2023 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    243
Bulantı degil de canım böyle iğrenme tarzı
Ama arada böyle hafif hafif midem bulanıyor başım dönüyor
Gerçekten çok çaresiz olduğum için de şimdi hastaneye gitmeyi düşünüyorum

Kızlar aile hekimlerinizle görüştünüz mü? Bana kalp atışını duyunca gel dosya açacağı dediler.acaba tahlil falan yapacaklar mı?bende şimdi TSH dan korktum olmadı aile hekimi bakmazsa dahiliye randevu alayım
3 ay önce TSH 3 küsurdu

Yoğun kanama oluyor adet kanamsindan daha fazla bol pihtili başka bişey yok.doktora gidince o anlıyor düşük yapıyorsun diyor
Benimde öyle oluyor da her hangi büyük bir parçalar olması gerekir mi acaba sancım biraz azaldı ama tam düştü mü nasıl anlayacağımı bilemedim çok yoğun kasılmalarım vardı ağrılı

Benim de tsh 2.85 çıktı doktorum max 2.5 olmalı dedi doz artacak suan 25 mg kullanıyorum

Yarın 6+2 deyim doktorum kalp atısı için çağırdı erken mi çağırdı ki acaba anlamadım yarın gideceğim inşallah
6+2de vajinal ultrasonda gördük kalp atışını. Ama bu ultrason kalitesine ve döllenme ye göre de değişiyor sanirim 7.8. haftada duyanlar da var. Umarım duyarsın duymazsan da panik yaşında diye söylüyorum

Benimde öyle oluyor da her hangi büyük bir parçalar olması gerekir mi acaba sancım biraz azaldı ama tam düştü mü nasıl anlayacağımı bilemedim çok yoğun kasılmalarım vardı ağrılı
Doktora gittiniz mi ? Onlar rahim kastirici ilaç veriyorlar ve ultrasonla bakıyorlar içiniz temizlenmiş mi diye .beta HCG sifirlanana kadar kan vermelisiniz içeride parça kalip kalmadığını gosteriri

Adet olacakmid gibi kasık ağrısı yaşayanlar var mı ? Özelikle ayakta kalınca ağrı artıyor yatma ihtiyacı hissediyorum böyle olan var mı?

Doktora gittiniz mi ? Onlar rahim kastirici ilaç veriyorlar ve ultrasonla bakıyorlar içiniz temizlenmiş mi diye .beta HCG sifirlanana kadar kan vermelisiniz içeride parça kalip kalmadığını gosteriri
Ben geçen salı acile gittiğimde doktorum progesteron yaptırdı haliyle düşük sancılarım azaldı kasılmam bitti kontrole gittiğimde rahim kanalına inmiş kese düşer dedi bugün tekrar yoğun kasılmalarım başladı yaklaşık 5 saat sürdü şimdi biraz hafifledi kanama çok fazla olmadı bu defa salı günü çok olmuştu

Canım beni yanlış anlama ama kediler toksaplazma hastalığına sebep oluyor doktor bana işk ona uyardı bağışıklığın yok 9 ay kedilerden uzak dur dedi işediği dışko yaptığı yerlerden özellikle. Dayımın kızı bebeğini toksaplazma kapıp kaybetti. 12. Haftada o yüzden naçizane tavsiyem evet sahiplendiğimiz hayvanlar bizimle ailemizden birisi gibi oluyor ama kumunu falan eşin değişsin mutlaka. Benimde evimde köpeğim vardı hayvan karşıtı bi insan değilim asla sadcee bilmiyorsan diye söylemek istedim canım.

Benim de 2 kedim var, aşıları tam. Toksoplazma testim de negatif çıktı, 6 yıldır benimleler. Kedileriniz aşılı ise ve dışarı temasları yok ise korkmanıza gerek yok dedi doktorum.
Tiksinme işiyle alakalı bir şey diyemeyeceğim ama muhtemelen geçicidir.
Siz bu süreci atlatana kadar umarım sizin gibi bakabilecek size destek olabilecek birilerini bulabilirsiniz.

Kizlar bugun ben 9+4 oldum ama cok fazla hamilelik belirtim yok. Kasik/bel agrim yok. Bulantim da yok, hatta gogus hassasiyetim de baya azalmis. Sadece nedensiz yere bazi yemeklerden tiksiniyorum, dun severek yedigim seyi bugun hic istemiyorum. Benim durumumda olan var mi acaba? Bu haftalarda bebegin kalp atisi durmasi yaygin oldugundan gereksiz bir endiselenip uzuldum.

Ay maşallah inş darısı benim bebişe olur hiç bir problem olmaz

Bulantı degil de canım böyle iğrenme tarzı
Ama arada böyle hafif hafif midem bulanıyor başım dönüyor
Gerçekten çok çaresiz olduğum için de şimdi hastaneye gitmeyi düşünüyorum
Maalesef var bendede ama ufak bir şansınız varmış en azından bulantınız yok çok şükür. Gebeliğimin ilk başında turşuyu bayılarak yerken şuan turşu görmek dahi istemiyorum ve bunun gibi bir çok şey

Ben 5 haftalıkken görüşmüştüm aile hekimiyle o zaman bhcg ile tsh değerlerime bakmıştı olması gereken değerlerdeydi birşey söylememişti. 7 haftalıkken kadındoğuma gitmiştim kalp atışı duyulmuşfu bütün değerlerime baktı o zaman tsh olması gerekenden yüksek çıkmıştı dahiliyeye yönlendirdi. Dahiliye de ilaca başlattı.Kadın doğum birde gebe izleme okulumu ne varmış hastaneler de oraya kayıt olmamı söyledi ama o an unuttum çıktım hastaneden

Yarın 6+2 deyim doktorum kalp atısı için çağırdı erken mi çağırdı ki acaba anlamadım yarın gideceğim inşallah
6+3 de (7. Hafta sayılır) normal ultrasonda kalp atışını gördük. Yarın inş siz de görürsünüz . Görmezseniz de korkmayın 8. Haftalar da görenler var

Belirtileri hafifleyen var mı ya ? İnanilmaz kasik ağrım vardı göguslerime dokunamiyordum öğrendiğimden beri.
2-3 gündür nerdeyse kasik ağrım yok. Hatta bulantım bile yok hiç olmadı diyebilirim. Bı sabahlari midem rahatsiz gibi uyanıyorum. Sanki 1 günde belirtilerim kayboldu. Aklıma takıldı resmen gecenin bu saati.

Canim aynisini ben yazdim yukarida…

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…