2023 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    243
Benimki de dede baba gel hadi diyebiliyo dede gel diyo sürekli ama başka anlamlı cümlesi yok her türlü derdini anlatıyor ama artık çok büyük rahatlık arada o dil oluştu şükür
Evet ya iletişim kurabilmek çok güzel
Anlıyo ama konuşamıyo bizimki dedeyi dedooo yaptı bugünlerde canı isterse anne baba diyo ama şımartmamak için çok söylemiyo sanırım bi de bi şeyleri yere atıp dii diyo gitti demek istiyor herhalde.

Bende su vermeyi planlıyorum ancak memede uyuyan bir bebek o yüzden önümde çok engel var aşıcaz hepsini sizin hamileliğiniz nasıl gidiyor her şey yolundadır umarım
Önce o zaman memeyi uyku işinin en başında yap yavaştan alışır alışıyolar valla her şeye ve evet gece biberonla su hamilelik hızlı ve çok yorucu geçiyor valla bakalım şükür iyi

Selam anneler bebeğiniz nasıl su istiyo? Benimki yaklaşık 6 aylıktan beri brrrrr yapıyo ağzıyla. Bunu biz öğretmedik. Kendi kendine yaptığı bi şey. İçgüdüsel mi her bebek öyle mi istiyo merak ettim

Kızlar selam. Bugün kontrolü vardı kızımın, 13 aylık oldu. İştahı falan çok fena değil ve bence kesinlike zayıf görünmeyen bir bebek ancak 2 ayda 200 gr vermiş görünüyor. Boy da 2,5-3 cm kadar uzamış. Bu hastanelerde doğru tartılıyor mu bu çocuklar diye düşünüyorum bazen sizde kilo durumları nasıl?

Kızlar bebeklerinizle bul tak oyunları oynuyor musunuz? Bizimki hayvanları söylüyor gösteriyor falan hadi yerine koy oğlum diyince kesinlikle koymuyor belki 100 kere gösterdim nasıl koyacağını ama alıyor kaçıyor falan

Belki yürümeye başladıysa eskisinden daha çok efor sarfettikleri için kilo kaybı olmuştur. :) benim bebeğimde o kadar yavaş kilo alıyor ki eskiden insanların yorumları çok canımı sıkiyordu çok zayıf falan diye ama şimdi çok takmıyorum çok şükür sağlığı yerinde :) 9.5 kg ve 80cm idi 2 hafta önce

13 aylık olucak kızım 10.3 kg

Ben onların tarttıklarına cok güvenemiyorum kendim evde tartıyorum. Doğduğundan beri kilo boy takibini kendim yapıyorum. Bi keresinde sağlık ocağı ile hastaneninki 1-2 gün arayla 5 cm fark etmişti. Benimki emeklemeye basladigindan beri kilosu durmuştu. Hatta bi ara ufak bi hastalık geçirdi iştahı azaldı o ara kilo kaybı da oldu. Geçen hafta tatildeydik dönüşte tarttım o kaybettiği kilodan fazlasını geri almış. Boyu uzuyorsa yaşıtlarıyla birse aldığı besinler yetiyordur bence

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…