2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    238
senin sezeryan için tahmini tarih verdi mi canm transfer tarihlerimiz yakındı. kaç kasımda transfer olmuştun benim 29 kasımdı
Merhaba canım henüz bişey söylenilmedi tahmini olarak Ağustos başı yada ortası dedi doktor yarın 35 haftalık olacağım nasipse 28 Kasım'da transfer olup 10 Aralık'ta pozitifi görmüştüm ☺️

Hmm evet normal dusünüyorum ama kacinci haftada yapiliyo ben ilcede yasiyorum kendi doktoruma 37 de gidicem 35 de burdaki farkli bi doktora bebek iyimi baktirmak icin gidicem sadece yapar galiba 37 de o zaman

İlk gebelikte benim 36 haftada yapıldı cnm

Merhaba canım henüz bişey söylenilmedi tahmini olarak Ağustos başı yada ortası dedi doktor yarın 35 haftalık olacağım nasipse 28 Kasım'da transfer olup 10 Aralık'ta pozitifi görmüştüm ☺️
hadi hayırlısı olsun ☺️ az kaldı. bana da 5 ağustosa kadar alırız demişti. 1-2 olur diye konuştuk bakcaz duruma göre hafta geçtikçe

hadi hayırlısı olsun ☺️ az kaldı. bana da 5 ağustosa kadar alırız demişti. 1-2 olur diye konuştuk bakcaz duruma göre hafta geçtikçe
Bana da tahmini söyledi canım net bişey demedi ama tüp bebek ve geçmişimi bildiği için normal zorlamak istemem sezeryan da bir doğum sonuçta kötü bir şey değil dedi haftaya Perşembe yine kontrolüm var bakalım asım adım yaklaşıyoruz zarif hasrete Allah'ın izni ile

Kızlar kontrolden geldim haftaya perşembe doğum olacak sanırım, bebekte kordon dolanması var üç kere, salı kontrole gel perşembe alırız muhtemelen dedi doktorum. Daha 35 haftalık bile olmamış olacak, ciğer geliştirici oldum bugün yarın da olcam, hareketlerde bi azalma olursa beni bile aramadan direkt gel dedi dua edin bize
Allah yardımcınız olsun canım ikinizinde, sağlıkla gelir inşallah bebiş dünyaya sende çabucak iyileşirsin inşallah

Merhaba hanımlar bugün tam 33 olduk bugün bir değişiğim ya uzandigimda sırtım da belim de şiddetli ağrıyor ne sağa ne sola nede sırt üstü uzanamiyorum gece nasıl yaticam onu hiç bilmiyorum bu haftalarda böyle ağrılar normalmi acaba bebekte bugün az hareket etti karnimda bı sertlik te var☹️

Kızlar kontrolden geldim haftaya perşembe doğum olacak sanırım, bebekte kordon dolanması var üç kere, salı kontrole gel perşembe alırız muhtemelen dedi doktorum. Daha 35 haftalık bile olmamış olacak, ciğer geliştirici oldum bugün yarın da olcam, hareketlerde bi azalma olursa beni bile aramadan direkt gel dedi dua edin bize
Olsun kuzucum hayatı tehlikeye girmesin yeter ki biliyorsun benim kızım da 34+4de doğdu. Nasıl endişeli olduğunu çok çok iyi anlıyorum ve hissediyorum ama kontrol altında olması çok önemli🙏🏻 hep iyiyi düşün iyi ol ki o da iyi olsun annesi💕🥰

Ben de hastane cantasi için bayramda herseyi yıkayıp ütülemeyi bitirmiştim ama aradan 1 ay geçti çanta yerleştirmeye elim gitmiyor kızlar. Sanki cantayi yapınca ertesi gün doğacakmış gibi geliyor :) bir de instagramda hastane cantasi reelsleri yuzunden kafam o kadar karışık ki sanki bu 3.cocuk değilmişcesine ne koyacağımı sasirdim o reelslar yüzünden:) bu gibi sebeplerle çanta hazır değil ama sanırım artık bugün yarın hazırlamam lazım, pazartesi 36+0 oluyoruz çünkü. Hazırlayanlar ne koydunuz ne çıkardınız ne zaman hazırladınız yazın bize :)
Benim hazır :) kendim için (not bizim nurda normal doğum 2 gece , sezeryen 3 gece hastanede kalıyor ):

2 gecelik+ 1 pijama+3 iç çamaşırı+2 çorap +sabahlık
Depend+lohusa pedi
1 emzirme sütyeni+göğüs pedi +gümüş kalkan+lamsinoh
Terlik +havlu+ minik şişelerde şampuan +duş jeli+nemlendirici +roll on +diş macunu +diş fırçası
Şarj aleti
Kimlik
Bebiş için
2 tane 5’li hastane çıkışı takım+1 tane 3’lü takım(daha büyükçe bu + 2 Müslin örtü +1 penye+ 1 müslin 1 daha kalın battaniye +5-6 ağız mendili +1 kısa kollu body +1 uzun kollu uzun bacaklı body +2 yedek iç zıbın+1 havlu

10 bebek bezi +1 paket ıslak mendil +pişik kremi +2 tek kullanımlık alt açma bezi

Kaşık biberon , süt sağma makinası, emzik ,

Bunları ayrı ayrı kilitli poşetlere koydum. Ebeye ilk verilecek poşette 1 hasyane çıkışı , bebek bezi , penye battaniye var.

Böyle ben hazırladım kapattım . Eksik görürseniz yazın bana lütfen şu da olsun diye

FF1BC5F4-5448-4A24-AA71-D0334851DC7D.jpeg
Hediyeliklerimiz de hazır :KK200:

Benim ilk çocuk iki kez dolamıştı bir ara açıldı sonra yine doladı bu haftalarda ama Dr alalım dememişti hiç zamanında sağlıkla geldi

bende diger hafta hepsini tamamlamayi düsünüyorum artik. Kendim icin bi gecelik koydum ama bi tane daha koyucam depent felan almadim daha sparis edicem insallah yarin süt sagma makinasina o kadar ihtiyac olur mu emin degilim cok kararsizim. Gogus ucu kremi gümüş kapak koydum kendim icin bide
Sütün gelmesi için gerekebilir hani sütüm var mı yok mu onu da sağarak anlayabiliriz ama çok düşük ayarda yavaş az az yapmak lazım yoksa uçları yara olur

Arkadaşlar bugün kontrolüm vardı, karın çevresi 2 hafta geriden geldiği için doktorum 37. hafta doğuma alacağım seni demişti. Karın çevresi geriliği 4 haftayı bulmuş neredeyse ama bebito kilo almaya devam ediyor ve suyunda azalma yok. Herhangi bir şikayetim olmadığı için takipleri sıklaştırıp doğumu biraz daha ertelemeye karar verdi. Çok gergindim özellikle zayıf doğacak olması üzüyordu beni ama toparlanmaya başladık. Benimle aynı durumda olan arkadaşlar var diye yazmak istedim, son dakika herşey değişti bende 😇 Kafanıza takmayın herşey olacağına varıyormuş, bebekler gelecekleri zamanı biliyorlar sanırım 😍😍

X