Popüler Konu 2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    214
Merhaba hanımlar ibb yenidoğan yardım paketi var başvuru yaptınız mı yada aldinizmi ben başvurdum on gün sonra geldi paketin içinde de herşey var bezinden ıslak mendili ne park besigine aklınızda bulunsun
Bizde doğumdan sonra başvuru yapılıyor bebeğin kimliği çıktıktan sonra yada beş aylık olunca başvuru yapiyon beşik için benimki anne çantası dediğim o doğumdan sonra başvuru oluyor beşik ise beş ayliken başvuru yapiyon ben başvurdum onaylandı sonra iptal olmuştu sonra hiç basvurmadim

Bizim yatağı değiştirdiğimizde işemişti işediğinde de yatağa yatırdım orda sevdim biraz. Normalde eski yatak varken çıkmasına çok izin vermiyordum ama şuan izin veriyorum yeter ki işemesin diye 😁 Şuan oraya yapmıyor. İlgi bekleyen bi kedi de değildi gel deyince kaçardı falan eskiden. Huyları değişti

Bugün veterinere götürüp soracağım canım ben de. Şuan kızgınlıkta gibi biraz daha bekleyip yapmak lazım sanırım. Doğumuma denk gelecek gibi kısırlaştırma, kısırlaştırmazsam da bebek gelince yine stres olup bi şeyler yapacak. Kedinin bi zorluğu yok diyordum herkese, kendi halinde bi kediydi ama şuan uğraştırıyor bizi baya. İnşallah düzelir
Evet canım ozellikle kızgınlığın bitmesi gerekiyor ancak acil durumlarda bazı takviyeler ile kızgınlığı bitiriyor sanırım veterinerler( bunu denemedim ama ben bitmesini beklemiştim) tek zorluğu kızgınlık ve kısırlaştırma ve tüy başka zorluğu yok bence 🙈 bende tüylerden muzdaribim hava temizleyici arıyorum bugün evde temizlik var daha iki hafta önce bahar temizliği yapıldı ama her yer yine tüy içinde. Bir oda bitiyor diğerine geçiyoruz biten odada yine kedi tüyleri🙄 tüyü kadar ömrü olsun yinede iyi ki varlar ❤️ umarım doğumdan önce ameliyatı ve iyilesme sürecini tamamlamış olur minik tüylü kız ❤️

aynısı bende de var.başını ve ayağını aynı anda ittiriyor.Su azlığı falan yoktur demi kızlar
Yok canım su ile ilgisi yok. Suyum normal ama artık alan daraldığı için her yönden ittiriyor benim kız. Nereye yatarsam orayı ittiriyor hatta eliyle ayaklarıyla aynı anda ittiriyor karnım şekilden şekile giriyor

Benimde aynı canım, 5 gün önce 2100 gramdı bebiş. Yarın kontrole gideceğim, kilo aldı mı bilmiyorum. Gelişim geriliği var dedi, 37. Hafta doğuma alacak bizi 2 haftamız kaldı. Bu aralar çok duyuyorum bu durumu niye bilmiyorum ama bebekler hep düşük kilolu geliyor
Valla böyle herkesten atnı şeyi duyunca acaba doktorlar sezeryana yönlendirmek için mi bun söylüyor diye düşünmeden edemiyorum. Aynı hastanede kadın doğum uzmanı 2000 gr ölçüyor.aynı gün aynı hastanede Radyolog damarlara bakarken 2225 gr ölçüyor. Kafam karışmadı değil

Valla böyle herkesten atnı şeyi duyunca acaba doktorlar sezeryana yönlendirmek için mi bun söylüyor diye düşünmeden edemiyorum. Aynı hastanede kadın doğum uzmanı 2000 gr ölçüyor.aynı gün aynı hastanede Radyolog damarlara bakarken 2225 gr ölçüyor. Kafam karışmadı değil
En son kontrolümden ağlayarak çıktım. Bu çocuk 2-2.5 kg arası doğar, gelişim geriliği var bla bla direk olumsuz konuşmaya başladı doktorum. Başka bir doktora gittim, bebeğin düşük kilolu doğabilir bu gelişim geriliği demek değildir dedi. Bende anlamıyorum, doktorların tavırları bile insanı etkiliyor ne yazık ki

X