2023 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    243
bende suan bi şüphede kaldım
ilk tahlilleri verdim
sonra 4 tüp kan almaya çalıştılar
kolumdaki damardan asla kan çıkmadı
2 3 kere denedikten sonra
elimin üzerinden almak zorunda kaldı
Canim simdi doktorla konustum, ignenin kucukluguyle olgili olabilir dedi, ve ya ignenin damara giris pozisyonuyla vs. Kan akmamasinin nedeni yani stresli olman, vucudunun soguk olmasi ve ya susuz olman da etkili olabilirmis. Ben gercekten cok az su tuketiyorum, su icmeye calisicam, limonlu su oneriyorlar, bir de biraz yuruyusle destekleyebiliriz.
Bu o şekilde belli olmaz kanındaki oksijence azalmış olabilir canım doktora söyle bir sorun olabileceğini düşünüyorsa ya kan sulandırıcı verir ya da tahlil yapar ne olduğunu anlamak için
eevt canim konustuk simdi doktorla igneden ve ya ignenin damar pozisyonunda bahsetmis

Canim simdi doktorla konustum, ignenin kucukluguyle olgili olabilir dedi, ve ya ignenin damara giris pozisyonuyla vs. Kan akmamasinin nedeni yani stresli olman, vucudunun soguk olmasi ve ya susuz olman da etkili olabilirmis. Ben gercekten cok az su tuketiyorum, su icmeye calisicam, limonlu su oneriyorlar, bir de biraz yuruyusle destekleyebiliriz.

eevt canim konustuk simdi doktorla igneden ve ya ignenin damar pozisyonunda bahsetmis
bende araştırdım internettede aynen bu neden yazıyo canım
benim ilk defa başıma geldi zaten damarlarımda iyidir her zaman kolay alırlar
ama beta için üst üste kan vermiştim
birde 2 tüp kan verdim peşine 4 tüp daha almak istediler ertesi gün
damarım morarmıştı artık o nedenle oldugunu düşünmüştüm
limonlu suyu nasıl içmeliyiz ?

bende araştırdım internettede aynen bu neden yazıyo canım
benim ilk defa başıma geldi zaten damarlarımda iyidir her zaman kolay alırlar
ama beta için üst üste kan vermiştim
birde 2 tüp kan verdim peşine 4 tüp daha almak istediler ertesi gün
damarım morarmıştı artık o nedenle oldugunu düşünmüştüm
limonlu suyu nasıl içmeliyiz ?
aa neden o kadar cok kan almislar ki senden? evet benim de hemen morarir damarim. ben bildigin bi bardak suya 1-2 damla limon siktim oyle icmeyi dusunuyorum 2 gunde bir vs. Zaten limonlu su icmek normalde de faydaliymis

Kızlar sizi bağlı olduğunuz aile hekimleri veya sağlık ocakları aradımı beni hiç arayan olmadı belirli bi haftadan sonra arıyolar heralde

Teşekkür ederim canım benim aminnn inşallah 🍀❤️🙏 aaa bak sen deyince farkettim 6+3 gösteriyor evet ama dr 7 haftalık dedi eşime
Neyse sen gitmişmiydin
6 hafta 3 gün aslında 7. Haftanın içinde sayıldığı için belki doktor öyle demiştir canım. Ben geçen hafta gitmiştim kalbinin attığını gördük ama ses çok uğultulu olduğu için tam duyamadık 8. Haftada gidecem bir daha doktor acele etme herşey yolunda dedi paniğin görünce inşallah haftaya değil ondan sonraki

Kafanda kırk tilki dolaşacağına iyiki hemen sordun😇

Cok sevindim hayirlisiyla kucagina alirsin insallah 🙏 bu betayi kac cikti kac dustu aslinda pek onemli degil evet on bi bilgi sagliyo ama keseyi gordukten sonrasi yalan 😀
Çok teşekkür ederim, dün dayanamadım özele gittim 5+3kese ve yolk ve minik bir kıpırtı vardı ama ondan kalp atışı duyamadi Dr haftaya yine gel dedi, bence daha çok küçüktü ondan duyulmadı ama böyle göz seğirmesi gibi minicik birsey vardı, Allahim inşallah şuraya bebeği gördüm kalp atışını duydum yazıp sağlıklı bir şekilde doğurmak büyütmek nasip olur hepimize

Evet canım. Korona geçirdiysen mutlaka yaptır bence. Ben geçen sene de hamileydim. Başta bu testi yaptı normal çıktı korona oldum hamileyken. Korona sonrası tekrar yaptı ve oksapar başladı direk. Bu hamileliğimde de direk başladı.
Aa anladim evet korona gecirdim gecen sene, mutlaka konusacagim doktorumla

Ay kızlar bugün bel ağrısından mahvoldum resmen. Hiç bu kadar şiddetli olmamıştı, resmen ayakta durmak istemiyorum 😔
Bu 2.gebelik Benimde asla uzun süre ayakta kalamıyorum,ilkinde her öğlen 1 saat yururdum şaka gibi

Kızlar bir şey rica edicem sizden salı adete 2 gün kala betam 57idi bugün beklenen adet günü 95 çıktı, %60dan fazla ama 2 kat değil ya biraz canım sıkıldı benim için dua edermisiniz, sağlıkla güzellikle ilerlesin gebeliğim keseyi kalbi hepsini sırayla güzelce görelim amin hepimiz için amin 💐
Her gebelikte 2 kat olacak diye bir şey yok,inşallah hep birlikte kucağımıza alırız sağ salim

Aa anladim evet korona gecirdim gecen sene, mutlaka konusacagim doktorumla
Trombofili paneli kan pıhtılaşması testinin adı. inr den ziyade kanın katı yada sıvı akmasıyla çok anlaşılmıyor pıhtı olayı daha önceki düşük sayına göre yapıyorlar bu testi 2 düşüğün varsa inr göre kan sulandırıcı vermezler gebelikte. Ona bakar risk varsa trombofili ye yollar orda değerin referans dışı çıksa bile direk iğne yazmaz hatta inr bakmıyorlar istege dayalı diye biliyorum direk. İnşallah hiç kan sulandırıcıya ihtiyaç olmadan sağlıklı bir hamilelik geçirirsin iğne insanı çok yoruyor bedenen.

Merhaba canım evet dün heyecandan buraya bakamadım pek artık minik bir kesem var 4+5 cıktı usg de sat ı doktor 16 ekim kabul etti döngüm 34 ge bir olduğu için geç yumurtlama olmuş. Haftaya tekrar gideceğim kalbini 1 aralıkta duyarız dedi doktor ama haftaya tam kesinlesecek hersey siz nasılsınız
Çok sevindim gözün aydın canım. Rabbim sağlıkla bebişi ve kalp atışını duymayı nasip etsin inşallah. Ben de iğnelere devam ediyorum. Progestan vuruldum sabah top gibi kalmış dağılmamış şimdi farkettim. Faudası olmaz sanırım. Ona canım sıkıldı 😓

İnşallah canım, iki hafta sonra bana da gel dedi doktor umarım görünür kalp atışı alınır 🤲🏻çok şükür bir evladım var🤲🏻iki de düşüğüm var o yüzden tedirginim
Olumlu şeyler düşünelim. Evrene olumlu mesajlar verelim. Ben ilkinde çok tedirgindim var mı yok mu bebek göründü mü görüncek mi kalbi durdu mu durcak mı bunlarla yatıp kalkıyodum. Sonra kalbi durunca kendimi suçladım çok panik yaptım stres yaptım o yüzden mi durdu diye. Bu kez düşünmemeye çalışıyorum. İlaçlarımı düzenli kullanıyorum ama sürekli düşünmüyorum. Rahat olmaya çalışalım 🙏🙏❤️ Bizimle olacaklar bizimle kalacaklar inşallah 🙏❤️❤️

X