2023 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    243
Kızlar gebelik döneminde tiroid değerleri 2.50 üzerine çıkan var mı normal de gebeler de bu değerin üst sınırı 2.50 olması istenir daha üstü olunca problem görülüyor ilaç tedavisine başlatılıyor. Benim değerim 2.50 üzerinde çıktı 3 haftalık bir ilaç tedavisine başlattı doktor. Tabi bu değer bebeğim zihin gelişimi üzerinde etkili olduğu için biraz tedirgin oluyorum
Benim 3 çıktı. Diğer tüm değerler normal. Doktorum normal üst sınırın altindasin sıkıntı yapacak bişey yok dedi ve ilaç başlamadı.

Kizlar bugun ben 9+4 oldum ama cok fazla hamilelik belirtim yok. Kasik/bel agrim yok. Bulantim da yok, hatta gogus hassasiyetim de baya azalmis. Sadece nedensiz yere bazi yemeklerden tiksiniyorum, dun severek yedigim seyi bugun hic istemiyorum. Benim durumumda olan var mi acaba? Bu haftalarda bebegin kalp atisi durmasi yaygin oldugundan gereksiz bir endiselenip uzuldum.

Belirtileri hafifleyen var mı ya ? İnanilmaz kasik ağrım vardı göguslerime dokunamiyordum öğrendiğimden beri.
2-3 gündür nerdeyse kasik ağrım yok. Hatta bulantım bile yok hiç olmadı diyebilirim. Bı sabahlari midem rahatsiz gibi uyanıyorum. Sanki 1 günde belirtilerim kayboldu. Aklıma takıldı resmen gecenin bu saati.
Üç gündür kusma halim kesildi. Koku hassasiyet bir haftadır azaldı ama devam. Mide bulantısı ve ağzımdaki acılık çoğunlukla benimle. Hala birşey yiyip içmek istemiyorum ama ilk zamanlar sabah öğle akşam kusarken 8+2 de doktora gitmeden iki gün önce kusma ve konu hassasiyeti azalmıştı. Kesin gitti bebek dedim. Doktor fildir fildir bir bebek gösterdi ekranda. Yaşadığım değişime de hamileliğin genel seyri bu şekilde dedi. Korkma sıkıntı yok dedi.
Şimdi o döneme göre akşam kusmalarim da bitti (ya da ben öyle sanıyorum). Arada es veriyor. Coook tiksindigim şeylerden tiksinmiyorum eskisi kadar. Ama hala ekşi acı tuzlu şeyleri sevmiyorum ki normalde bile canım çekerdi oturup limon yerdim.
Uzun yazdım kızlar ama aynı endişeye ben de biran kapıldım. Dua edelim. Sıkıntı yok inşallah.

Ben kızımda 7/24 istifra ediyordum ve 9 ay sürdü üstelik sürekli bir kasık ağrısı eşliğinde. Bu bebek arada es verince ben de noluyo ya dedim. Ve hiç Kasık ağrım olmuyor. Çok yorulunca biraz başlıyor ama kendiliğinden hiç olmadı.

Ve şu saatte kusmak için uyandım:/ o önemli değil ama hafif kahve lekenme olmuş. Bakalım devam ederse doktor yolu gözüktü bana... Ocak ayına dek gitmeyecektim güya..

Yarın 6+2 deyim doktorum kalp atısı için çağırdı erken mi çağırdı ki acaba anlamadım yarın gideceğim inşallah
Kalbin oluştuğunu ve atığını görebilir ama sesini 8 haftadan sonra daha net duyabilir bende 6+3 deyim ilk gitiğimde 5+2 falandım beni ayın 13 ünde çağırdı yani 7+2/3 gibi çağırdı

Belirtileri hafifleyen var mı ya ? İnanilmaz kasik ağrım vardı göguslerime dokunamiyordum öğrendiğimden beri.
2-3 gündür nerdeyse kasik ağrım yok. Hatta bulantım bile yok hiç olmadı diyebilirim. Bı sabahlari midem rahatsiz gibi uyanıyorum. Sanki 1 günde belirtilerim kayboldu. Aklıma takıldı resmen gecenin bu saati.
Maşallah ne güzel bunun için üzülmen değil sevinmen gerek geçmesi normal benimde kizimda oyle olmuştu geciyor hepsi geçici zaten merak etme

Ve şu saatte kusmak için uyandım:/ o önemli değil ama hafif kahve lekenme olmuş. Bakalım devam ederse doktor yolu gözüktü bana... Ocak ayına dek gitmeyecektim güya..
Dikat et kanama kirmiziya dönerse ve çogalirsa hemen hastaneye git bekleme . Allaha şükür benim mide bulantılarım oluyor arada bi ama kusma falan yok inşallah olmazda herşeyden tiksinmeye başladım son 2 gündür yemekleri dalan plastikte yiyorum hemen çope atıyorum çunku pis tabaklari falan görünce tiksiniyorum midem bulanıyor dokunamıyorum 😀 çareyi plastikte buldum 🤦‍♀️

Dikat et kanama kirmiziya dönerse ve çogalirsa hemen hastaneye git bekleme . Allaha şükür benim mide bulantılarım oluyor arada bi ama kusma falan yok inşallah olmazda herşeyden tiksinmeye başladım son 2 gündür yemekleri dalan plastikte yiyorum hemen çope atıyorum çunku pis tabaklari falan görünce tiksiniyorum midem bulanıyor dokunamıyorum 😀 çareyi plastikte buldum 🤦‍♀️
Evet, çoğalır ton değişirse hemen giderim gün içinde. Ama ara ara oluyor bu bende.
İki tane de kist vardı en son gittiğimde. Doktor hiçbir problem teşkil etmez demişti. Belki onlardan kaynaklı olmuştur belki kabızlıktan 😐

Ben bulaşıkları halledebiliyorum artık. Ama mutfak ve buzdolabı hala kötü kokuyor. :KK43:

Maalesef var bendede ama ufak bir şansınız varmış en azından bulantınız yok çok şükür. Gebeliğimin ilk başında turşuyu bayılarak yerken şuan turşu görmek dahi istemiyorum ve bunun gibi bir çok şey
Bu ben gerçekten 😂 ben de deli gibi turşu yerdim şimdi turşuyu görünce bile dolapta kusmak istiyorum o kadar tiksindim bı anda

Canım beni yanlış anlama ama kediler toksaplazma hastalığına sebep oluyor doktor bana işk ona uyardı bağışıklığın yok 9 ay kedilerden uzak dur dedi işediği dışko yaptığı yerlerden özellikle. Dayımın kızı bebeğini toksaplazma kapıp kaybetti. 12. Haftada o yüzden naçizane tavsiyem evet sahiplendiğimiz hayvanlar bizimle ailemizden birisi gibi oluyor ama kumunu falan eşin değişsin mutlaka. Benimde evimde köpeğim vardı hayvan karşıtı bi insan değilim asla sadcee bilmiyorsan diye söylemek istedim canım.
Benimde bi kedim var aşıları tam ama toksaplazma için ayrıca bi aşı falan var mı acaba biliyo musunuz ? Bende hamile olduğumu öğrendiğimden beri tuvalet temizleme işini eşim yapıyor ama geceleri bile beraber uyuyoruz tüyünden falan bişey olur mu acaba yutuyoruzdur illaki. dışarı çıkmıyor hiç başka kedili ortama da girmiyor.

Kızlar 7+3 haftada kan verdim tiroidim yüksek çıktı doktor ilacımı düzenledi çünkü normaldede kullanıyordum 75ml. Artık 3 gündür 100 ml ilaç kullanıyorum şu an 8+5 haftadayım 3hafta sonra tekrar kan testi vereceğim. Peki içim içimi yiyor ya merak ediyorum bu süreçte bebeğim zarar gördü mü yoksa ilaç düzene sokunca her şey yolunda mı olacak. Yani olan olmuş mudur ☹️. Doktor ultrasonda her şey yolunda dedi ama benim demek istediğim beyin gelişimi etkilenmiş midir

Canım beni yanlış anlama ama kediler toksaplazma hastalığına sebep oluyor doktor bana işk ona uyardı bağışıklığın yok 9 ay kedilerden uzak dur dedi işediği dışko yaptığı yerlerden özellikle. Dayımın kızı bebeğini toksaplazma kapıp kaybetti. 12. Haftada o yüzden naçizane tavsiyem evet sahiplendiğimiz hayvanlar bizimle ailemizden birisi gibi oluyor ama kumunu falan eşin değişsin mutlaka. Benimde evimde köpeğim vardı hayvan karşıtı bi insan değilim asla sadcee bilmiyorsan diye söylemek istedim canım.
Teşekkür ederim bu bilgilerin için canım ❤️Ben bunları bilmiyordum
İki tane kedim var onları şimdilik yan komşuya verdim cünkü kokuları ve yemleri bana nedense şuan iğrenc geliyor
Nasıl böyle oldum bilmiyorum da sanırım hormonlardan dolayı
Bakalım biraz daha iyi olursam eşime değiştirtir ben uzak dururum canım

Benim de 2 kedim var, aşıları tam. Toksoplazma testim de negatif çıktı, 6 yıldır benimleler. Kedileriniz aşılı ise ve dışarı temasları yok ise korkmanıza gerek yok dedi doktorum.
Tiksinme işiyle alakalı bir şey diyemeyeceğim ama muhtemelen geçicidir.
Siz bu süreci atlatana kadar umarım sizin gibi bakabilecek size destek olabilecek birilerini bulabilirsiniz. 🙏🏻❤️
Canım kedilerim de aşılı ama dışarıda da dolaşan kediler 🐈‍⬛
Yani ben o testi bilmiyordum yarın doktoruma söylerim
Ve ben yan komşuma verdim onları güvenim ona sonsuz çünkü yıllardır tanırız birbirimizi 🥹
Yani onlar hep kapıya gelse de maalesef açamıyorum mecburen ona geçiyorlar
Zaten önceden de babamı kaybettim o zamanlar da ona vermiştim yine

Ya bende aynıs
Maalesef var bendede ama ufak bir şansınız varmış en azından bulantınız yok çok şükür. Gebeliğimin ilk başında turşuyu bayılarak yerken şuan turşu görmek dahi istemiyorum ve bunun gibi bir çok şey
ı gibi bir şey oldu
5 ve 6 haftalarda McDonald’s çekiyordu canım çok
Şimdi arabayla bile ordan geçerken iğreniyorum

Benimde bi kedim var aşıları tam ama toksaplazma için ayrıca bi aşı falan var mı acaba biliyo musunuz ? Bende hamile olduğumu öğrendiğimden beri tuvalet temizleme işini eşim yapıyor ama geceleri bile beraber uyuyoruz tüyünden falan bişey olur mu acaba yutuyoruzdur illaki. dışarı çıkmıyor hiç başka kedili ortama da girmiyor.
Eğer aşıları, iç dış paraziter ilaçları tamamsa korkmayın, düzgün yıkamadığınız bir yeşillikten bulaşma ihtimali daha fazla. Tam değilse de bir an önce tamamlatın bence. Eğer hayvanla temas etmek bebeğe zarar veriyor olsa veterinerler kadın olamazdı ya da çocuk doğuramazdı. Öyle düşünün.

Hanımlar ben hem grip oldum, hem mide bulantım arttı. Bir şey yiyemiyorum, vücudum vitamin almıyor, çalışmak zorundayım, yatıp dinlenemiyorum. Bu gidişle ne gribi atlatabilcem, ne kendime gelebilcem :KK43:

Benim 3 çıktı. Diğer tüm değerler normal. Doktorum normal üst sınırın altindasin sıkıntı yapacak bişey yok dedi ve ilaç başlamadı.
Ya normal tiroid değerleri 5 in altında olması yeterli ama gebeler de bu değer 2.50. Gittiğim dahiliye doktoru da dedi gebelikte üst sınır 2.50 biz senin değerleri 2.50 nin altına düşürmeliyiz dedi. İnş bir sorun çıkmaz

Kızlar 7+3 haftada kan verdim tiroidim yüksek çıktı doktor ilacımı düzenledi çünkü normaldede kullanıyordum 75ml. Artık 3 gündür 100 ml ilaç kullanıyorum şu an 8+5 haftadayım 3hafta sonra tekrar kan testi vereceğim. Peki içim içimi yiyor ya merak ediyorum bu süreçte bebeğim zarar gördü mü yoksa ilaç düzene sokunca her şey yolunda mı olacak. Yani olan olmuş mudur ☹️. Doktor ultrasonda her şey yolunda dedi ama benim demek istediğim beyin gelişimi etkilenmiş midir
Canım aynı sorun benimde var inş bir problem yoktur. Normalde tiroid değerlerim düzenlidir bir rahatsızlığım söz konusu değildi gebelikte oluştu sanırım 25 mcg kullanıyorum şuan 3 hafta sonra tekrar değer ölçülecek bakalım neler diyecek bu hafta 3. Haftam oluyor perşembe gününe randevum var.

Günaydın kızlar iyi haftalar herkese 🌸💜
Yiyecekten tiksinme konusunda şoyle bir durumum var. Mesela çikolata yedim atıyorum ertesi gün yiyemiyorum tadı kötü geliyor ve ağzımdan hiç tat yok bu ara. Sizlerinde öyle mi acaba

Eğer aşıları, iç dış paraziter ilaçları tamamsa korkmayın, düzgün yıkamadığınız bir yeşillikten bulaşma ihtimali daha fazla. Tam değilse de bir an önce tamamlatın bence. Eğer hayvanla temas etmek bebeğe zarar veriyor olsa veterinerler kadın olamazdı ya da çocuk doğuramazdı. Öyle düşünün.

Hanımlar ben hem grip oldum, hem mide bulantım arttı. Bir şey yiyemiyorum, vücudum vitamin almıyor, çalışmak zorundayım, yatıp dinlenemiyorum. Bu gidişle ne gribi atlatabilcem, ne kendime gelebilcem :KK43:
Rapor alma şansın yok mu canım ya ben grip falan değilim ama bulantı kusma yüzünden çalışmakta aşırı zorlanmaya başladım midem bugün aşırı kötü su bile içemiyorum hamilelikte grip zaten ağır geçiyo zor atlatılıyomuş bence rapor al dinlen evde birkaç gün

X