2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Ya bizde de hic tv açılmıyor ve ben hiçbir sey izlemiyorum. Bebek uyuyunca bende koltuğa uzaninca uyuyakaliyorum. Bu sezon ne oldu ne var bilmiyorum 😂haberleri Twitter'dan takip ediyorum
Bizde de hiç TV telefon yok tüm gün birlikte vakit geçiriyoruz ve bunu kim görse sosyalleşmesi gelişimi için biraz izlemesi lazım diyor 😂😂hayır ben ekran gösterene asla yorum yapmıyorum herkesin kendi düşüncesi sistemi farklı ama bana sürekli böyle dedikleri zaman sinir oluyorum ya 🤷‍♀️

Bizde de hiç TV telefon yok tüm gün birlikte vakit geçiriyoruz ve bunu kim görse sosyalleşmesi gelişimi için biraz izlemesi lazım diyor 😂😂hayır ben ekran gösterene asla yorum yapmıyorum herkesin kendi düşüncesi sistemi farklı ama bana sürekli böyle dedikleri zaman sinir oluyorum ya 🤷‍♀️
Büyük oğlum hemen kapatır uyaninca o da bebek odadan çıkınca hemen açar 😂 bana da şey diyorlar büyük oğlum için ona da izlettirmiyordun ona da tatli vermiyordun çikolata vs ne oldu smdi hepsini yapıyor ama anlasilmayan şu ne kadar uzak kalsa ne kadar geç tanışsa daha iyi

Kizlar bebegi gece beslenmesini tamamen birakan var mi? 8 aylik oldugundan beri 9-9:30 gibi yatip 7 bucuga kadar deliksiz uyuyor. Nasil acikmiyor onca saat saskinim

Kizlar bebegi gece beslenmesini tamamen birakan var mi? 8 aylik oldugundan beri 9-9:30 gibi yatip 7 bucuga kadar deliksiz uyuyor. Nasil acikmiyor onca saat saskinim
Maşallah, tok ve ortamı rahat ki uyuyor 🧿 Böyle uyusun diye yatmadan önce mama vermeyi denedim. Çünkü acıkırsa uyanır dediler. Olmadı. Çevremdekiler meme emiyor ise bırakana kadar 1 2 kez de olsa uyanır dediler. İlgisi var mı bilmiyorum. Gece 3 4 kez uyanıyoruz. Sizin bebeğiniz emiyor mu biberon mu kullanıyorsunuz

Aslında ben de bırakmasını istiyorum ama olmuyor mama içiyor. Gece beslenmesi orta kulak iltihabına zemin hazırlıyor cünkü.

Maşallah, tok ve ortamı rahat ki uyuyor 🧿 Böyle uyusun diye yatmadan önce mama vermeyi denedim. Çünkü acıkırsa uyanır dediler. Olmadı. Çevremdekiler meme emiyor ise bırakana kadar 1 2 kez de olsa uyanır dediler. İlgisi var mı bilmiyorum. Gece 3 4 kez uyanıyoruz. Sizin bebeğiniz emiyor mu biberon mu kullanıyorsunuz
Daha cok mama içireyim dedim olmadı. Muhallebi zaten yemiyor. Ama yine de uyanıyor. Belli saatlerde uyanıyor belki de alışkanlık bilmiyorum 🤦🏽‍♀️

Benimki dogduktan sonra bir sure kuvozde kalinca biberona alismis hic meme almadi. 6 ay sutumu sagarak verdim sonra yavas yavas mamaya gectim. Artik sadece mama aliyor. Emmedigi icin mi acaba uyanmiyor bilmiyorum

Son düzenleme:
Aslında ben de bırakmasını istiyorum ama olmuyor mama içiyor. Gece beslenmesi orta kulak iltihabına zemin hazırlıyor cünkü.
Benim de mama iciyor, asagi yukari kac cc iciyodur sizinki 24 saatte? 8 aylik olduktan sonra birkac kere uyandiginda mama verdim 10-20 cc icip kafasini cevirdi. Sonra vermeyi biraktim ben de baktim bir iki mizirdanip geri uyuyor. Artik hic uyanmiyor. Ama cok da mama icmiyor aslinda gun icinde. Yatmadan once 150-180 icip onunla sabaha kadar gidiyor

Bu ayda bebekler artık 12 saate kadar acıkmadan uyuyabilirmiş. Bizimki gece kalkıyor diye ben de acıktı sanıp mama veriyordum ama doktor acıktığı için değil alıştığı için kalkıyor dedi. Şimdi uyanırsa biraz su veriyorum, geri uyuyor. Uyanmazsa hiç ellemiyorum artık.

Bu ayda bebekler artık 12 saate kadar acıkmadan uyuyabilirmiş. Bizimki gece kalkıyor diye ben de acıktı sanıp mama veriyordum ama doktor acıktığı için değil alıştığı için kalkıyor dedi. Şimdi uyanırsa biraz su veriyorum, geri uyuyor. Uyanmazsa hiç ellemiyorum artık.
Gun icinde asagi yukari ne kadar mama iciyor peki biliyor musunuz? Bir sey degistirecegimden degil ama merak ediyorum ek gida/mama dengesini

Gun icinde asagi yukari ne kadar mama iciyor peki biliyor musunuz? Bir sey degistirecegimden degil ama merak ediyorum ek gida/mama dengesini
Ben sabah 7’de veriyorum, öğlen 1’de ve gece 9’da mama. 210 cc veriyorum ben, 180 veriyordum ama doktor artık ayaklandığı ve fazla hareketlendiği için daha fazla enerjiye ihtiyacı olur arttır dedi diye 210’a çıkardım. Onun dışında 10’da kahvaltı, 4’te çorba ya da sebze yemeği, 7’de meyve ve yoğurt karıştırıp ara öğün veriyorum. Şimdilik programımız böyle. Ama sabah uyandığı saate göre kayıyor bazen. Ya da mesela kahvaltıda ya da yemekte bazen fazla yiyor, sonraki mamayı 180 veriyorum.

Ben sabah 7’de veriyorum, öğlen 1’de ve gece 9’da mama. 210 cc veriyorum ben, 180 veriyordum ama doktor artık ayaklandığı ve fazla hareketlendiği için daha fazla enerjiye ihtiyacı olur arttır dedi diye 210’a çıkardım. Onun dışında 10’da kahvaltı, 4’te çorba ya da sebze yemeği, 7’de meyve ve yoğurt karıştırıp ara öğün veriyorum. Şimdilik programımız böyle. Ama sabah uyandığı saate göre kayıyor bazen. Ya da mesela kahvaltıda ya da yemekte bazen fazla yiyor, sonraki mamayı 180 veriyorum.
7.30 da kahvalti yaptırıyorum, öğlen 1 gibi öğle yemeği bazen muhallebi oluyor genelde sebze yemeği, aksamda 6.30 yemek veriyorum acaba yemek cok mu oluyor yani genelde yemiyor ama. Bazen iki ogunde ayni yemegi veriyorum. Yoğurt çok yemiyor yemekle birlikte bir kaşık yerse kefir aldim ama içmedi

Bu ayda bebekler artık 12 saate kadar acıkmadan uyuyabilirBizimki gece kalkıyor diye ben de acıktı sanıp mama veriyordum ama doktor acıktığı için değil alıştığı için kalkıyor dedi. Şimdi uyanırsa biraz su veriyorum, geri uyuyor. Uyanmazsa hiç ellemiyorum artık.
Ben sabah 7’de veriyorum, öğlen 1’de ve gece 9’da mama. 210 cc veriyorum ben, 180 veriyordum ama doktor artık ayaklandığı ve fazla hareketlendiği için daha fazla enerjiye ihtiyacı olur arttır dedi diye 210’a çıkardım. Onun dışında 10’da kahvaltı, 4’te çorba ya da sebze yemeği, 7’de meyve ve yoğurt karıştırıp ara öğün veriyorum. Şimdilik programımız böyle. Ama sabah uyandığı saate göre kayıyor bazen. Ya da mesela kahvaltıda ya da yemekte bazen fazla yiyor, sonraki mamayı 180veriyorum.
7.30 da kahvalti yaptırıyorum, öğlen 1 gibi öğle yemeği bazen muhallebi oluyor genelde sebze yemeği, aksamda 6.30 yemek veriyorum acaba yemek cok mu oluyor yani genelde yemiyor ama. Bazen iki ogunde ayni yemegi veriyorum. Yoğurt çok yemiyor yemekle birlikte bir kaşık yerse kefir aldim ama içmedi
Her bebeğin yeme huyu/alışkanlığı farklıdır. Yoğurt dışında süt ürünlerini bizimki de sevmiyor. Yoğurdu da meyveli olursa yiyor. Tuzsuz peynire bile yüzünü buruşturuyor. Sevdiği şeyleri anlamaya çalışıp onlarla devam ediyorum yapabildiğim kadar. Sevmediklerini şimdilik listeden çıkarıyorum. 2-3 ay sonra tekrar denerim. 2 öğün yemek de verilebilir bence. Yese ben de veririm, mamadan daha faydalı. Bizimkinin sıkılma huyu var diye ben vermiyorum, yemekten soğumasın diye.

Her bebeğin yeme huyu/alışkanlığı farklıdır. Yoğurt dışında süt ürünlerini bizimki de sevmiyor. Yoğurdu da meyveli olursa yiyor. Tuzsuz peynire bile yüzünü buruşturuyor. Sevdiği şeyleri anlamaya çalışıp onlarla devam ediyorum yapabildiğim kadar. Sevmediklerini şimdilik listeden çıkarıyorum. 2-3 ay sonra tekrar denerim. 2 öğün yemek de verilebilir bence. Yese ben de veririm, mamadan daha faydalı. Bizimkinin sıkılma huyu var diye ben vermiyorum, yemekten soğumasın diye

Her bebeğin yeme huyu/alışkanlığı farklıdır. Yoğurt dışında süt ürünlerini bizimki de sevmiyor. Yoğurdu da meyveli olursa yiyor. Tuzsuz peynire bile yüzünü buruşturuyor. Sevdiği şeyleri anlamaya çalışıp onlarla devam ediyorum yapabildiğim kadar. Sevmediklerini şimdilik listeden çıkarıyorum. 2-3 ay sonra tekrar denerim. 2 öğün yemek de verilebilir bence. Yese ben de veririm, mamadan daha faydalı. Bizimkinin sıkılma huyu var diye ben vermiyorum, yemekten soğumasın diye
Yani benimkide bazen yemiyor hiçbir sey bazen yiyor günü gününe tutmuyor, iki hafta önceydi heralde hiçbir sey yemedi cok zordu. Yemekten sonra emziryorum

Daha cok mama içireyim dedim olmadı. Muhallebi zaten yemiyor. Ama yine de uyanıyor. Belli saatlerde uyanıyor belki de alışkanlık bilmiyorum 🤦🏽‍♀️
Benim kızda da başarılı olmadı. Alışkanlık olabilir. Hastalık, aşı vs şeyler olmazsa hep belli saatlerde kalkıyor.
Benimki dogduktan sonra bir sure kuvozde kalinca biberona alismis hic meme almadi. 6 ay sutumu sagarak verdim sonra yavas yavas mamaya gectim. Artik sadece mama aliyor. Emmedigi icin mi acaba uyanmiyor bilmiyorum
Çok şükür geçmiş o günler. Emzirdiğim için sanırım biberona alıştırmak daha güzel gibi düşünüyorum. Biberonla besleyen arkadaşlarım da uyku düzenine rahat geçtiler. Belki de ilgisi var. Gece uzun uyku da bebeğin gelişimi için önemli. O yüzden tekrar maşallah diyorum bebeğine 🧿😄

Benimki gunde 4 kere 150-180 civari iciyor, totalde ayni gibi oluyor sizinle. Tek seferde daha cok icemiyor zaten. Ben de 10da kahvalti veriyorum ama 11 gibi uyurken mutlaka mama da istiyor o yuzden 4. mamayi birakmaya hazir degil diye dusunuyorum. Zaten su icmeyi de pek sevmiyor maalesef sivi alimi daha cok mamadan oluyor

Şarjda takılı olan tüm kablolar onun ilgi odağı valla. Oyuncaklardan bıktı bir süre sonra ilgilenmiyor bile. Ekran sıfır bizde. Ablayı takip ediyor yürüteç ile onun odasını karıştırıyor abla ile kvgaya tutusuyorlsr odayi dagitti diye 🥴 nerde uyduruk tabak çanak fiş kumanda onlarla vakit geçirmek için can atıyor 🤣 dizimde menüsküs yırtığı var eğil kalk yapamıyorum çok zorlanıyorum. Gece ölmüş gibi uyumak istiyorum fakat saat başı annee emme diye uyanıp emiyor. Anlatacaklarim bu kadar 🫣
Yurutec kullaniyor musunuz?
Bize onermedi doktor ama bu bebeler nasil ogrenicekler yurumeyi? :)

X