2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    238
Küçük hanımın kafasıda tamamen aşağıdaymış zaten baskılarından anlamıştım. 36+4 hafta ve kilosuda 3400 gr olmuş. Biraz daha bekletirlerse ben normal doğuramam ya gözüm korktu şuan

Bizde dün bu meseleyi konuştuk. Dedim annene söyle o plan yapıyor gelen giden olur diye yapmasın dedim. 40ı çıkana kadar kimse gelmesin aile bireyleri hariç dedim. Çocuğun bağışıklığı düşük oluyor ee ben dikişli olucam falan lohusa halimle misafir falan çekemem dedim. Oda hemen alınganlık yaptı ben kısıtlama getirince. Eşim benden daha çok hamilelik yaşadı lohusasılığıda o daha çok yaşıcak sanırım alınan kırılan strese giren hep oGelmek görmek isteyen gerçekten hastaneye gelsin. Ben mevlüt bile istemiyorum kalabalığa sokmak istemiyorum çocuğu. Biri gelip okumak istiyorsa okur diyorum kalabalığa hiç gerek yok

ya mevlüt zaten oğlumda da yapmadım bunda da yapmam da ben aile yakını da istemiyorum işte ona çok bozuluyor eşim. anne abi abla hastaneye gelsin dedim. sanki gelince evde yanlarına oturup bebeği görebilecekler. bir de ben tarzlarını sevmiyorum ailesinin o yüzden hep uzaktım zaten. eşim kendini çok iyi yetiştirmiş onlarla alakası yok ama onlar temizlik nedir bilmezler pek, işten gelince en azında el yıkama gibi. kv bir abdest alır heryer su içinde kalır. eşime yükleniyorum ben de belki 1 gün katlancam ama gözümde büyüyor. küstü en sonunda adam valla doğuma yakın azcık hak da veriyorum 1 gün katlan diyorum kendime arkadan temizlikçi de tutarım ama obsesyonum var işte.

Eşle kavga hemen hemen herkeste olacak bu süreç. Gebelikte olmasa lohusa da Bi şekilde oluyor hem de başkaları yüzünden.. Sonradan anlıyorlar. Yalnız değilsin. Eşin de annesi babası görsün sevsin ister. O yüzene bir kaç gün bebeği Bi tık uzakta tutarak idare etmeye çalışmalısın. Ben de stresliyim bu konuda. Eşim, ben söylerim dokundurmam, uzak tutarım. Odaya almam, kapıdan görürler başka odada oturturum vs diyor ama güvenmekte zorlanıyorum

Ay canım ne kadar şanslısın ben de hep diyorum ki serin bi yer olsa da son zamanlarımı orda geçirsem orda doğursam diye, keyfini çıkar valla oh mis
Yaa kesinlikle insanlar çok anlayışsız o durumda da kimseye eyvallahım olmaz eşim de benle aynı fikirde zaten annane babanne dede dışında kimseyi kabul etmicez biz de en azından 40 gün. Sonrası için gelene de öyle hazırlık filan yapamam o yüzden bilerek buzluğa hiçbişey koymadım ben de geçen bebek görmeye gittim biraz büyümesini bekledim 4buçuk aylık görmüş oldum gitmeden sadece kahve içip kalkıcam hazırlık yapma sakın dedim öyle de oldu, hiç de ayıp değil yanlış değil bence

Yaaa arkadaşım seni çok iyi anlıyorum ben de senin gibiyim, küçük eltimin ikizleri var 8 yaşındalar çıldırıyorum geldiklerinde her şeyi elleriyle yerler ellerini üstlerine oraya buraya sürerler anne baba da bişey demiyor e ben de diyemiyorum onlar gidince evi kırklıyorum resmen kafayı yemelik bi durum. Kv baya bişeyler ördü dikti bizim bebişe heves etmiş onları bohçalayıp getirmek istiyomuş, küçük eltimin olmadığı bi günü denk getirip davet edicem

Çok zorlancaz çok. Eşe laf geçirsen bir de aileler var. Ben ne kadar söylesem de gelecekler kesin bende odadan çıkmam oturur giderler diyorum.

Bende fransadayım ama doktoru bu kadar sık göremiyorum ya toplasan 3 4 kere anca gördüm sen nasıl bu kadar görebiliyosun bir de doğum tarihiyle alakalı da önce sonra olur falan gibi yorum da yapmıyorlar

Bende fransadayım ama doktoru bu kadar sık göremiyorum ya toplasan 3 4 kere anca gördüm sen nasıl bu kadar görebiliyosun bir de doğum tarihiyle alakalı da önce sonra olur falan gibi yorum da yapmıyorlar
Normalde özel doktora gidiyordum ben o beni hastaneye yönlendirdi hastanede ayda 1 randevu verdi ama şekerim çıkınca bebekte biraz büyük olunca o yüzden görmek istiyorlar beni ama görüyorlarda bi sonuç yok doğru düzgün bebeğe bakmıyorlar yani sadece bir şeyler anlatıyorlar

Rabbim yardımcın olsun canım
Bende bilmiyorum ya günden bahseden olmuyor ben sormasam hiç cevap veren yok söyleyen yok
Anlamadım bende bir türlü
35.haftada gün verdiler canım 38+1e
Ayy maşallah
ben bugun 35 haftalık oldum 2 Agustosta kontrole gittiğimde doğum tarihine karar vericez dedi 37 oluyor
Bana henüz bişey söylenmedi sadece Ağustos ortasını bulur gibi konuştu doktor o kadar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…