Popüler Konu 2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    214
Arkadaşlar vajinamda yanma var diye acilde idrar verdim sonuç temiz geldi enfeksiyon yok ama doktor yeni başlamış olabilir yanma varsa kültürde de üreme olabilir deyip üromisin toz şase verdi tek kullanımlık bundan kullanan var mı daha önce
Bana monurol şase vermişti. Sonuçta görğnmeyebilir kullanmalısın. Geçmiş olsun.

Selam kizlar yarin 28. Haftama giriyorum ve kontrolüm var,şu zamanlara gelmek bile çok güzel ,inş yarinda hersey yolunda çümlesini duyarim
Bi kac dogum hikayesi dinledimde,benim ilk dogumum cok iyiymis onu anladim,ins bida böyle olur
Benm de yarn 28 . Haftam ama ben saliya aldm randevu benm geriden gelio bebek ondan. En aziNdan 32. Haftayi goreym diyorm allah saglkli dogumlar nasip etsn hepimize. Oglumu da haftaya sunnet edecem onun stresi var ustumde hepsi karismis drumda

Selam kizlar yarin 28. Haftama giriyorum ve kontrolüm var,şu zamanlara gelmek bile çok güzel ,inş yarinda hersey yolunda çümlesini duyarim
Bi kac dogum hikayesi dinledimde,benim ilk dogumum cok iyiymis onu anladim,ins bida böyle olur
28 önemli bir hafta mı canım? Herkes 28 de kontrole gitmiş benim randevum haftaya yani 29. Haftada

Bende 28 de gitmiştim ama denk geldiği içindi özellikle 28 de gel demedi kimse sonrası 2 haftada bir e düştü
Bakıyorum da 28. Hafta kontrollerine gittim diye falan yazılmış önemli mi acaba dedim bilmiyorum çok, bana da 29. Haftada denk geliyor sonra iki haftada birse süper ☺

Benim de hep nemli. Terliyorum bence. Buz yiyorum resmen. Suyun geldiğinde anlarsın, gelse bile hemen doğuma almıyoruz zaten, hastaneye gelmen için vaktin olur demişti Drum. Görümcemin öğlen suyu geldi akşama doğru doğuma aldılar. Tarif ettiğine göre çişten farklı ayırt ediliyor ve az değil sürahiden boşalır gibi geliyor, tutamıyorsun akıyor anlıyorsun demişti :)
Benim yengemin idrarını yaparken gelmiş suyu o yüzden anlamamıştı suyunun geldiğini 🫢
Gebe okulundaki ebemiz de fark olarak idrarınınızı yaparken tutabilirsiniz bir anda kesebilirsiniz yapmayı ama suyunuz gelince tutamazsınız ve su renksiz kokusuzdur demişti. Bu aralar ben de hep bu suyun gelmesi nasıl bişey acaba diye düşünmekten bi hal oldum 😬

Bakıyorum da 28. Hafta kontrollerine gittim diye falan yazılmış önemli mi acaba dedim bilmiyorum çok, bana da 29. Haftada denk geliyor sonra iki haftada birse süper ☺
28 hafta yaşam sınırı olarak kabul ediliyor canım dr lar için o yüzden önemli, sonrasında 30 32 vs diye adım adım gidiliyor riskli gebelerde

Benim yengemin idrarını yaparken gelmiş suyu o yüzden anlamamıştı suyunun geldiğini 🫢
Gebe okulundaki ebemiz de fark olarak idrarınınızı yaparken tutabilirsiniz bir anda kesebilirsiniz yapmayı ama suyunuz gelince tutamazsınız ve su renksiz kokusuzdur demişti. Bu aralar ben de hep bu suyun gelmesi nasıl bişey acaba diye düşünmekten bi hal oldum 😬
Of ben de öyle🤦🏻‍♀️

Benim sezeryan olacak. Suyun gelmesini beklemeyeceğim. İnşallah 38. Haftadan önce suyu gelmez hiçbirimizin, bu konuda dua etmekten başka bir şey yapamayız sanırım 😄

Benim sezeryan olacak. Suyun gelmesini beklemeyeceğim. İnşallah 38. Haftadan önce suyu gelmez hiçbirimizin, bu konuda dua etmekten başka bir şey yapamayız sanırım 😄
Benim 38+ larda oldu doğumlarım. Normal doğum başladı ama ne ağrı ne su gelmesi vardı. Nst sancı tavan oluyor ama o ağrı hissi bende yok ikisinde kontrole giderken bir anda doğuma alınma şeklindeydi şimdikini göreceğiz. Herkesin vücudu öyle farklı ki.

İstifa mı edeceksin canım tazminat alma söz konusu mu acaba bende doğum izni bitişi temelli ayrılacagım yıllardır tek başıma ofiste grafiker olarak çalıştım çıkışımı isticem belki insiyatif gösterirde verirler hakkımı diyorum yoksa böyle daha çok üstğme gelecekler
Canım ben 6 ay ücretsiz iznim artı 1 ay içerdeki izinlerimi kullanacağım totalde zaten 10 11 ay yokum haklarım sizde devam etmesin iş bitimi çıkış gösterin ücretsiz izin yerine işsizlik maaşı alayım yine iş olursa gel derseniz gelirim bebeğim yaşına gelmiş oluyor o zamana kadar dedim. Sıcak baktılar yüksek ihtimalle yardımcı olacaklar

bana 28 - 30 arasi ama tercihen 28 de gel bebek dahada buyumemis olsun detayli zamani belli olmayan bagzi problemler 28 hafta sonrasi kendini gosteriyo demisti fizyolojik olanlar galiba cucelik falan filan demisti bi kac bisey daha saymisti benim 27+2 ye denk geldi gittim valla ama sart bisey yok galiba detayli gibi adi konmus bisey degil sanirim

kizlar simdi aklimdaki deli sorulardan bir tanesi ben sezeryan istiyorum ya ama suda olsun istemiyorum dogum ortalama 40 hafta sayiliyo malum ben kalkip bebegi atiyorum 38 de dogurmak istemiyorum sirf planli sezeryan olcak diye belki tam gelismemis olucak ben sirf sezeryan istiyorum diye oyle bi riske girmek istemiyorum ben suyum gelsin sancim gelsin gerekirse normal dogum gibi baslasin oglan hazirim geliyorum desin yani ama hastaneye gittigimde normal degil sezeryan oluyim olmuyo mu oyle ya doktora sormayi unuttum

kizlar simdi aklimdaki deli sorulardan bir tanesi ben sezeryan istiyorum ya ama suda olsun istemiyorum dogum ortalama 40 hafta sayiliyo malum ben kalkip bebegi atiyorum 38 de dogurmak istemiyorum sirf planli sezeryan olcak diye belki tam gelismemis olucak ben sirf sezeryan istiyorum diye oyle bi riske girmek istemiyorum ben suyum gelsin sancim gelsin gerekirse normal dogum gibi baslasin oglan hazirim geliyorum desin yani ama hastaneye gittigimde normal degil sezeryan oluyim olmuyo mu oyle ya doktora sormayi unuttum
Bebeğin doğacağı zamana kendi karar vermedi en güzeli haklısınız nasıl bir yol izlenir bunun bir yöntemi var mı bilmiyorum ama 34-35 ten sonra kendi çabalarımız ile hızlandıracak yöntemler var eğilerek yer silmek, hurma, acı yemek vs gibi ama tüm bunlara rağmen doğumu başlamayan da var. Bence biraz akışa bırakmak gerekiyor doğum şekli kafada tasarladığı gibi değil, olması gerektiği gibi oluyor. Sağlıkla gelsinler inşallah 🙏

Cnm acilman fazlaysa sezaryana almazlar die biliyorm

Evet canım çok haklısın benim pilates hocamda o şekilde sezeryana girdi ancak bildiğim kadarıyla bebek tam kanalda değilken yani sancılar başlar baslamaz hemen gitmek gerekiyor ki doğum normal doğum olarak ortaya gelmesin. Yinede doktorun daha iyi bilir tabi ama cevremdekilerde ilk sancilari hisseder hissetmez hemen gittiler evde sancınin dakikasinin düşmesini beklemeden

Evet canım çok haklısın benim pilates hocamda o şekilde sezeryana girdi ancak bildiğim kadarıyla bebek tam kanalda değilken yani sancılar başlar baslamaz hemen gitmek gerekiyor ki doğum normal doğum olarak ortaya gelmesin. Yinede doktorun daha iyi bilir tabi ama cevremdekilerde ilk sancilari hisseder hissetmez hemen gittiler evde sancınin dakikasinin düşmesini beklemeden
ayh benim bunu detaylica doktoruma sormam lazim ya valla hakkini yiyorum gobo geliyo vicdan yaptim ya benim keyfim icin o gelismemis olursa diye

X