2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    238
Kızlar muz yiyin 🙏🏻 benimki haftasını yakalamış hatta gün olarak geçmiş düşünün 1.5 hafta geriydi. Her gün muz yedim bence yararını gördüm. Bir de süt içtim veya dondurma yedim sütlü ürünler tükettim 🙏🏻❤️
Aynen canım bu saydiklarinin çok faydası varmış bebek kilo alımında bende plesenta Kireclenmesi olmasına rağmen bebek kilo alıyor bunlar sayesinde hatta doktorlar bile kilo alımı durursa hemen almamız lazım demişti ama gerek kalmadi

Kızlar muz yiyin 🙏🏻 benimki haftasını yakalamış hatta gün olarak geçmiş düşünün 1.5 hafta geriydi. Her gün muz yedim bence yararını gördüm. Bir de süt içtim veya dondurma yedim sütlü ürünler tükettim 🙏🏻❤️
Evet bende faydasını gördüm fark ettim muz süt ceviz ve vanilyalı dondurma yedim 34+4 te gittim bebek 2600/2700 arası dedi 32 de gittiğimde 1800 gramdi

Evet bende faydasını gördüm fark ettim muz süt ceviz ve vanilyalı dondurma yedim 34+4 te gittim bebek 2600/2700 arası dedi 32 de gittiğimde 1800 gramdi
Muz haftada 2/3 defa tüketiyorum kabız olmamak için bana kalsa ben muz çok seviyorum günde bir kilo yerim yani kabızlık olmasa her gün yeri 2/3 bile bana az süt her gün ceviz hergun dondurma her gün zaten günde iki defa

Kızlar sezeryanda süt gelmezse hemen mama mı veriyorlar ya ? Ssda_ Ssda_ cnm senin hemen geldi mi sütun ? Ben hiç mama vermek istemiyorum en doğal anne sütüne yakın mama hangisi bir fikriniz var mı ? HIPP organik combiotic aldım ama onda bile bir sürü katkı var bilemedim 🤷‍♀️
Sezeryan günü gelmedi canım, o gün mama verdiler mecburen ertesi günde ancak iğne şırıngası kadardı sonra 3.gün birden arttı ama az olsada hep sağım yaptım ben. Ben golden goat almıştım içerik olarak zengin diye

Bizde de çok ısrarcı olmuşlardı biberon vermeyin meme reddi yaşarsınız diye.şırıngayla deniyorduk ama bence çok saçma hem bebek zorlanıyor içemiyor ağlıyor hem sen psikolojik olarak yıpranıyorsun ne kadarını içti anlamıyorsun dökülüyor çoğu. Şimdi biberon vercem hemen süt gelmezse ya da doymazsa, tecrübeliyim alışacağını düşünmüyorum yeri gelir meme yeri gelir biberon emecek tabi her zaman biz yetişemicez ki banyoya girerken bile sağıp eşe bırakmak gerekiyor bazen. Şırınga kaşık tam bir kaostu
Biberon isteyen bu yüzden anne memesini reddeden bebek çok ama kuzum bu yüzden ilk zamanlar bebekler o kadar çok akıllı ki 😂 anne memesini reddediyorlar vala ben iki kızımda da öyle sorun yaşamadım. Sadece küçüğüm memeden daha çok süt gelsin ağzıma diye ağlıyordu o da bir süreç alıştı sonra 😄 şırınga eziyet bence de. Bardakla da bilen birinin vermesi gerekiyor en iyisi de biberon artık çeşit çeşit biberon çıkmış anne memesine yakın. Biz en basit biberonu kullanmıştık vala.

Biberon isteyen bu yüzden anne memesini reddeden bebek çok ama kuzum bu yüzden ilk zamanlar bebekler o kadar çok akıllı ki 😂 anne memesini reddediyorlar vala ben iki kızımda da öyle sorun yaşamadım. Sadece küçüğüm memeden daha çok süt gelsin ağzıma diye ağlıyordu o da bir süreç alıştı sonra 😄 şırınga eziyet bence de. Bardakla da bilen birinin vermesi gerekiyor en iyisi de biberon artık çeşit çeşit biberon çıkmış anne memesine yakın. Biz en basit biberonu kullanmıştık vala.
doğrudur canm vardır tabi alışan da bana yine de en yavaş akışlı biberon daha mantıklı geliyor anne memesine yakın olanlardan, şırınga ve kaşıktan ne verdiğimi anlamıyordum bir yandan bebek ağlıyordu bir yandan ben 😂 sonra biberonu bile ememedi uzun süre ağzına biberon ucu gelince kusar gibi oluyordu. alışırsa da alışsın diyorum sağıp biberonla veririm en kötü ihtimal. çünkü birinin de bebeği beslemesi gerekiyor bazen. uykusuzluğa dayanamadığımız günler olacak banyodayken ağlayacaklar biraz babası da doyursun 😄

Eveet 1 de başlayan hastane serüvenimden yeni kurtulup gelebildim eve. 2680 kg 48 cm 1 hafta önde gidiyor gelişimi 35 hafta olarak çıktı ultrasonda. yüzünü görene kadar baya uğraştık eliyle kapatmıştı ama gördük çok şükür. Rahim ağzı her şey normal ama benim kasılmalarım vardı uzatmalı nst ye girdim 1 saat sürdü. Kasılmalar çıktığı için, bel ve alt karın ağrım da devam ettiği için uzun tuttular. Sonra doktorumla görüştük ve o da kasılmaları görünce ilk doğumumun tarihine de geldiğimiz için ciğer geliştirici yapalım dedi önlem olarak, ilk dozu oldum yarın da diğer dozu olacağım. Haftaya tekrar kontrol ve eğer her şey yolunda giderse 14 Ağustos diye planladık doğumu. Bundan sonrası için bol istirahat önerdi ve kasılmaları takip etmemi 💁🏼‍♀️

kızlar selam :) iki günlüğüne şehir dışına gitmeyi düşünüyoruz 2 saatlik mesafede. 36. Haftamdayım 5 ağustosa sezaryen planladık ama şimdi korkuyorum şehir dışındayken su ya da nişan gelirse hemen kendi doktoruma gelebilme şansım olur mu yoksa en yakın hastaneye mi gitmek gerekir bilemedim siz ne düşünüyosunuz

Kaçlarda çıktı canım sancılar
Yarım saat kadar kaldım 40-50ler çıktı , bir tane de 70.. bakalım hala bekliyorum acilde . Aslında bugün rutin kontrol vardı ama doktorum hasta diye iptal ettiler ama yine de NTS’ye bakalım dediler onda da sancı çıkınca acile gönderdiler .. umarım bir an evvel eve geri dönerim ya , evde yatarken rahatım en azından..

Bence ilk 40 gün kimse gelmemeli..Ama tabi gelmek isteyene de hayır diyemiyorsun.Bir de belki bir şerbet hazır kuru pasta da olur ama içim rahat etmiyor ikramlık hazırlamak istiyorum. Tabi bi yandan sıcak bi yandan uykusuzluk çok zor bee🤣Şöyle biraz meydana çıksa bebişler 3 aydan sonra rutinler daha da oluşuyor ısırmalık olabiliyorlar😆
Valla ben gelene çay kahve başka bişey ayarlamam ki çok erken ziyaret ederlerse de yatak odasına kapanırım bebeği emzirme uyutma derken bir vakitten sonra rahatsız etmeyelim diye kalkar gitsinler diye :işsiz:

Yarım saat kadar kaldım 40-50ler çıktı , bir tane de 70.. bakalım hala bekliyorum acilde . Aslında bugün rutin kontrol vardı ama doktorum hasta diye iptal ettiler ama yine de NTS’ye bakalım dediler onda da sancı çıkınca acile gönderdiler .. umarım bir an evvel eve geri dönerim ya , evde yatarken rahatım en azından..
Düzensizse bırakırlar canım, benim de her rakamı gördü maşallah iki üç kere 100 gördüm 90 80 hepsi vardı maşallah

X