2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    238
Acikcasi bilmedigim icin acil almam gerek diye düsünmedim. Cok acil ihtiyac halinde arkadasimdan yada eczaneden alirim dedim. Simdilik almicam galiba
Canım bak ekledim resmî, ben ilk doğumda bu Manuel’i kullandım ilk zamanlarda ve çokça işimi gördü. Sonra elektrikliye geçtim çalışmaya başlayınca. Sen de ilk zamanlar böyle tercih edebilirsin hem pratik hem uyarıcı şekilde süt sağıyorsun hem de can yakmıyor seviyesi senin elinde

Eklentiler

• IMG_7933.png
    IMG_7933.png
    288,4 KB · Görüntüleme: 41
Ütü biraz eskiden gelen alışkanlık canım ben de ütüledim aslında ama esas nedeni eskiden elde yıkandığı için çamaşırlar çok kaynar sularda yıkanmadığı için mikrobu kırsın diye ütü yapılırmış. Yeterince steril olmadığı için yani. Şu an aslına bakarsan yapmamıza çok ta gerek yok
Sanırım öyle evet , kurutucu özellikle daha hijyenik , o yüksek ısıda dakikalarca kurutuyor.
Bu sıcakta zor gerçekten ütü yapmak 😩😩

Hepiniz çok sağolun teşekkür ederim kızlar, haftaya kadar biraz bebişe kilo aldırabilirsem çok sevinicem, çok uzun kalmaz inşallah hastanede
Yatmadan önce muz süt fıstık ezmesi biraz dondurma ceviz bunları blender dan geçirip içmen işe yarayabilir tavsiye ederim sağlıkla gelsin 🙏🏻

Bir şey soracağım ama linç yemem umarım 🤣
Neden ütü yapıyorsunuz? Yani kırışanları ben de ütüledim, müslin örtüler ve nevresimleri ama kıyafetleri sadece yıkayıp hijyen programında kurutup direk katladım sıcakken .
Ütü yapmanın başka bir amacı mı var acaba ?
Off ütü bende takıntı ben ütü yapmayı seviyorum her şeyi hala ütülüyorum sadece bebek kıyafetlerini değil yani, 3 yaşındaki kızımın kıyafetlerininde (bir kısmını) yeni bıraktım ütülemeyi içim rahat etmiyor başka türlü 😂 kurutma makinemde olmayınca anca öyle içime siniyor 😂

Off ütü bende takıntı ben ütü yapmayı seviyorum her şeyi hala ütülüyorum sadece bebek kıyafetlerini değil yani, 3 yaşındaki kızımın kıyafetlerininde (bir kısmını) yeni bıraktım ütülemeyi içim rahat etmiyor başka türlü 😂 kurutma makinemde olmayınca anca öyle içime siniyor 😂
Benimse eeeeen sevmediğim iş ütü işidir 😂😂 kaçmamın yollarını arıyorum hep :) kıyafetleri ütü istemeyecek şekilde seçiyorum 🤪

Yatmadan önce muz süt fıstık ezmesi biraz dondurma ceviz bunları blender dan geçirip içmen işe yarayabilir tavsiye ederim sağlıkla gelsin 🙏🏻
Bunları yedikten sonra gelen enerjiyle maraton koşmak gerek 😂😂😂 bebek içerde horon tepebilir sabaha kadar :) şaka bir yana hepsi kilo aldıracak şeyler , yarasın tospiklere 💕

Bunları yedikten sonra gelen enerjiyle maraton koşmak gerek 😂😂😂 bebek içerde horon tepebilir sabaha kadar :) şaka bir yana hepsi kilo aldıracak şeyler , yarasın tospiklere 💕
😂😂 evet hem hareketleniyor hem de güzel kilo aldırıyor ya 😂 ben bir iki defa yapıp kontrole gitmiştim baya güzel artmıştı kilosu herkese yarasın inşallah 🙏🏻

Evet canım benim oluyor doktoruma sormuştum bazen nabız atışları görülebilir normal demişti 2-3 gün önce
Hadi ya valla korkmuştum ben de hıçkırığı ayırt edebiliyorum o daha sert ve ritmik oluyor tik tik vuruyor bu çok daha hafif pit pit sanki nefes alıp veriyormuş gibi oluyor. Umarım normaldir artık sonlara yaklaştıkça korkular da tavan yaptı sağlıkla gelsinler insallah 🙏🏻

Kızlar kontrolden geldim haftaya perşembe doğum olacak sanırım, bebekte kordon dolanması var üç kere, salı kontrole gel perşembe alırız muhtemelen dedi doktorum. Daha 35 haftalık bile olmamış olacak, ciğer geliştirici oldum bugün yarın da olcam, hareketlerde bi azalma olursa beni bile aramadan direkt gel dedi dua edin bize
Dualarım sizinle canım hayırlısıyla sağlıkla kavuşun inşallah ❣️

38+2 olarak belirledik

42 i beklemez inşallah 😃 ben de 34. Hafta gittim sonraki randevu 37. Normalde son haftalarda her hafta çağırırız. Ama problem yoksa her hafta gelmene gerek yok dedi.

Gelecek hafta hazırlayacağım. Bebe için (4tane) ve benim için (2 tane) giyecekler. Müslim örtüler bebek bezi kremi. Sağma makinesi. Pet, biberon, emzik, mamayı hastanede veriyorlar almayacağım. İnşallah 1 gece kalıp sabah erkenden hastaneden çıkmayı planlıyorum. ilk gebelikte öyle olmuştu. O yüzden çok eşya götürmeyeceğim.
Beni de her hafta çağırınca bi korktum ama normalmiş sanırım, neyse benim de içim daha rahat eder biz gün kararlaştırmadık ama 19-26 arası 38+ oluyor o zamana kadar bekleyeceğiz belki kendi gelmeye karar verir gerçi o nasıl olacak bilmiyorum epiduralde ac olunması istemiyor sanırım ya yemek yedikten hemen sonra su ya da sancı başlarsa bilemiyorum artık Allah’a emanet ya sağlıkla doğsalardı hayırlısıyla 🙏🏻

Ben de kendimce hazırladığım listeyi paylaşıyorum olabildiğince minimal tuttum :

Anne için :
2 pijama takımı
Çorap
Siyah ve beyaz emzirme atleti ve sütyeni
Lohusa külodu
Depend ve lohusa pedi
Göğüs ucu kremi, gümüş kapak
Süt sağma pompası ve süt saklama poşeti
Tarak, diş fırçası macunu, makyaj ve bakım malzemeleri, roll on
El ve banyo havlusu, sabun, şampuan
Terlik
Taburculuk kıyafeti
Kirli çamaşır torbası
Şarj aleti, kimlik gibi son anda koyulacak elzem şeyler

Bebek için :
Bebek bezi (16-20 adet)
Islak mendil
Pamuk
İsimli hastane çıkış takımı ( penye battaniye, tulum, çorap, çıtçıtlı zıbın, kollu zıbın dahil) (fotoğraf çekimi için)
Müslin takımı (ilk giyeceği takım) (müslin battaniye, çorap, çıtçıtlı zıbın, kollu zıbın dahil)
Yedek 5li takım
Ağız mendili
Kullan at alt açma pedi
Tarak
Puset, puset örtüsü
Kaşık biberon
İsimli yastık
İsimli kapı süsü
Çikolata ve kolonya
Hediyelikler
Balonlar
Tavşan oyuncağı

Hadi ya valla korkmuştum ben de hıçkırığı ayırt edebiliyorum o daha sert ve ritmik oluyor tik tik vuruyor bu çok daha hafif pit pit sanki nefes alıp veriyormuş gibi oluyor. Umarım normaldir artık sonlara yaklaştıkça korkular da tavan yaptı sağlıkla gelsinler insallah 🙏🏻
Valla çok iyi anlıyorum ben de ilk farkettiğim korkmuştum hemen doktora yazdım rahatladım sonra

Bu sayfayi okudukça sanki benimde bebek geri kaldi gibi hissediyorum,sanki kilo almadim,yeterince yemiyorum gibi,cogu kiside ayni sorun var,en son 2 hafta once gittim iyiydi ,simdi haftaicine tekrar randevu alicam,bide bebek hareketi yavaşladi gibi geliyo bi kac gundur

Bir şey soracağım ama linç yemem umarım 🤣
Neden ütü yapıyorsunuz? Yani kırışanları ben de ütüledim, müslin örtüler ve nevresimleri ama kıyafetleri sadece yıkayıp hijyen programında kurutup direk katladım sıcakken .
Ütü yapmanın başka bir amacı mı var acaba ?
Ben de kurutmaya atıyorum ama ilk 3 4 hafta ütülerim. Aynı kıyafeti ard arda kurutmaya da atsam yine o toz birikiyor. O yüzden içim rahat etsin diye en azından vücudu dünyaya alışana kadar ütülerim 😄

Normal doğum bekleyen 36.haftayi geçen arkadaslar korunmasız iliski de tavsiye ediliyor ne düşünüyorsunuz . Doktorlariniz önerdi mi ben sormayı unuttum geçen gün.
Bana doktorum değil ama arkadaşlarım tavsiye etti ben de uyacağım bu tavsiyeye çünkü iki üç haftaya gelsin istiyorum artık 😂

Son düzenleme:
Bana doktorum değil ama arkadaşlarım tavsiye edecek ben de uyacağım bu tavsiyeye çünkü iki üç haftaya gelsin istiyorum artık 😂
Canim 36. Hafta iki güne bir . 37 ve sonrasi için her gün ilişkide bulunmak. Doğum sürecini hızlandırıp kolaylık sagliyo. Hatta 38 den sonra nazik nazik yapılmasa çok daha iyi oluyor filan işte ya 🥰🥰🥰😝😝
Bana doktorum değil ama arkadaşlarım tavsiye edecek ben de uyacağım bu tavsiyeye çünkü iki üç haftaya gelsin istiyorum artık 😂

ben hâlâ sıkıntı yapıyorum ya :KK43: perinatolojiye de gittik, dopplerde baktı plasentada sıkıntı yok bebeğe kan gidiyor dedi ama 31+2de 1400 gr. boyu da ufak, bir tek baş ölçüsü haftasına uygun. haftada bir kontrole gideceğim gelişimini takip edebilmek için. et, süt, yumurta, muz ne varsa yiyorum neden almıyor kilo anlamıyorum 🥹 kendim de alamıyorum gerçi 5 kilo aldım başından beri :/
Alır alır merak etme son zamanlarda özellikle çok alıyor. Ben hiç takmıyorum zayıf olsun napalım kilo kötü bir şey. Obezite çocukluktan geliyor zaten

X