2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    238
Şimdi korse taktım canım çok rahatlattı, aklında olsun
kaçırdım mı yazdım mı bilmiyorum ama sizlere de hayırlı olsun güle güle büyütün bebişlerinizi sağlıkla E Efo2023 ebrser hangi korseyi taktın canm tavsiye ediyorsan ben de bakabilirim

Senin niye öyle oldu neyi taktın kafana
Evet doğru bir şekilde yaşanıyor ben hakkımı kullandım lohusalıkta biraz daha dikkat etmem lazım akışına bırakıp , çok cadıyım
Ayarlamak bizlere kalıyor kim kimle daha az eziyet olur diye benim de planlarım var

Çok zorlancaz çok. Eşe laf geçirsen bir de aileler var. Ben ne kadar söylesem de gelecekler kesin bende odadan çıkmam oturur giderler diyorum.
Aynen canm mecbur öyle olacak zaten

Kızlar ya benim bi sorum olacak, ilk günler sütümüz gelmiyor diyenler olmuştu o yüzden valize kaşık biberon koymalı mıyız acaba? Çünkü buradakilere kalsa hemen mama verdiriyorlar.
Mesela devlet hastanesi'ndeki hemşireler mama için ölçüyü ayarlayıp şırıngayla vermesini öğretiyor. O da olmazsa bardakla veriliyor. İlk kızımda mamayı ilk zamanlar annem çay bardağı ile veriyordu biberon verdik sonra baktık memeyi reddetmedi biberonla vermeye başladık hem çok güzel emiyordu. İnşallah bunda da sıkıntı yaşamayız.

Canım benimde aynı durum var . Ve ben de temizlik konusunda çok hassasim misafir cagiramiyorum eve birisi gelince ertesi günü ev temizleme vs. Ben de aynısını düşünüyorum ama direkt diyemiyorum ama alttan alta söylüyorum yaz zorlanıyorum beni biliyorsun kardeşimi annemi istememin sebebi onlar beni anlıyor nazım geçiyor benim gibi yemek temizlik yaparlar . Bence sende sakin kalmaya çalış ve durumunu belli etmeye çalış tabi ama bu olaylar eşini kırabilir dikkat etmek lazım kendimden biliyorum cunki. Allah kolaylık versin hepimize

Valla ne bileyim gereksiz bir düşünce sardı ..

Hastanelerde mama veriyorlar. Genelde HIPP veriyorlarmış ben SMA düşünüyordum

Bizde de çok ısrarcı olmuşlardı biberon vermeyin meme reddi yaşarsınız diye.şırıngayla deniyorduk ama bence çok saçma hem bebek zorlanıyor içemiyor ağlıyor hem sen psikolojik olarak yıpranıyorsun ne kadarını içti anlamıyorsun dökülüyor çoğu. Şimdi biberon vercem hemen süt gelmezse ya da doymazsa, tecrübeliyim alışacağını düşünmüyorum yeri gelir meme yeri gelir biberon emecek tabi her zaman biz yetişemicez ki banyoya girerken bile sağıp eşe bırakmak gerekiyor bazen. Şırınga kaşık tam bir kaostu

Amin canm, kırdım bence zaten yeterince daha dikkatli olmaya çalışacağım. O da beni tanıyor aslında tamam dikkat ederiz 1 kere katlan dese iş bitecek konu kapanacak da bu sefer o da sen herkese sırtını döndün kimse gelmiyor kimseye gitmiyoruz diyince dananın kuyruğu koptu

Bu lafları ben de çok duyuyorum maalesef ama elimizde değil katlanacagiz bir iki gün görmezden geleceğiz gelebiliriz inşallah

Kızlar dünden beri sağım yapıyorum ama sütüm gelmiyır ya
Sagmaya devam et canım birde göğsüne havluyu ısıtıp köy sicakta iyi geliyor duş alma şansin varsa duş al bende doğum yaptığımda kızım kuvezdeyken sagmaya çalismistim ilk gün ama yok denecek kadar azdı sagdikca çoğaldı inan iki buçuk senede emdi kızım zorla biraktirmistim artık sende sağ devamlı

Kızlar dünden beri sağım yapıyorum ama sütüm gelmiyır ya
Canım psikoloji çok önemli Ben diğer 2 oğlumda hamileyken hep benim sütüm kesin çok gelir sağmak zorunda kalcam buzlukta yer açayım dedim Yer de açtım hatta Aynen dediğim gibi oldu Sen de sütüm birden inecek sagma aleti poşeti hazır bulundurmam lazım falan de kendini inandır Gelmese de olur mamalar da şimdi cok iyi ama gerek kalmayacak kadar bol olacak biliyorum de Çok etkili

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…