum 3.aya kadar kendi kendine bile kaybolabileceğini söyledi dün. Moralinizi yüksek tutun yatak istirahitinden daha çok yüksek moralin daha önemli olduğunu söylemişti doktorum bende bu şekilde atlattım. Korkmayın bişi olmaz inşallah 🙏
Çok teşekkürler. Peki sizde karın ve bel ağrısı olmuş muydu?

Bu 6+0 dayım ama kalp atışını duyamadık vajinal baktı.Kese gayet iyi büyümüş dedi ama korkuyorum
Ben de 6+0 da vajinal de bile duyamadim. Hatta kesen cok buyuk olmaliydi zaten kanaman da var dedi. Düşük gibi konustu. Bi hafta ölü diye dolandim. 7+0 da bi gittik tikir tikir atiyo masallah. Canını sıkma. Biz cok erken duyulsun istiyoruz ama her seyin bi vakti var

Kızlar günaydın, bugün 9+4 olduk ve doktor kontrolüm var. En son 6. Haftada vajinal ultrasonla görmüştük bebişi, şimdi karından gözükür diye umut ediyorum 🤲 Bulantı ve kusma yaşayan arkadaşlar, benim bulantılarım 7. Hafta içinde başladı ve 8. Haftada kusmalarım oldu ama artık daha iyiyim. Bebek büyüdükçe hormon seviyesi normale dönüyormuş, hafif hafif geliyor bulantı ama zorlayacak derecede etkisi yok artık. Biraz sabırla, zamanla herşey geçiyor, rahat olmaya çalışın 😍

Çok teşekkürler. Peki sizde karın ve bel ağrısı olmuş muydu?
Canım bende kanama alanı vs yoktu fakat 8. Hafta sonuna kadar karın ve bel ağrısı oldu, normal bir durum. Kanama alanı varsa biraz daha hareketlere dikkat etmek gerekiyor. 9+4 oldum bugün, bu hafta çok daha rahat geçti, karın ağrım azaldı hatta yok denecek seviyede. Geriliyor bazen karnımın içi, onu hissediyorum sadece. İçinizi ferah tutun, güzel şeyler olsun 🤲😍

Merhabalar benim sat a göre 7+1 ama ultrasonla bakınca 4+5 geç döllenme dedi. HCG hep güzel arttı. Düşük riskim var. Şimdiye kadar kanama falan olmadı çok şükür. Sorum şu; evden çalışıyorum. Günlük 8 saat bilgisayar başında oturmam gerekiyor. Yani çok yatamıyorum. Bu, düşüğe sebep olabilir mi?

Mide bulantısı ile devam gün içinde aşırı yorgun ve uykusuz oluyorum üstüne de grip oldum aşırı halsizim 😪
Allah kolaylık versin, geçmiş olsun, bir de evdekiler var. Grip için ilaç kullanıyor musun
Bizim de bugün kontrolümüz vardı. Ölçüme göre bugün 8+1 çıktık. Ama maalesef kese etrafında 4.8mm lik bir hematom ( kanama alanı ) varmış. Zaten fitil ve iğne kullanıyordum tüp bebek olduğu için ekstra kalçadan da progesteron yazdı. 3 gün yatak istirahati sonra tekrar kontrole çağırdı. Kese etrafında hematom başına gelen var mı? İnşallah birşey olmaz
İlk gebeliğimde benim de vardı ve 1 tane değil daha fazlaydı. 12. Haftada kese 1 tane kanama alanı kalmıştı. Kese büyüdükçe geçiyor. Korkma. Stres daha cok zarar veriyor. Benim de tüp bebekti. Ev işi yapmadım, genelde dinlendim. Ağır kaldırmadım, eğilirken bile dikkat ettim.
Kizlar bir sey soracan bilgisi olan yanitlasn lutfen. Kasintim vardi ben de enfeksiyon vadsa ona karsi sirkeli su yapip vajinal yikama yaptm. Ama gebelikte sakincasi var miydi acaba cok korkuyorm. Enfeksiyondan bebegimi kaybetmistm
Riskli gebelikte vajinal yıkama yapılmaz diye biliyordum. Bi risk yoksa ilişki de serbest oluyor. Vajinal yıkama da zarar vermez herhalde. Enfeksiyon var ise sirkeli su ile geçmiyor, monurol şase veriyorlar. Dr a danışmakta fayda var. Geçmiş olsun.

Merhaba hanımlar 😍 şimdi doktordan çıktım 10+0 diye gittim 10+1 çıktı ve elleri ayakları kıpır kıpırdı çok şükür burun çene kemiği ve göz çukurları herşey o kadar belliydi ki 🙏 doktor taniyamayacaksin demişti tanıyamadım gerçekten o kadar büyümüş ki. İnsan hala inanamıyor🙈 rabbim herkese güzel haberler almayı nasip etsin inşallah 🙏❤️

Merhaba hanımlar 😍 şimdi doktordan çıktım 10+0 diye gittim 10+1 çıktı ve elleri ayakları kıpır kıpırdı çok şükür burun çene kemiği ve göz çukurları herşey o kadar belliydi ki 🙏 doktor taniyamayacaksin demişti tanıyamadım gerçekten o kadar büyümüş ki. İnsan hala inanamıyor🙈 rabbim herkese güzel haberler almayı nasip etsin inşallah 🙏❤️
Yaa ben de 10+3 te gidicem gerçekten kıpırdıyorlar mı ve bu gözüküyor muu🥹🥹🥹 nasıl da hızlı büyüyorlar 🥹

Yaa ben de 10+3 te gidicem gerçekten kıpırdıyorlar mı ve bu gözüküyor muu🥹🥹🥹 nasıl da hızlı büyüyorlar 🥹
Elleri ayakları ve o ellerin ayakların hareketi hepsi görünüyor inanamadim doktora soruyorum elleri ayakları mi oynuyor diye😍 doktorumda evet artık çok büyüdü dönüp duruyor artık dedi ve o hareketleri uzun uzun izletti. Bebeğinin ne kadar büyüdüğünü görünce inanamayacaksın🙈 3 haftadir görmüyordum inanamadim ben

Eklentiler

• 72DF572D-AD55-48C5-909A-810BDF8BB6C8.jpeg
    72DF572D-AD55-48C5-909A-810BDF8BB6C8.jpeg
    91,4 KB · Görüntüleme: 93
X