Popüler Konu 2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    216
Yok canım su ile ilgisi yok. Suyum normal ama artık alan daraldığı için her yönden ittiriyor benim kız. Nereye yatarsam orayı ittiriyor hatta eliyle ayaklarıyla aynı anda ittiriyor karnım şekilden şekile giriyor
Benimki de hep ittiriyor özellikle sağa sola yatınca ben de rahat etmediği için ön tarafa dönüyorum hiç bugüne kadar su ile ilgili dedi duymadım

En son kontrolümden ağlayarak çıktım. Bu çocuk 2-2.5 kg arası doğar, gelişim geriliği var bla bla direk olumsuz konuşmaya başladı doktorum. Başka bir doktora gittim, bebeğin düşük kilolu doğabilir bu gelişim geriliği demek değildir dedi. Bende anlamıyorum, doktorların tavırları bile insanı etkiliyor ne yazık ki
Canım benim kızım 3 hafta geri gidiyordu kilosu ama gilişim im geliri hiç olmadı maşallah doğduğunda sağlıklıydı yani bende sıkıntı vardı onda yoktu yani bazen Doktorlar çok abartıyor

Canım benim kızım 3 hafta geri gidiyordu kilosu ama gilişim im geliri hiç olmadı maşallah doğduğunda sağlıklıydı yani bende sıkıntı vardı onda yoktu yani bazen Doktorlar çok abartıyor
2 hafta geriden geliyor benimde, normalde alması gereken kilonun yarısını alabiliyor. 35. haftadayım, 37' de sezeryan ile alacağını söyledi. 2 haftada kilo alsın diye çabalıyorum ama yıprandım bu süreçte 😔

Valla böyle herkesten atnı şeyi duyunca acaba doktorlar sezeryana yönlendirmek için mi bun söylüyor diye düşünmeden edemiyorum. Aynı hastanede kadın doğum uzmanı 2000 gr ölçüyor.aynı gün aynı hastanede Radyolog damarlara bakarken 2225 gr ölçüyor. Kafam karışmadı değil
Kilolu ve ileride olunca da sezaryene yönlendiriyolar 😅 ultrasonla ölçümlerde hep bi hata payı oluyo zaten bende en son +-250 gram diyodu. Doktor aynı muayenede bile ölçerken farklı günler çıkabiliyo pozisyona ve açıya göre

2 hafta geriden geliyor benimde, normalde alması gereken kilonun yarısını alabiliyor. 35. haftadayım, 37' de sezeryan ile alacağını söyledi. 2 haftada kilo alsın diye çabalıyorum ama yıprandım bu süreçte 😔
Canım kendini çok strese sokma güzel faydalı şeyler ye zaten hamilenin başından beri bir beslenemiyorduk ki kusmaktan inan ben 4 aylıktım biraz iyi oldum benim kızım 3 hafta geriden gidiyordu ve Doktorlar bunu bana söylememişti gittiğin Bir hastanede öğrendim zaten öğrendim gibi doğuma alınmıştım yani kızım zaten 2 kilo 600 doğdu inşallah son aylar çabuk kilo alıyorlar senin kontrolün yarın mı inşallah hiçbir sıkıntı çıkmaz zaten 37 erken doğum değil inşallah dışarıda büyüyecek zaten anne sütü ile mama ile geçirip büyüyecek kilo alacak

Şu azlığında mı oluyormuş canım?? Benimki son iki üç gündür hep öyle ittirme halinde randevuma var daha
Benim de aşağı doğru ittiriyor kendini.Refleks olarak bacaklarımı sıkıyorum çıkmasın diye🤣🤣🤣🤣
Ben video çekemiyorum yaaa anlıyor gibi duruyor hemen çok güzel anlar oluyor ne zaman elime telefonu alsam duruyor tık yok 😅😅😅😅
Ay benimki de video çekeyim derken ve babası bakınca kıpırdamıyor bu kadar olmaz 🤣

kızlar evinde kedisi olan var mı? Bizim bir kedimiz var bebek doğunca biraz uzaklaştırmak gerekir mi acaba? Öyle vurma pati atma huyu yok aşırı korkak. Eve misafir gelince odadan çıkmaz hiç. Bebeğe zarar vermez diye düşünüyorum ama hayvan sonuçta.

Kedisi olanlar ne yapmayı düşünüyorsunuz? Bu hafta kontrolüm olduğunda doktora soracağım bakalım kediyi
2 tane kedim var. İlk eve geldiğimizde koklatmayı düşünüyorum bebeği (zaten kıyafetlerine pek meraklılar😅) gün içinde gözümün önünde gelip koklasınlar ama gece yatarken kapımı kapatacağım mecbur. Gelir yanına yatarlar üzerine yatarlar diye. Doktorum da uzaklaştırmanıza gerek yok doğumdan 1 hafta önce aşılarını yaptırın kedinin bağışıklığı yüksek bi bebek olur dedi

Eklentiler

• IMG_5807.jpeg
    IMG_5807.jpeg
    98 KB · Görüntüleme: 98
Kızlar bu süt sağma pompasını alan yada hakkında iyi kötü bişey bilen var mı ?

Eklentiler

• IMG_5851.png
    IMG_5851.png
    174,6 KB · Görüntüleme: 91
Bunu ben de merak ediyorum bir bu tarz gordum kablosuz vs sutyenin icine koyulan direkt, bir de lansinoh un cift tarafli elektriklilerini.. acaba gerek var mi hemen almaya kizlar ne diyorsunuz ?
Bende lansinoh manuel var onu hastane çantasına koymayı düşünüyorum göğsü uyarmak için, elektrikli olarak ta baby me tekli kullanmıştım yine onu kullanacağım. Benim çok işime yaradı ikisi de ilk doğumumda çünkü 1 ay erken doğmuştu ve 1 hafta hastanede kalmıştı evde süt sağıp götürdük sürekli 🙏🏻 bu pompalar da sütün güzel geliyorsa o zaman çok daha mantıklı diye biliyorum kendim hiç kullanmadım diğerleri yetmişti bana

Ben video çekemiyorum yaaa anlıyor gibi duruyor hemen çok güzel anlar oluyor ne zaman elime telefonu alsam duruyor tık yok 😅😅😅😅
Israrcı ol canım hazırda bekle bende ilk başlarda öyleydi şimdi durtuyorum poz ver diyorum kıpır kıpır başlıyor 😂
Yok yok kafanı sok içeri diye videoya çekiyorum ben😂ilk bebek olunca hepsi değişik geliyo bana 😂
Bende hep durtup hadi burdan vursana diyorum çok eğlenceli valla. Aynen ilk olunca her bir hareketi değişik geliyor insana🙈
Bizi net bir şekilde duyup anlıyorlar. Geçen nst de kalbi deli gibi attı makina alarm verdi o derece yanımda eşim ve babam vardı doktor hastaneye yatirabilirim nst sonucuna göre demişti. Alarm durumunda hem eşim hemde babam sakin ol bu kadar hızlı atmasın kalbin bak biz burdayiz dediler saniyede yavaşladı. İnanamadik birkaç sefer aynısı tekrarlandı bilinçli bir şekilde sakinledi resmen.

Canım kendini çok strese sokma güzel faydalı şeyler ye zaten hamilenin başından beri bir beslenemiyorduk ki kusmaktan inan ben 4 aylıktım biraz iyi oldum benim kızım 3 hafta geriden gidiyordu ve Doktorlar bunu bana söylememişti gittiğin Bir hastanede öğrendim zaten öğrendim gibi doğuma alınmıştım yani kızım zaten 2 kilo 600 doğdu inşallah son aylar çabuk kilo alıyorlar senin kontrolün yarın mı inşallah hiçbir sıkıntı çıkmaz zaten 37 erken doğum değil inşallah dışarıda büyüyecek zaten anne sütü ile mama ile geçirip büyüyecek kilo alacak
İnşallah canım, işte bazen kimse kimsenin halinden anlamıyor. Her kafadan bir ses çıkıyor, geriliyor insan durduk yere. Oluruna bıraktım artık Allah'tan hayırlısı herşeyin, sağlıkla gelsin yeter ki 🤲🏻

Bunu ben de merak ediyorum bir bu tarz gordum kablosuz vs sutyenin icine koyulan direkt, bir de lansinoh un cift tarafli elektriklilerini.. acaba gerek var mi hemen almaya kizlar ne diyorsunuz ?
Bence var çünkü arkadaşım 6 ay önce doğum yaptı ve bebeği hiç bi şekilde meme kabul etmedi başından beri sağmak zorunda kaldı. Kablosuz daha mantıklı bence hareket halindeyken sağım yapılabilir. Diğerleri daha zor geliyo bana

X