2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Kızlar size bir sorum olacak oğlum bugün benim kucağımdayken , oğlumu ilk kez gören birisi kucağına çağırınca ellerini uzatıp ona gitmek istedi ve gitti . 8,5 aylığız . Yabancılamıyor şu an , gülene , agucuk diye sevene gülüyor , sizlerde durum nasıl bizim gibi yabancılamayan var mı aranızda 😅

Kızlar size bir sorum olacak oğlum bugün benim kucağımdayken , oğlumu ilk kez gören birisi kucağına çağırınca ellerini uzatıp ona gitmek istedi ve gitti . 8,5 aylığız . Yabancılamıyor şu an , gülene , agucuk diye sevene gülüyor , sizlerde durum nasıl bizim gibi yabancılamayan var mı aranızda 😅
Benim kızım da yabancılamıyor. Çocuklara da çok gülüyor.

Benim kızım da yabancılamıyor. Çocuklara da çok gülüyor.
Teşekkür ederim yalnız olmadığımızı bilmek iyi geldi ☺️ Benim bu kuzum 3. çocuğum ama içlerinde heralde en sosyal yetişen çocuğum ilk oğlumda ailemizden uzak bir şekilde tabiri caizse yapayalnızdık . Ama şimdi ailelerimizle aynı şehirdeyiz ve sık görüşüyoruz evde iki abi var , mesleğim işim gereği çok insan görüyor , hergün bebek arabasıyla veya kanguruyla gidip abileri okuldan alıyoruz okul çıkış kalabalığını görüyor , abilerin arkadaş ortamlarında bulunuyor bazen toplu taşımaya biliyoruz tren dolmuş , yani tüm bunlara yormak istiyorum açıkçası . Uykusu varsa acıkmışsa bezi kirlenmişse veya başka bir sıkıntısı varsa gözü benden başkasını görmüyor o zaman bana gelmek için ağlıyor . Ama keyfi yerindeyken de beni görmüyor 😂

Biz de aynen o durumdayız canım
Hatta ben bi psikoloğa sordum bu konuyu
Sosyal bir bebek olması kıymetli birşey demişti
Kafama takıyordum neden yabancılamıyor beni aramıyor diye
Demekki normal bi durum şimdi siz yazınca da biraz rahatladım kızlar

Biz de aynen o durumdayız canım
Hatta ben bi psikoloğa sordum bu konuyu
Sosyal bir bebek olması kıymetli birşey demişti
Kafama takıyordum neden yabancılamıyor beni aramıyor diye
Demekki normal bi durum şimdi siz yazınca da biraz rahatladım kızlar
Teşekkür ederim canım içim biraz daha rahatladı . Bir uzman görüşü özellikle 🙏🏻🙏🏻 9. Kontrolünde doktorumuza soracaktım bende ☺️

Bizim bir ara yabancilama zamani vardı ama şimdi geçti.

Bizde 17sinde 9 aylik olduk yani bebiş oldu. Asmde aşısını oldu parmaktan hemoglobine baktilar=11.7 çıktı burasa okumuştum genelde cocuklarin öyle çıkmış. Bugünde aylik kontrolümüz vardi zTen kan alınacaktı ama bebişim dun gece ishal oldu gece ard arda ,3 defa yapti 15dk icinde bugünde doktora gidince myayendr boğazda hafif kızarıklık var dedi, kültür aldi,gaita testi ve kan testi verdik. Hemoglobin 12.5 cikti , kakada biraz lökosit, vitaminler cikmadi ama demiri vs iyi cikti. İlaç verdi ilk defa kullanacaz bu zamana kadar biraz üzüldüm ama başladık zorla verdik yarısini tükürdü yarısını icti. Yemek içinde birgün yerse 3 gün yemiyor dedm kahvaltı hiç yapmıyor dedim. Sadece kilosu iyi bir sıkıntı yok dedi. Emiyor çoğunlukla ve 300gr aldi geçen aydan beri anlayamadım valla

Kızlar BLW yapan var mı ? Biz yeni geçtik ,böyle daha güzel yiyor . Hem o yerken gözüm üzerinde mutfakta işimi yapıyorum ya da ben de yemek yiyorum. Sadece günde 3 öğün sonrası temizlemesi zor oluyor 😅

Eklentiler

• 1000096182.jpg
    1000096182.jpg
    127,7 KB · Görüntüleme: 61
Bizde 17sinde 9 aylik olduk yani bebiş oldu. Asmde aşısını oldu parmaktan hemoglobine baktilar=11.7 çıktı burasa okumuştum genelde cocuklarin öyle çıkmış. Bugünde aylik kontrolümüz vardi zTen kan alınacaktı ama bebişim dun gece ishal oldu gece ard arda ,3 defa yapti 15dk icinde bugünde doktora gidince myayendr boğazda hafif kızarıklık var dedi, kültür aldi,gaita testi ve kan testi verdik. Hemoglobin 12.5 cikti , kakada biraz lökosit, vitaminler cikmadi ama demiri vs iyi cikti. İlaç verdi ilk defa kullanacaz bu zamana kadar biraz üzüldüm ama başladık zorla verdik yarısini tükürdü yarısını icti. Yemek içinde birgün yerse 3 gün yemiyor dedm kahvaltı hiç yapmıyor dedim. Sadece kilosu iyi bir sıkıntı yok dedi. Emiyor çoğunlukla ve 300gr aldi geçen aydan beri anlayamadım valla
Çok geçmiş olsun üzülmeyin şifa olsun , ben ilaçları enjektörle veriyorum , biraz yanağının arkasına doğru veriyorum hem çıkaramıyor hemde öğürme boğazına kaçma riski de olmuyor hemde enjektörle ilacı ölçmek de kolay oluyor aklınızda bulunsun

Bizimkide öyle ya gülene gidiyo geri geliyim de demiyo 🤣🤣 ama bazen çok nadirde olsa korktuğu insanlar oluyo genelde erkeklerden bi kaç kere oldu onlara hiç yanaşmıyor zaten.bizim çevrede burda pek akraba yaşıt falan yok yalnız büyüyo ama her çocuğun yapısından bence sıcakkanlı olduğundan

Kızlar BLW yapan var mı ? Biz yeni geçtik ,böyle daha güzel yiyor . Hem o yerken gözüm üzerinde mutfakta işimi yapıyorum ya da ben de yemek yiyorum. Sadece günde 3 öğün sonrası temizlemesi zor oluyor 😅
Ouy maşallah 🧿 bizimkide istiyo aslında ama bu lekeleri nasıl çıkarıyorsunuz .bi de dişleri çıktımı bizim iki dişi var daha.eline bişey verdiğimde boğazına büyük parça falan kaçıcak diye korkuyorum

Benimki de cok yabanciliyor ya ben de onu kafaya takiyorum 😅 uzaktan guluyor ama tanimadigi biri kucagina alirsa kiyameti kopariyor, kamerada bile tanimadigina agliyor 😆 babasi cok sicakkanli bir insan bu benim gibi yabani olacak herhalde keske babasina benzeseydi

Ya ben en bastan beri blw yapmaya calistim ama cok sikilgan benimki. Karni acsa yeteri kadar hizli yiyemediginde sinirleniyor ya da mama sandalyesinde sikiliyor cikmaya calisiyor. Her yemekte 5-6 kitap okuyoruz oyle duruyor agzim dilim kuruyor artik. Daha guzel yiyor derken ne kadar yiyor mesela? Ne yemeyi seviyor bir de?

Çok geçmiş olsun üzülmeyin şifa olsun , ben ilaçları enjektörle veriyorum , biraz yanağının arkasına doğru veriyorum hem çıkaramıyor hemde öğürme boğazına kaçma riski de olmuyor hemde enjektörle ilacı ölçmek de kolay oluyor aklınızda bulunsun
Dün. Öğle uykusunu alamamıştı ondan sanirim aksam durmadı ilaç verirkende kıyamet koptu bizde enjektörle veriyoruz yoksa mümkün olmuyor doğrusunuz.

X