2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    239
Merhaba anneler Bende nasip olursa aguatos annesiyim 19 Kasım sat. Evde testim pozitif çıktı pazartesi kan vericem. Bir kaybım olduğu için bu sefer sakın ve temkinli yürümek istiyorum. Söyle ki Dr gittiğim de direkt kalp atışını görmek istiyorum nasipse. Sizler kaçıncı hafta da duydunuz kalp atışını.

Hayırlı olsun canım birlikte güzelce büyürler bende birinciden sonra inşallah ikinciyi kısa zamanda planlıyorum tabi bunun için daha önümde uzun yol var ama nasip tabi
En güzeli canım . İnsanlar genelde kızın kız kardeşle, erkeğin erkek kardeşle daha iyi anlaştığını düşünüyorlar ama bence asıl önemli olan aradaki yaş farkı . Yaş farkı ne kadar az olursa kardeş bağı o kadar güçlü oluyor . Benden 2 yaş büyük abim , 15 yaş küçük kardeşim var , kız kardeşimi de çok seviyorum ama abimle aramdaki bağ çok başka, dostum sırdaşım. İki kardeş arası +9 yaş farkından sonra büyük olan biraz daha anne - baba rolü üstleniyor . Zaten buna dair çalışmalarda var , birlikte oyun oynayan kardeşlerin bağlarının çok daha güçlü olduğuna dair . tabi istisnalar vardır ,mesela eşim çok kardeşli, onlarda birbirlerini çok seviyorlar ama kardeş gibi gelmiyorlar bana, sanki kuzen sevgisi .burda sanırım anne babanın başındaki tutumu çok önemli , kardeşinin her zaman yanında olması gerektiği , laf söyletilmemesi ve fedakar olunması gerektiği aşılanması gerekiyor sanırım , bu çatıyı özellikle anne kuruyor .

O kadar haklısın ki canım benimde kardeşimle 11 yaş var aramda. Küçük annesi olarak ben büyüttüm resmen ve asla ablası gibi değilim annemden daha annesi gibi davranıyorum. O nedenle Allah nasip ederse yaş aralari az olsun birbirlerine yoldaş olsunlar istiyorum evet o kadar haklısın ki anne olarak çok sorumluluk düşüyor bizlere çok dikkatli olarak büyütmek gerek ileride ilişkileri için umarım güzelce başarıriz bunu

Öncelikle hayırlı olsun canım ben doktorum izinde diye biraz geç gittim 6+6 da gittim ama 7+0 mış bebiş ve kalp atışını duyduk.

Merhaba ben de aynı soruyu soracaktım benim SAT 21 Kasım ve ilk hamileliğim 8. haftada düşükle sonuçlandı son 3 haftasında 11 kere kontrole çağırdıkları için çok yıprandım. Kalp atışını görebileceğim ya da duyabileceğim zaman gitmek istiyorum. Maalesef bulunduğum ülkede beta ölçümünü sadece alttan muayene ederlerse yapıyorlar. Muayene olmak istemediğim için kan da veremedim. Kalp atışını duymak için randevuyu kaçıncı haftaya almalıyım?

Merhaba umarım hepimiz bebeklerimizi sağlıkla kucağımıza alırız ben de tüp bebekle pozitif aldım çok şükür cuma günü kese için gidicem uygulamaya göre şuan 5+3 üm ama net bir gebelik belirtisi yaşamıyorum normal mi

Canım herkeste belirti olmuyo benimde en başından beri aman aman belirtim yok 7+2 yim

6+1 sonrası alın kızlar.ben 5+6 da gittim ilk kontrole bir umut belki kalp atışını da duyarım diye ama kese ve yolk görüldü sadece cuma günü tekrar gideceğim . Sabredebilirseniz 6+6 , 6+5 iyi olur

Aynen canım bende kardeşimin annesi gibiyim . Aralarında az yaş farkı olan kardeşler için “ yoldaş “ kelimesi çok doğru oldu
İnşallah canım

Endişelenmeyin gayet normal bende 5+4 de keseyi gördüm hiç belirti yoktu 6. Hafta ile başladı herşey.

Hayırlı olsun canım :) yaş - kaçıncı çocuk - şehir yazabilir misin

Merhaba hayırlı olsun :) tablodaki bilgileri yazarsanız ekliyim

. Daha önce 6+5 te kalp atışını gördüm. Ama dr dinletmedi, strese girer gerek yok dedi 8.hafta tekrar gittim dinledik. Bu defa 5+6 da gidip kısmetse kese ve bebeği göreceğim. Kalp atışı için 2 hafta daha bekleyeceğim
Bazısı geç duyuluyor, 7 + da gitsen duyulacaktır. İnşallah bu defa sağlıkla gelir
Benim de tüp bebekti. Gebelik belirtileri, mide bulantısı, baş ağrısı, yorgunluk vs 10.hafta başlamıştı. Şu an cok normal. Kişiden kişiye değişiyor. Şimdi normal oldu , 5+1 umarım belirtiler çok geç gelir ya da hiç gelmez iyi geçer amin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…