2023 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    243
Ben de dun 5+3 tum kontrolum vardi keseyi ve yolk saçı gördüm. Siz yolk saci gormediniz mi bebek henuz gorunmez doktor haftaya kalp.atisi icin çağırdı beni. Haftaya görcez Allah izin verirse bebisimi🙏☺️
Kese var da, yolk saçı diye bişey demedi,usg de parlak gözüken bişey var aslında emin değilim

Eklentiler

• IMG_20221117_130351.jpg
    IMG_20221117_130351.jpg
    98,3 KB · Görüntüleme: 39
Olumlu şeyler düşünelim. Evrene olumlu mesajlar verelim. Ben ilkinde çok tedirgindim var mı yok mu bebek göründü mü görüncek mi kalbi durdu mu durcak mı bunlarla yatıp kalkıyodum. Sonra kalbi durunca kendimi suçladım çok panik yaptım stres yaptım o yüzden mi durdu diye. Bu kez düşünmemeye çalışıyorum. İlaçlarımı düzenli kullanıyorum ama sürekli düşünmüyorum. Rahat olmaya çalışalım 🙏🙏❤️ Bizimle olacaklar bizimle kalacaklar inşallah 🙏❤️❤️
Doğru söylüyorsun amin inşallah sağlıkla 🤲🏻

6 hafta 3 gün aslında 7. Haftanın içinde sayıldığı için belki doktor öyle demiştir canım. Ben geçen hafta gitmiştim kalbinin attığını gördük ama ses çok uğultulu olduğu için tam duyamadık 8. Haftada gidecem bir daha doktor acele etme herşey yolunda dedi paniğin görünce inşallah haftaya değil ondan sonraki

Kafanda kırk tilki dolaşacağına iyiki hemen sordun😇
Sende o zaman 6 haftalıkken gitmişsin bişey diyeyim mi benimki vajinal ultrasondu belki ondan net duyduk sen karından mı baktırdın
Ama keseyi içinde bebişi uğultu da olsa sesi duyduysan kalbini ferah tut canım 😍 8. Haftada daha net duyarsın 😍

Olumlu şeyler düşünelim. Evrene olumlu mesajlar verelim. Ben ilkinde çok tedirgindim var mı yok mu bebek göründü mü görüncek mi kalbi durdu mu durcak mı bunlarla yatıp kalkıyodum. Sonra kalbi durunca kendimi suçladım çok panik yaptım stres yaptım o yüzden mi durdu diye. Bu kez düşünmemeye çalışıyorum. İlaçlarımı düzenli kullanıyorum ama sürekli düşünmüyorum. Rahat olmaya çalışalım 🙏🙏❤️ Bizimle olacaklar bizimle kalacaklar inşallah 🙏❤️❤️
Çünkü neden canım biliyorsun musun o zaman o endişelerini kendin çağırtmışsın 🙁 bu kez çok doğru yoldasın 😍🤗 bebeğim sağlıklı ve benimle mesajı vermelisin evrene vee sağlıkla kucağına almayı nasip etsin Rabbim 😍🫶🏻

Sende o zaman 6 haftalıkken gitmişsin bişey diyeyim mi benimki vajinal ultrasondu belki ondan net duyduk sen karından mı baktırdın
Ama keseyi içinde bebişi uğultu da olsa sesi duyduysan kalbini ferah tut canım 😍 8. Haftada daha net duyarsın 😍
Evet katından ultrasonla baktı vajinal olsa duyulur falan dedim büyük ihtimal dedi ama bakmadı zaten anlamadım ilişkide yok dedi ama kanamam ya da farklı bir durum yoktu bilemedim ve içimi rahatlatsamda hep bir gitsem diyorum sabretmek zor geliyor doktor sana herhangi bir şey dedi mi

Evet katından ultrasonla baktı vajinal olsa duyulur falan dedim büyük ihtimal dedi ama bakmadı zaten anlamadım ilişkide yok dedi ama kanamam ya da farklı bir durum yoktu bilemedim ve içimi rahatlatsamda hep bir gitsem diyorum sabretmek zor geliyor doktor sana herhangi bir şey dedi mi
Aslında baksaydı duyardınız belki de. Bana bişey demedi bizde unuttuk ilişki konusunu sormayı aha bugünde öğlene kadardı kapanmıştır şimdiye
Belki tedbir amaçlı ilişki olmasın demiştir

Trombofili paneli kan pıhtılaşması testinin adı. inr den ziyade kanın katı yada sıvı akmasıyla çok anlaşılmıyor pıhtı olayı daha önceki düşük sayına göre yapıyorlar bu testi 2 düşüğün varsa inr göre kan sulandırıcı vermezler gebelikte. Ona bakar risk varsa trombofili ye yollar orda değerin referans dışı çıksa bile direk iğne yazmaz hatta inr bakmıyorlar istege dayalı diye biliyorum direk. İnşallah hiç kan sulandırıcıya ihtiyaç olmadan sağlıklı bir hamilelik geçirirsin iğne insanı çok yoruyor bedenen.
ben yurtdisinda yasiyorum simdi surec nasil ilerlicek hic bilmiyorum. burda direkt aile hekimine gidiyorsun. anlattim iste ona da kanimin kan verirken yavas aktigini, ignenin damara olan pozisyonundan, ignenin buyuklugu kucuklugunden, susuz olmandan vs demis. bir de ben de son 2 senedir ust bacagimda morluklar oluyor, sariya donuyor sonra da kendiliginden geciyor. suan yok morlugum ama daha 3-4 ay onceye kadar vardi. doktora soyledim kan trombosit (bloodp platelets) testi yapalim bir dahaki gelisinde dedi, 2.5 hafta sonrasina randevu alabildim, o zaman da 10 haftalik olucam. insallah sikinti cikmaz canim

Amin canım 🙏😍🍀 bilmediğimden soruyorum şu an hamiş misin kese falan mı göreceksin daha 😍
Şuan 4+1 daha yeni öğrendim ☺️ beta güzel yukseliyor çok şükür 30 Kasıma randevu aldım neler gorucem hem korkuyorum hemde çok heyecanlıyım :)

Çok teşekkür ederim, dün dayanamadım özele gittim 5+3kese ve yolk ve minik bir kıpırtı vardı ama ondan kalp atışı duyamadi Dr haftaya yine gel dedi, bence daha çok küçüktü ondan duyulmadı ama böyle göz seğirmesi gibi minicik birsey vardı, Allahim inşallah şuraya bebeği gördüm kalp atışını duydum yazıp sağlıklı bir şekilde doğurmak büyütmek nasip olur hepimize
Amin insallah 🙏 8.haftaya kadar strese gerek yok bence saglikla gormeyi nasip etsin rabbim beklicez sabirla

X