2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    239
Bunu bende çok merak ediyorum acaba ilk kim doğum yapacak bende pazartesiden itibaren çamaşırlarını tekrar yıkayıp çantasını hazırlamaya başlayacağım
Ben bugün yıkadım hepsini. Ama çıtçıtlı bodyler bi gözüme az göründü. Bugün 3 tane daha alsam mı diye düşünüyorum emin de olamıyorum. Çıtçıtlıların bazıları uzun kollu çünkü hava da sıcak giydiremem diye düşündüm.
kizlar yaaa kiyafetleri yikadikca yikayasiniz geliyo muuu sjsjsjs ben iyice temizlensin diye 3 tur yikiyorum suan ama icime sinmiyo camasir kokmuyo diye galiba bu arada yumusatici yasak mi
Ay sorma ben de unibabynin deterjanıyla yıkadım. Hiç kokmuyor da pek beğenmedim. Galiba dalinin falan güzel kokuyormuş.

ben 173um canim babada 176 of valla ilk kez boyle cikti uzuldum ya neden boyle oldu ki of
Bence bebeğin pozisyonundan kaynaklı hatalı ölçüm olmuş. Zaten ölçümlerde en çok yanılınan şey karın çevresiymiş , yuvarlak kesit almak gerekiyormuş Kaan Kocatepe videosunda öyle diyordu , bizim doktorlar çok uğraşıyor mu sanmam

evet benimde gözüme az göründü hep uzun kollu vardı kısa kollu aldım bende hatta yine almayı düşünüyorum

Tam olarak aynısını yaşıyorum böyle sanki kalbim kan pompalamıyor o an çok değişik bir his

ben dalin aldim ama suan gorumcemden gelenleri yikiyorum bisey olcaksa once onlara olsun omoyla yikadim lekeleri ciksin diye de oda hic kokmuyo dalini kendi kiyafetlerini 1 tur omo sonrasi dalin seklinde 2 tur yikiycam

ayh bende o videoyu izledim icim biraz rahatladi cunku videoda oda kan akisi diyo su diyo bunlar normal bende cok sukur kendi ilk doktoruma yazdim boyle boyle dediki senin oglanda gelisimle alakali hic geri kalmadi karin cevresi olcumu hataya cok acik bi olcum femurda kisalik yoksa hic onemseme 10 gunde zaten ref ici kaliyo dedi

Araba aldırman çok iyi olmuş. Bırak sana harcasın. Düzelir inşallah zamanla her şey sen de rahatlarsın

kizlar yaaa kiyafetleri yikadikca yikayasiniz geliyo muuu sjsjsjs ben iyice temizlensin diye 3 tur yikiyorum suan ama icime sinmiyo camasir kokmuyo diye galiba bu arada yumusatici yasak mi
Yasak canim ben siveno ile yıkadım kokusu güzeldi bence ve yumuşacık çıktı hep çamaşırları bebisin

evet benimde gözüme az göründü hep uzun kollu vardı kısa kollu aldım bende hatta yine almayı düşünüyorum
Ya bana da kısa kollular az geldi. Yeni dogum yapan arkadaşım hastanede sadece uzun kollu giydirdim evde hep zibin kısa kollu kullanılıyor dedi ve 0 3 ay çok ihtiyaç dedi bebişi 3.5 kilo olmasına ragmen

Ben dalinle bi tur yıkadım sonra arınmadı gibi geldi bi de durulama yaptırdım ekstra. Bana da durulanmıyormus sabunlu kalıyormus hissi geliyor
Ya bana da kısa kollular az geldi. Yeni dogum yapan arkadaşım hastanede sadece uzun kollu giydirdim evde hep zibin kısa kollu kullanılıyor dedi ve 0 3 ay çok ihtiyaç dedi bebişi 3.5 kilo olmasına ragmen
Benim de uzun kollular kısa kollulardan çok.Ne giydircez çok merak ediyorum.Kızım kış bebeğiydi çok kolaydı kat kat giydiriyorduk

Ay 0-3 çok az aldım ben nedense hep küçük geldiler gözüme alayım bari

Ben de hep kışın alışveriş yaptığım için uzun kolluları almışım şimdi bu sıcaklarla yüzleşince hep kısa kollu şeyler de aldım uzunkollular mecbur kaldı giyilmeyecek

Canım benimde de 32 haftada 1600 gr çıktı ama 3 hafta geriydi sadece karın çevresi ve sıkı takip istedi doktorum her hafta nst ye giriyorum perşembe günü de tekrar randevum var kontrol edecek yine

Canım kilosu normal geldi de boyu sanmıyorum. 40 falan vardır kilosuna göre cihazdan cihaza ve dr dra değişiyor. Muz yiyebiliyorsan balık ve süt tüket bolca

Unibaby ben de hiç sevmedim. Dalin ve dalinin yumuşatıcısını aldım

Kızlar Türkiye de öyle mi bilmiyorum ama ben burdan 0-3 ay arası kıyafet alırken santimlerine dikkat ederek aldım bir de burda mesela 1 aylık zıbın hem 52 santim için var hemde 56 58 santim için ufak çocuk ve kilolu çocuk olarak ayrılıyo santimlerinde. Her santimden biraz biraz aldım her birini sırayla giydiririm diye düşündüm çünkü kalıp olarak çok çok fark ediyo bende bazı parçalar var ki 3 aylık zıbın 1 aylıkla aynı beden gibi

ben de en az 3-4 kez yıkamışımdır iyice arınsın diye önce normal deterjan sonra dalin. yumuşatıcı koymadım ama kendi çamaşırlarım gibi yumuşak mis kokulu olmadım. tenleri hassas olur ilk zamanlar böyle dursun ilk kıyafetler şimdilik

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…