2023 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    243
ben yurtdisinda yasiyorum simdi surec nasil ilerlicek hic bilmiyorum. burda direkt aile hekimine gidiyorsun. anlattim iste ona da kanimin kan verirken yavas aktigini, ignenin damara olan pozisyonundan, ignenin buyuklugu kucuklugunden, susuz olmandan vs demis. bir de ben de son 2 senedir ust bacagimda morluklar oluyor, sariya donuyor sonra da kendiliginden geciyor. suan yok morlugum ama daha 3-4 ay onceye kadar vardi. doktora soyledim kan trombosit (bloodp platelets) testi yapalim bir dahaki gelisinde dedi, 2.5 hafta sonrasina randevu alabildim, o zaman da 10 haftalik olucam. insallah sikinti cikmaz canim
Aa o bacak morlukları pıhtı da oluyor evet ilk gebelik mi? Benim ilki 9 haftada kalbi durdu bacaklarım mor mor oluyordu bilmiyordum o zaman sonra düşük olunca kan pıhtılaşması çıktı trombosit onun için evet inşallah temiz çıkar sonuçların benim önceki hamileliğim aşırı rahattı bu iğneden kaynaklı mı bilmiyorum beni çok yıpratıyor inan leke gelmeye başladı kahve iğneye yoruyorum ben açıkcası

Leke geliyorsa kullanmayı kes Bi an önce doktoruna git. Kanamayı artırır çünkü. Daha önceki gebeliğimde olmuştu doktorum iğneyi kesti progestan fitili günde 2 ye çıkarmıştı. Aksatma lütfen hemen git canım
Gittim iğneyi kesmiyor ki kırmızı gelmediği için kahverengi ya eski kan diyor canım kırmızı gelirse o zaman keseriz dedi 200 lük progestanı fitil olarak geceden geceye kullandırıyo

Aa o bacak morlukları pıhtı da oluyor evet ilk gebelik mi? Benim ilki 9 haftada kalbi durdu bacaklarım mor mor oluyordu bilmiyordum o zaman sonra düşük olunca kan pıhtılaşması çıktı trombosit onun için evet inşallah temiz çıkar sonuçların benim önceki hamileliğim aşırı rahattı bu iğneden kaynaklı mı bilmiyorum beni çok yıpratıyor inan leke gelmeye başladı kahve iğneye yoruyorum ben açıkcası
evet ilk gebelik. 7+2 oldum bugun, 6+5te kalp atisi duydum. yaa korktum suan o bacak morluklari pihtidan dolayi mi diyosun? suan baya baktim hic yok ama gecmis hepsi. senin bacaklarin hamileyken de mi mordu? olabilir kan sulandirici igne kullandigin icin doktoruna haber verdin mi?

Bugün çok yakınımda olan insanlar tarafından çok büyük bir haksızlığa uğradım haklı olmama rağmen hepsi göz yumdu. öyle bir acı çektim ki bağıra bağıra ağladım saatlerdir mide sancısı çekiyorum sanki karnıma bir ateş topu çarptı lütfen dua edin bebeğim etkilensin istemiyorum 😭 her şey dakikalar içinde oldu bütün bedenim kasıldı ağlamaktan hormonların da etkisi durduramadım ağlamamı kendimi berbat hissediyorum

Şuan 4+1 daha yeni öğrendim ☺️ beta güzel yukseliyor çok şükür 30 Kasıma randevu aldım neler gorucem hem korkuyorum hemde çok heyecanlıyım :)
Hah şu profilde gözüken tarih yoktu sende bende o yüzden bilemedim 🤗 hayırlı olsun canım sağlıkla ilerlesin tutunsun bebişin 🙏🍀😍 12 güncük dişini sıkacan artık 😅

Bugün çok yakınımda olan insanlar tarafından çok büyük bir haksızlığa uğradım haklı olmama rağmen hepsi göz yumdu. öyle bir acı çektim ki bağıra bağıra ağladım saatlerdir mide sancısı çekiyorum sanki karnıma bir ateş topu çarptı lütfen dua edin bebeğim etkilensin istemiyorum 😭 her şey dakikalar içinde oldu bütün bedenim kasıldı ağlamaktan hormonların da etkisi durduramadım ağlamamı kendimi berbat hissediyorum
canim su ic, sakinlesmeye uyumaya calis, her seyin yoluna bir sekilde girecegini dusun

Canım üzme kendini senden bebeğinden önemli değil yıpratma sakin kalmaya çalış hayat böyle işte :KK43:

evet ilk gebelik. 7+2 oldum bugun, 6+5te kalp atisi duydum. yaa korktum suan o bacak morluklari pihtidan dolayi mi diyosun? suan baya baktim hic yok ama gecmis hepsi. senin bacaklarin hamileyken de mi mordu? olabilir kan sulandirici igne kullandigin icin doktoruna haber verdin mi?
Canım korkma doktora gidince hallolur inşallah bu kan pıhtılaşması bacaklara pıhtı attığı için morluk oluyormuş benim bacaklarımda sürekli morluk oluyordu biyere vuruyorum sanıyordum ben hiç bilmiyordum. Ama herkeste aynı olacak diye bişey yok canım snein ki velki temiz çıkacak sonucun o yüzden kafana takma bak şimdi iğne kullanıyorum bu defa da leke geliyor yani Allah inşallah sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin olacağın önüne geçemiyor insan. Korkuyla mutlu zamanını strese üzüntüye çevirme ama doktora git inşallah biran evvel sonuçların çıksın sende rahat edersin.

Kızlar yarın sabah 3. Kez kan vericem beta için ilk ikisi arasında 2 kat olmadı artış %60tan fazlaydı doktor iyi gayet dedi ama benim canım sıkılmıştı, doktor yarın 3. Kez ver sonra daha vermezsin demişti. Benim için dua eder misiniz lütfen güzel bi artış olsun sağlıkla ilerlesin gebeliğim, hepimizin sağlıkla ilerlesin güzelce evlatlarımızı kucağımıza alacağımız güne varalım💐🙏🏻 dualarınızı bekliyorum

Kızlar bende 6+2 yim şu an. Geçen hafta bugün keseyi görmüştük. Ankarada şehir hastanesine gittim. Elime ultrason görüntüsü bile vermediler 🙈 Kendime acil doktor bulmam lazım.. İlgi sıfır resmen

Kızlar ya kesenin içinde hiç bişi yok bış gebelikmi acaba diye endişe etmiyo değilim doktor haftaya kalp için çağırdı ama sanırım şu bebeği kalbi görmeden rahat edemicem sizinde bölemiydi bakabilirmisiniz

Eklentiler

• IMG_20221118_224400.jpg
    IMG_20221118_224400.jpg
    102,5 KB · Görüntüleme: 53
Canım benim.. Kıyamam sana 💛 Arkadaşım üzme kendini her ne olduysa.. sen ve bebeğin her şeyden herkesten önemlisiniz

Kızlar ya kesenin içinde hiç bişi yok bış gebelikmi acaba diye endişe etmiyo değilim doktor haftaya kalp için çağırdı ama sanırım şu bebeği kalbi görmeden rahat edemicem sizinde bölemiydi bakabilirmisiniz
Canım 5+5 sanırım henüz bebek görünmeyebilir. Dış gebelik ihtimali yok, dış gebelik tüpte gelişir ultrasonda görünmez zaten. Doktor birşey demeden kendi kendine evham yapma, bebeğin üzülmesin 😘

Gittim iğneyi kesmiyor ki kırmızı gelmediği için kahverengi ya eski kan diyor canım kırmızı gelirse o zaman keseriz dedi 200 lük progestanı fitil olarak geceden geceye kullandırıyo
Bilmiyorum benim doktorum hiç bir şekilde leke varken kullandırmadı. Vardır bir bildiği doktorunun sonuçta hepimizin hikayesi farklı ona göre en doğrusunu öneriyorlardır mutlaka.

X