Popüler Konu 2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    213
kizlar simdi aklimdaki deli sorulardan bir tanesi ben sezeryan istiyorum ya ama suda olsun istemiyorum dogum ortalama 40 hafta sayiliyo malum ben kalkip bebegi atiyorum 38 de dogurmak istemiyorum sirf planli sezeryan olcak diye belki tam gelismemis olucak ben sirf sezeryan istiyorum diye oyle bi riske girmek istemiyorum ben suyum gelsin sancim gelsin gerekirse normal dogum gibi baslasin oglan hazirim geliyorum desin yani ama hastaneye gittigimde normal degil sezeryan oluyim olmuyo mu oyle ya doktora sormayi unuttum
Bebeğin kilosu düşükse zaten bekletiyorlar, ne kadar içeride kalırsa o kadar iyi. 41 42 i bekleyen de oluyor. O son zamanlarda belli olacak. Ben 38+5te sezeryan oldum. 52cm 4 kg olunca doğuma hazır tarih seçelim demişti Dr um. Ayrıca sormadım ama normal doğum gibi uğraşıp saatlerce sancı çekip sezeryan a dönen çok arkadaşım oldu. Yani son anda sezeryan olabilirsin sanırım. Durumuna göre drun en iyi zamanını belirler

Cnm acilman fazlaysa sezaryana almazlar die biliyorm
İsteğe bağlı doğurmak istemeyince alıyorlar mecbur :KK70: :KK70: benim bi arkadaşım medipol megada herşey normal doğum yolunda gidiyor 10cm açıklık sadece ıkınacak çocuk çıkacak yani :KK70: kız biraz yaşı ufaktı 20 falan zayıftı da çok korkmuş saatlerce ıkınmamış sezeryana alın beni falan diye ağlamış ve sezeryanla aldılar. Ama tabi sonrasında çok pişman olmuştu.

ayh benim bunu detaylica doktoruma sormam lazim ya valla hakkini yiyorum gobo geliyo vicdan yaptim ya benim keyfim icin o gelismemis olursa diye
Bende senin gibi düşünüyorum illa sezeryan derse öyle planlamayı teklif edicem ama benim ev hastaneye 1 saat uzakta gece sancı gelirse ne olur hiç bilmiyorum düşünmek istemiyorum bile

Ben de normal doğurmak çok istiyorum ama son haftalarda gelmeyip büyüyüp zorunlu sezeryana alınmak istemiyorum. Hani bu sıcakta sabredip sabredip sezeryan olacağıma bilseydim 38den sonra olurdum derim kesin :)

Bebegi 3 gündür çok hissedemiyorum bazen icime vuruyor gibi oluyor derinlerde ve karnimin ici aciyor. Cuma hareketliydi tetanoz olduktan sonra aksamuzeri bebek asiri dönmüs gibi oldu icim cekiliyormus gibi oldu acaba ondan mi suan hareketleri cok hissedemiyorum

ayh benim bunu detaylica doktoruma sormam lazim ya valla hakkini yiyorum gobo geliyo vicdan yaptim ya benim keyfim icin o gelismemis olursa diye
aslında en tercih edileni eğer sezaryen olacaksa bile doğum başladıktan sonra bebeği almak, dediğiniz gibi bebek gelişimini tamamlayıp kendi gelmek istediğinde yani. anne bebek dostu sezaryen diyorlar şimdilerde buna.
ama geçen gün benim doktorum bir toplantı yapmıştı gebelerle, ona soranlar oldu mecburi sezaryen değil de isteğe bağlı sezaryen olursak bebeği bekleyebilir miyiz diye. o da aslında doğrusu bu ama o durumlarda hastanede doğum ekibi ve ameliyathane, anestezist gibi durumları bir anda ayarlamak bazen mümkün olmuyor o yüzden hepsini önceden ayarlayıp bir gün planlamak bebeği riske atmamak açısından daha garanti oluyor demişti. çünkü sancılar çok ilerlerse veya bebek kanala girerse sezaryen yapmayı pek istemiyor doktorlar galiba. ama en doğru bilgiyi kendi doktorunuz verir tabiki.

Oğluşumun müslin önlüklerine bakın🥰
IMG_20240602_181705_552.jpg

Bize de eğitimde 10 cm açıklıkla bile sezaryene gidenler olabiliyo diye anlattılar. Doktorumla konuşurken o da 8 cm açıklıkta bi gebesi beni sezaryene alın diye çok ısrar etmiş ki normalde vajinal doğum istiyomuş ona da sezaryen yapmışlar.

Bebeğin kilosu düşükse zaten bekletiyorlar, ne kadar içeride kalırsa o kadar iyi. 41 42 i bekleyen de oluyor. O son zamanlarda belli olacak. Ben 38+5te sezeryan oldum. 52cm 4 kg olunca doğuma hazır tarih seçelim demişti Dr um. Ayrıca sormadım ama normal doğum gibi uğraşıp saatlerce sancı çekip sezeryan a dönen çok arkadaşım oldu. Yani son anda sezeryan olabilirsin sanırım. Durumuna göre drun en iyi zamanını belirler
heh kilo boya falan bakiyolar yani amaaan ya ilk kez olunca iste ben kanala girmeden rahat oluyo diye aliyolar saniyodum o korkuttu iste beni velki hazir olmicak falan diye

Bende senin gibi düşünüyorum illa sezeryan derse öyle planlamayı teklif edicem ama benim ev hastaneye 1 saat uzakta gece sancı gelirse ne olur hiç bilmiyorum düşünmek istemiyorum bile
yok dert etme onu ya su gelse bile dogurmuyomussun ya zaten benim o konuda icim rahat sadece oglan hazirken olsun istiyorum

Bebegi 3 gündür çok hissedemiyorum bazen icime vuruyor gibi oluyor derinlerde ve karnimin ici aciyor. Cuma hareketliydi tetanoz olduktan sonra aksamuzeri bebek asiri dönmüs gibi oldu icim cekiliyormus gibi oldu acaba ondan mi suan hareketleri cok hissedemiyorum
valla benim oglan gecenlerde sag tarafta bi organimi yerinden söktü 😂 hangi organima mal oldu bilmiyorum ama o gunden sonra fazla hissetmeye basladim asiyla alakali degildir yani bi sekilde denk gelmistir merak etme bu arada bundan oncede hissim degiskendi mesela otururken hissetmezdim sadece sirt ustu yatincaydi simdi yan yatincada oturuncada hissediyorum elimi koyuncada icerdende hissediyorum artik

valla benim oglan gecenlerde sag tarafta bi organimi yerinden söktü 😂 hangi organima mal oldu bilmiyorum ama o gunden sonra fazla hissetmeye basladim asiyla alakali degildir yani bi sekilde denk gelmistir merak etme bu arada bundan oncede hissim degiskendi mesela otururken hissetmezdim sadece sirt ustu yatincaydi simdi yan yatincada oturuncada hissediyorum elimi koyuncada icerdende hissediyorum artik
Cuma icimde dönme hareketi oldu aşırı simdi de sanki bebek icime cekme atiyormus gibi karnimin ici aciyor cok az ve derinden hissediyorum ama sirtini mi döndü

aslında en tercih edileni eğer sezaryen olacaksa bile doğum başladıktan sonra bebeği almak, dediğiniz gibi bebek gelişimini tamamlayıp kendi gelmek istediğinde yani. anne bebek dostu sezaryen diyorlar şimdilerde buna.
ama geçen gün benim doktorum bir toplantı yapmıştı gebelerle, ona soranlar oldu mecburi sezaryen değil de isteğe bağlı sezaryen olursak bebeği bekleyebilir miyiz diye. o da aslında doğrusu bu ama o durumlarda hastanede doğum ekibi ve ameliyathane, anestezist gibi durumları bir anda ayarlamak bazen mümkün olmuyor o yüzden hepsini önceden ayarlayıp bir gün planlamak bebeği riske atmamak açısından daha garanti oluyor demişti. çünkü sancılar çok ilerlerse veya bebek kanala girerse sezaryen yapmayı pek istemiyor doktorlar galiba. ama en doğru bilgiyi kendi doktorunuz verir tabiki.
ayyh bak bunu duydugum cok iyi oldu en azindan sacma bi istek degilmis benimki yapilabilir biseymis ben bu durumu tatil sonrasi muayneye gidicem o gun konusucam hemen coook cooooook tesekkur ederim doktorum ne cevap verir bilmiyorum ama icim rahatladi suan

Cuma icimde dönme hareketi oldu aşırı simdi de sanki bebek icime cekme atiyormus gibi karnimin ici aciyor cok az ve derinden hissediyorum ama sirtini mi döndü
olabiliir bi ara mesaneme vurduguna yemin edebilirdim sonra degistirdi vurma alanini sag tarafta ne yaptiysa o tarafta acisini hissettigim yere dokununca morluk acisi gibi bi aci var ama oglan gobek deliginin solunda kafa asagi ayak yukarda seklinda duruyo sagla alaksi yok ama anlamadim ne yapti du bakalim dogunca eksilen organimi anlarim artik sjsjsjs 😂

olabiliir bi ara mesaneme vurduguna yemin edebilirdim sonra degistirdi vurma alanini sag tarafta ne yaptiysa o tarafta acisini hissettigim yere dokununca morluk acisi gibi bi aci var ama oglan gobek deliginin solunda kafa asagi ayak yukarda seklinda duruyo sagla alaksi yok ama anlamadim ne yapti du bakalim dogunca ekailen organimi anlarim artik sjsjsjs 😂
Oooyyy kiyamam masallah🥰🥰

X