2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    238
Demir serumunu konuşma şansın oldu mu peki ?
Hiç endişe etme , yeterli gelişime ulaşmış olacaktır 34 hafta sonunda
Tek sebep kordon dolanması mı ?

Bir şey soracağım ama linç yemem umarım
Neden ütü yapıyorsunuz? Yani kırışanları ben de ütüledim, müslin örtüler ve nevresimleri ama kıyafetleri sadece yıkayıp hijyen programında kurutup direk katladım sıcakken .
Ütü yapmanın başka bir amacı mı var acaba ?

Hijyen açısından ilk zamanlar hep ütülerim ben bir kaç haftalık olana kadar bebek.

Anladım , ben de kurutma yeter diye düşündüm , hepsini hijyen programında kuruttum .. çok sıcak ya ütü çok zor Allah kolaylık versin hepimize
Bende kurutmalı çamaşır makinası aldım ama ütüleyeceğim için kullanmadım kurutmasını ama kışın çok işime yarayacak ve toz vs olmayacak çok iyi.

bazen kendimi rahatlatıyorum böyle ama bende erken doğum korkusu var ya ya çok erken doğarsa hem de bir de zayıf olursa diye sıkıntı yapıyorum sürekli. korktuğun başına gelir derler aslında o yüzden dilimle söylemiyorum hiç ama içten içe sürekli darlanıyorum bir iki gündür erken doğum haberleri nedeniyle foruma bile bakamıyorum stres oluyorum. bu kaygıyla haftalar nasıl geçecek acaba

Bende kurutmalı çamaşır makinası aldım ama ütüleyeceğim için kullanmadım kurutmasını ama kışın çok işime yarayacak ve toz vs olmayacak çok iyi.
Kurutma makinası benim elim ayağım , evde 2 kedi 1 köpek olunca tüylerle başka türlü baş edilmiyor .
Kışın cidden çok faydalı olacak , güle güle kullanın

Kızlar bebek bir noktada sanki nefes alıp veriyormuş gibi hareket ediyor karnımın bir tarafı hafif hafif oynuyor ritmik şekilde hıçkırık değil sanki nefes alış veriS hareketi gibi sizin de oluyor mu ?
Evet canım benim oluyor doktoruma sormuştum bazen nabız atışları görülebilir normal demişti 2-3 gün önce

Canım herkes aynı şeyi yaşamıyor strese girme bana da erken doğum olabilir sancin var falan denilip duruldu aklıma hiç getirmedim. Evet burayı okuyunca maalesef strese girilebilir etkilenip ama hamilelik ve dogum kişiye özeldir ondan aklının ucundan bile geçirme

Kizlar hastane cantanizi hazirladiz mi hazirladiysaniz neler koydunuz?
Bebeğin ilk giyeceği kıyafetler ayrı bir hurç içinde tam hastane takımı 2 bez bir ıslak mendil. Bebek çantasında ekstra 1 hastane çıkışı 3 zıbın 3 patikli alt ve eldiven. Biberon emzik ağız mendili 10 adet. 10 adet bez ıslak mendil 2 adet alt açma
Benim çantada manuel göğüs pompası süt arttırıcı damla ve şase. 1 adet sabahlıklı elbise 2 adet şortlu takım. 2 adet çorap 2-3 adet iç çamaşırı emzirme sütyeni 2 adet. Unuttuğum bir şey olmuşsa ekleme yaparım buraya hatırladıklarım bunlar

inşallah rahatlayabilirim ya arada böyle kaygı nöbeti yükleniyor sonra haftanın yoğunluğu içinde kafam dağılıyor unutuyorum ama bu iki gün yine geldiler bana. inşallah haftaya kontrolde iyi haberler alırım da biraz rahatlarım. çok teşekkürler

Sağlıkla gelsin inşallah Diğer ölçümleri nasıl ? Kafa ve femur?

Ütü biraz eskiden gelen alışkanlık canım ben de ütüledim aslında ama esas nedeni eskiden elde yıkandığı için çamaşırlar çok kaynar sularda yıkanmadığı için mikrobu kırsın diye ütü yapılırmış. Yeterince steril olmadığı için yani. Şu an aslına bakarsan yapmamıza çok ta gerek yok

Bende çorap koyayım malum gaz oluyor bizlerde de hem hastane klimalı olacaktır soğuk olabilir

Bende çorap koyayım malum gaz oluyor bizlerde de hem hastane klimalı olacaktır soğuk olabilir
Evet canım çorap gerekiyor hem üşüyorsun doğum sonrası hem de gaz ihtimaline karşı önlem almış oluyorsun. Ben ilk doğumda da kullanmıştım. Bir de doğumdan sonra kimyon çayı için emzirmeden önce hem süt yapıyor hem vücuttaki gazı alıyor bebeğe de geçmemiş oluyor ve tüm yemeklerinize kimyon kullanın bol bol benden size naçizane tavsiye

evet çorap gerekiyor hava sıcak olsa bile hem gaz için hem de ben de hastane klimasından çekiniyorum merkezi sistem. senin de çocukların vardı di mi onlar da kalacak mı hastanede? oğlum benimle kalmak istiyor o gün zorla göndermek de istemiyorum ama 2 gece nasıl kalacak bilmiyorum

Sütün gelmesi için gerekebilir hani sütüm var mı yok mu onu da sağarak anlayabiliriz ama çok düşük ayarda yavaş az az yapmak lazım yoksa uçları yara olur
Acikcasi bilmedigim icin acil almam gerek diye düsünmedim. Cok acil ihtiyac halinde arkadasimdan yada eczaneden alirim dedim. Simdilik almicam galiba

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…