2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    239
Merhaba ben de aynı soruyu soracaktım benim SAT 21 Kasım ve ilk hamileliğim 8. haftada düşükle sonuçlandı son 3 haftasında 11 kere kontrole çağırdıkları için çok yıprandım. Kalp atışını görebileceğim ya da duyabileceğim zaman gitmek istiyorum. Maalesef bulunduğum ülkede beta ölçümünü sadece alttan muayene ederlerse yapıyorlar. Muayene olmak istemediğim için kan da veremedim. Kalp atışını duymak için randevuyu kaçıncı haftaya almalıyım?
Öncelikle hayırlı olsun ben direkt 7.haftada gidecegim merhaba zaman duyarım inşallah.

.
Daha önce 6+5 te kalp atışını gördüm. Ama dr dinletmedi, strese girer gerek yok dedi 8.hafta tekrar gittim dinledik. Bu defa 5+6 da gidip kısmetse kese ve bebeği göreceğim. Kalp atışı için 2 hafta daha bekleyeceğim

Bazısı geç duyuluyor, 7 + da gitsen duyulacaktır. İnşallah bu defa sağlıkla gelir

Benim de tüp bebekti. Gebelik belirtileri, mide bulantısı, baş ağrısı, yorgunluk vs 10.hafta başlamıştı. Şu an cok normal. Kişiden kişiye değişiyor. Şimdi normal oldu , 5+1 umarım belirtiler çok geç gelir ya da hiç gelmez iyi geçer amin😁
Ay tekrar normal yolla olmasına çok sevindim rabbim büyük 🤲🏻

Selam kızlar bugün kahve akıntı geldi doktoruma gittim 7+2 gün olmasına rağmen bebek kalp atışı görülmedi.. kese düzgün yolk saçı gelişimi iyi fakat bebek yok.. doktor kanama artarsa düşük olacak demektir ama hala umutluyum kese çok düzgün dedi.. rapor verdi evde dinlen dedi.. üzüldüm ama herseyini hayırlısı.. haftaya tekrar bakacak bakalım

Selam kızlar bugün kahve akıntı geldi doktoruma gittim 7+2 gün olmasına rağmen bebek kalp atışı görülmedi.. kese düzgün yolk saçı gelişimi iyi fakat bebek yok.. doktor kanama artarsa düşük olacak demektir ama hala umutluyum kese çok düzgün dedi.. rapor verdi evde dinlen dedi.. üzüldüm ama herseyini hayırlısı.. haftaya tekrar bakacak bakalım
Hiç kendini üzme canim dualarımız seninle yolk saçı gelişimi varsa bebekte olur sadece belkide geç döllenme olabilir. Boş gebelikte yolk saçı olmuyor diye biliyorum. Sen icini ferah tut bebişin seninle inşallah

Bir arkadaşımın da başına gelmişti. Doktoru taze kırmızı kan gelmediği sürece sorun yok demişti kahverengi akıntı geçmiş regl döneminden ya da yerleşmeden kalan eski kanmış.

Teşekkür ederim kızlar.. kahve akıntı durdu gelmiyor ama kalp atışı olmaması canımı sıktı doktorda öyle söyledi ama umudumuzu yitirmeyelim dedi hayırlısı artık nasip

Teşekkür ederim kızlar.. kahve akıntı durdu gelmiyor ama kalp atışı olmaması canımı sıktı doktorda öyle söyledi ama umudumuzu yitirmeyelim dedi hayırlısı artık nasip
Canım bazen 8. Haftada bile kalp atışı duyulabiliyor, benim bebiş rahim arkasında olduğu için ancak vajinal ultrason ile görüntüleme yapabiliyoruz şu an. İçini ferah tut 🤲

Ya hep herkesin ya uykusu var yada bulantısı daha kese de görmeyince ister istemez tedirgin oluyorum ☺️
Ay aynısını düşüyordum milletin başladı belirtileri bende gram belirti yok korkuyordum doktora gidice sordum bunu daha erken olduğu için başlamamıştır hiç yaşamaya da bilirsin şanslı olursun dedi zaten 6+4 günlüğüm daha 🤭 sonra göğüs dolgunluğun ve kasık ağrıların var mı dedi var hocam dedim buda hamilelik belirtisidir illa başının dönmesine kusmana gerek yok kendini strese sokma dedi
Kimi hamilelerin kusmaları baştan doğuma kadar olurken kimi hamile 14.haftasından kusabiliyor da dedi

Ay aynısını düşüyordum milletin başladı belirtileri bende gram belirti yok korkuyordum doktora gidice sordum bunu daha erken olduğu için başlamamıştır hiç yaşamaya da bilirsin şanslı olursun dedi zaten 6+4 günlüğüm daha 🤭 sonra göğüs dolgunluğun ve kasık ağrıların var mı dedi var hocam dedim buda hamilelik belirtisidir illa başının dönmesine kusmana gerek yok kendini strese sokma dedi
Kimi hamilelerin kusmaları baştan doğuma kadar olurken kimi hamile 14.haftasından kusabiliyor da dedi
Aynen aslında mantıklı düşününce güzel bir şey ama insan bu durumda mantıklı düşünemiyor ☺️ sağlıkla kucağınıza alın inşallah kalp atışı duydunuz mu

Herkese selamlar hanımlar :) Aramıza yeni katılanlar olduğunu görüyorum herkese hayırlı olsun :) Bana bilgilerinizi eksiksiz yazabilir misiniz tabloya ekleyelim
Yaş 27, ilk çocuk, SAT 21 Kasım, henüz doktora gitmedim uygulamaya göre tahmini doğum tarihi 26.08.2024, şehir Zürih/İsviçre

Canım bazen 8. Haftada bile kalp atışı duyulabiliyor, benim bebiş rahim arkasında olduğu için ancak vajinal ultrason ile görüntüleme yapabiliyoruz şu an. İçini ferah tut 🤲
Yine gelmiş kahve akıntı doktorum artarsa düşük dedi değilse geç döllenme olabilir dedi bekleyelim bakalım canım çok saol

X