2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Kizlar bebem 8 ay 9 gunluk. Sizce eksili kofte yapabilir kiyim? Yani narenciye 9 ay iyibariyle diyolar ama pek de bir sey kalmadi, ne dersiniz? Veren oldu mu limonlu yemek?

(Özel aşı) Menenjit için dr a sordum. Bu hafta 8 aylık olacağız dedim. Şöyle düzenledi.
Bexsero 8.10.13. Aylarda
Nimerix 12. Ayda
9.ay kızamık var.
Aşı yok diye seviniyordum. Her ay aşımız var. Ateş de yapar aşıdan sonra calpol verebilirsin dedi.
Benimde 8 ay 11 günlük oldu dün bexsero ilk doz yaptırdık gece çok kötü geçti.huysuzluk ateş kusma uyuyamama 🤦🏼‍♀️

Canım artik doktorlar 1 yas öncesi bal hariç herşeyi verebilirsiniz diyorlar bence olur neden olmasin

Ben de yarin yapacaktim eksili kofte :) narenciyeyi cig vermiyorum ama yemek icinde veriyorum ben
Kizlar yaptim ve kizim cok sevdi.
İki havuc iki patates ve sanirim 250-300 gr kadar kiyma vardi.
Sebzeleri haslamaya koydum
Onlar hslanirken sogani rendeleyip kiymanin icine koydum. Baska bir sey eklemedim.
Yulaf unu vardi onunla unladim kodteleri ve attim sebzelerin icine.
Burer kasik yogurt ve yine yulaf unu, nane ekledim yarim da limon.
Onlari da ekledim tencereye hop bitti. Yagi en son indirdikten snra gezdirdim uzerine.
Kizim bayildi. Ben de snra tuz ekleyip yedim.
Hepinize tavsiye ederim
Sifa olsun🙏🏻

Onlar hslanirken sogani rendeleyip kiymanin icine koydum. Baska bir sey eklemedim.
Onlari da ekledim tencereye hop bitti. Yagi en son indirdikten snra gezdirdim uzerine.
Hepinize tavsiye ederim
Sifa olsun🙏🏻
Eline sağlık

Kilitli poşet e biraz mercimek, fasulye ve su koydum, mama sandalyesine yapıştırdım. 4 tarafından bantladım. Sandalyeyi sevmiyor ama onunla oynuyorken oturuyor. Mandalları sepetin etrafına taktım çıkarıp atıyor bir süre oyalıyor. Pet bardağın sesini seviyor. Ya kendi ısırıyor ya ben ısırıp değişik sesler çıkıyorum gülüyoruz. Küçük renkli balonlar şişirdim. Koli bantı ile yapıştırdım emekleyip bir ona bir diğerine geçerken oyalanıyor. Ama patlayacak büyüklükte olmamasına dikkat ettim çünkü eli ile iyi sıkıyor ve ısırmaya çalışıyor. Aynanın önünde minik bir oturacak yer var, kendi gidip tırmanıp aynaya bakıp alkış çalıp oynuyor, resimli şeyler giydirince aynaya bakıp oyalanıyor. Park yatağın kenarlarına oyuncaklar asıyorum ama alıp atması uzun sürmüyor. Keşke park yatakta uzun süre oynasa 😅
Çok güzel fikirlermiş bunlar 🥰🙏 ben de aynı şekilde oturup kalkmaktan yoruluyorum. Sürekli dolaplara tırmanıyor, oturmak istemiyor hiç. Bunlarla biraz dinlenirim belki 😀

Çok güzel fikirlermiş bunlar 🥰🙏 ben de aynı şekilde oturup kalkmaktan yoruluyorum. Sürekli dolaplara tırmanıyor, oturmak istemiyor hiç. Bunlarla biraz dinlenirim belki 😀
Ya bizim minnak cok kisa biseyle oyalaniyor birdrn oynarken tırmanmaya gidiyor. Bugün koltuk kenarında tutulurken iki elini birakti birkaç sn ayakta durdu düştü. Dünden beri kendini deniyor

Ya bizim minnak cok kisa biseyle oyalaniyor birdrn oynarken tırmanmaya gidiyor. Bugün koltuk kenarında tutulurken iki elini birakti birkaç sn ayakta durdu düştü. Dünden beri kendini deniyor
Bizimki onu park yatak içinde yapıyor. Ama ondan önce koltuğa tutunurken dizini kırarak oturuyordu çok güzel. Park yatak içinde ellerini bırakıp yumuşak yere düşmeye alışınca halıda da kendini lap diye bırakmaya başladı. O bakımdan kötü oldu biraz 🤷‍♀️

Bizimki onu park yatak içinde yapıyor. Ama ondan önce koltuğa tutunurken dizini kırarak oturuyordu çok güzel. Park yatak içinde ellerini bırakıp yumuşak yere düşmeye alışınca halıda da kendini lap diye bırakmaya başladı. O bakımdan kötü oldu biraz 🤷‍♀️
Onu 6 ayin sonunda yapiyordu ama simdi koltuktan uzak durdu

Onu 6 ayin sonunda yapiyordu ama simdi koltuktan uzak durdu
Bizim işlerimiz nedeniyle sürekli odada bir laptop oluyor. 3 Laptop ve bir masaüstü ile iş yapınca koltuk üzerinde unutulan bir tane hep oluyor ne kadar dikkat etmeye çalışsak da. Radara takıldığı zaman da koltuktan uzak durmuyor 🤦‍♀️ Çit bakacağım artık mecburen.

Hepinize tavsiye ederim
Sifa olsun🙏🏻
Super yulaf unuyla da olur mu diye merak ediyordum ben de

Biz de böyleyiz 🥲

Eklentiler

• 1000087735.jpg
    1000087735.jpg
    157,4 KB · Görüntüleme: 37
Kizlar bebem 8 ay 9 gunluk. Sizce eksili kofte yapabilir kiyim? Yani narenciye 9 ay iyibariyle diyolar ama pek de bir sey kalmadi, ne dersiniz? Veren oldu mu limonlu yemek?
Mandalina verdim sevdi :)
Benimde 8 ay 11 günlük oldu dün bexsero ilk doz yaptırdık gece çok kötü geçti.huysuzluk ateş kusma uyuyamama 🤦🏼‍♀️
5 gün sürdü sonra düzeldi. Sırada kızamık var sonra yine bexsero.. Kızamık da ağır geçiyormuş. Allah kolaylık versin bebelere de bize de

Kizlar bebisler nelerle oynuyor, neler ilgidini çekiyor. Tabi oyuncaklarla oynama süreleri kisa dikkat az olduğu icin ama nasil oyalıyorsunuz. Bes dakika oturamiyorum büyük oğluma saatlerce kitap okusam bikmazdi ama ufaklık 4 aydan beri kitap okurken bağırıp kapatiyor o yüzden oyalamak zor oluyor.surekli geziyor kanepe kenarinda ama en cok yoran duvara kalkıyor, kapıya ve akvaryum var altında bir dolap onda kalkmasi sıkıntı alip geliyorum biraz oyuncakla oyalarken aklina geliyor gidiyor geri getiriyorm bu döngüden cikamiyoruz. İc ice gecmeli kutular var onlari ic ice atiyor sonra bitiyor o , az davul caliyor abisi arablarini çıkarmış onu sürüyor ama cok kisa otur kalk , otur kalk bacaklarım sizliyor. Kitap dinleseydi milyon tane kitap vardı okurdum
Şarjda takılı olan tüm kablolar onun ilgi odağı valla. Oyuncaklardan bıktı bir süre sonra ilgilenmiyor bile. Ekran sıfır bizde. Ablayı takip ediyor yürüteç ile onun odasını karıştırıyor abla ile kvgaya tutusuyorlsr odayi dagitti diye 🥴 nerde uyduruk tabak çanak fiş kumanda onlarla vakit geçirmek için can atıyor 🤣 dizimde menüsküs yırtığı var eğil kalk yapamıyorum çok zorlanıyorum. Gece ölmüş gibi uyumak istiyorum fakat saat başı annee emme diye uyanıp emiyor. Anlatacaklarim bu kadar 🫣

Şarjda takılı olan tüm kablolar onun ilgi odağı valla. Oyuncaklardan bıktı bir süre sonra ilgilenmiyor bile. Ekran sıfır bizde. Ablayı takip ediyor yürüteç ile onun odasını karıştırıyor abla ile kvgaya tutusuyorlsr odayi dagitti diye 🥴 nerde uyduruk tabak çanak fiş kumanda onlarla vakit geçirmek için can atıyor 🤣 dizimde menüsküs yırtığı var eğil kalk yapamıyorum çok zorlanıyorum. Gece ölmüş gibi uyumak istiyorum fakat saat başı annee emme diye uyanıp emiyor. Anlatacaklarim bu kadar 🫣
Ya bizde de hic tv açılmıyor ve ben hiçbir sey izlemiyorum. Bebek uyuyunca bende koltuğa uzaninca uyuyakaliyorum. Bu sezon ne oldu ne var bilmiyorum 😂haberleri Twitter'dan takip ediyorum

X