2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    238
Canim 36. Hafta iki güne bir . 37 ve sonrasi için her gün ilişkide bulunmak. Doğum sürecini hızlandırıp kolaylık sagliyo. Hatta 38 den sonra nazik nazik yapılmasa çok daha iyi oluyor filan işte ya
Deneyeceğim canım. 2 hafta sonra yani 38+0 sonrası kendi kendine gelsin için her yolu deneyeceğim

Deneyeceğim canım. 2 hafta sonra yani 38+0 sonrası kendi kendine gelsin için her yolu deneyeceğim
Saaalll gitsiiinn kizzz bu haftadan sonra . Allah ne verdiyse. Ben saldım gitti valla. Merdivense merdiven içilecek yenilecek seylerse onlar yürüyüş. Sıcak duş. İlişki. Masaj. Geceye pert oluyorum. Ama gelecek inşallah inanıyorum . Hahah ayyy bir şekilde çıkacak ya alttan ya üstten . Hiç kasmiyorum. Relaaxxx

Doğru bunları yapınca da hemen gelmiyor ki zaten şimdiden anca başlamak lazım

Doğru bunları yapınca da hemen gelmiyor ki zaten şimdiden anca başlamak lazım
Aynen canım. Zaten doğum olayı hemen öyle filmlerde ki gibi pat diye olmuyor. Zaten diğer arkadaşlara da tavsiyem haftası güzelse bebeğinde bir sıkıntı yoksa ne biliyim plesantasinda kordonunda suyunda filan. Sancısını sıkılaşma aralığına göre evde çekip gitmeleri. Hastane ortamı stres seviyesini artttiyo gerçekten ne kadar konfor alanı sağlamsa da. Evde kalıp evin içinde yürüyüş çömelme sıcak oturma banyosu eş desteği vs. Şeyler süreci daha iyi yonettiriyo insana. Kendi adıma en azından öyle yapacağım. Tüm arkadaşlara rabbim güç kuvvet irade versin inşallah

Kizlar sezaryen sonrasi ic camasiri olarak ne almaliyiz. Ne diye geciyor acaba. Dikis olacak ya

ohhh sukuuur sag salim kavustun bebegine anali babali saglikla buyusun kuzucuk

İlk hamileliğimde 36 haftadan sonra denemeye başlamistik birde sıcak suya oturma yap demisti doktorum ama gel gör ki benim ki gelmedi sezeryan oldum Umarım deneyenlerde faydalı olur

Kizlar sezaryen sonrasi ic camasiri olarak ne almaliyiz. Ne diye geciyor acaba. Dikis olacak ya
Ben doğumdan sonra depend kullanmıştım sonrasında normal çamaşıra döndüm zaten dikiş yerime bez yapıştırıyorlardı o çıkıncada sürekli krem sürmüştüm onlar vermişti yara çabuk iyileşsin diye

Amin. Hayırla sağlıkla inşallah. Artık her hafta çağırılması normal. Süper sen de temmuz annesi olacaksın. 38 de herşey yolunda gidecek.. Açlık tokluk vs düşünme Dr un ne yapacağını bilir :)

Canım bebeklerin kilolarını asla karşılaştırmamak lazım hepsi birbirinden çok başka bizler de öyle. Bebek büyüdükçe yeri daralıyor ve bazılarında hareketler yavaşlıyor diyorlar

Demir serumunu konuşma şansın oldu mu peki ?
Hiç endişe etme , yeterli gelişime ulaşmış olacaktır 34 hafta sonunda
Tek sebep kordon dolanması mı ?
Demiri çok sallamadı doktor ama hematolojiye git dedi canım, salı sabah ilk hematolojiye randevum var ordan kendi doktoruma geçicem. Sebep evet kordon dolanması aslında bir tane sandığında çok önemsemedi ama üç tür dolandığını fark edince telaşlandı doktor biz de tabi

Kızlar sabahın 5 i uykum kaçtı çünkü hala doktora ve hastaneye karar veremedim Gebzede ya da İstanbul Anadolu yakasında sizin tavsiye edeceğiniz yerler doktorlar var mı ? Acilen buna karar vermem gerekiyor

2-3 gece kalacaksan bezi cogaltmalisin yeni doğan ilk kakasi emdikce yaptığı çişleri çişli bezle durmak istememesi derken cok fazla bez harcamak durumunda kalacaktır bezi coğaltırsan sana faydası olur.

Kızlar sabahın 5 i uykum kaçtı çünkü hala doktora ve hastaneye karar veremedim Gebzede ya da İstanbul Anadolu yakasında sizin tavsiye edeceğiniz yerler doktorlar var mı ? Acilen buna karar vermem gerekiyor
Al benden de o kadar keske bulundugum yerdeki devletteki doktorlar beni kabul etse de 1 bucuk 2 saat yol gitmek ve 60 bin lira dökülmek zorunda kalmasam hastane için ya

İlk doğumu olmayan arkadaslar icin konuşuyorum benim de değil fakat ilkim sezeryan ikinci doğumum normal de doğumum su gelişi ile başlayıp suni sancı ile devam etti ancak o şekilde doğum yapabildim Acaba şuanki gebeliğimde de su gelişi olurmu? Ve devlet hastanesine baş vursam suyum gelirse hemen sezeryana almaya çalışırlarmı bilginiz var mı? Ben tekrardan gereksiz yere sezeryan olmak istemiyorum devlette beni kabul edermi bilmiyorum eğer ederlerse umarım kendi sancımı birazını evde çekip gidebilecek durumda olurum devlette çok azarladıklarını duydum birazda korkuyorum açıkçası ebelerden. Devlette normal doğum tecrübesi olanlar varsa tecrübelerinize ihtiyacım var.

palm angels günaydın kusura bakma canım benim doğum yaklaştı ben daha hala tam emin olamamakla birlikte benim kızın ismini söyleyecektim sana tabloya yazarmısın diye umarım değişmez bende ki bu kararsızlıkla kızın adı da son dakka
Zeynep Simay

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…