2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Atak haftasından bildiriyorum kazanılan tüm beceriler uçtu şuan ne oyun halısı ne başka bişey tek yaptığı emip arkasına hunharca ağlamak, kucakta durmadan dik pozisyonda gezmek, sol eli keşfetti sağ hala yok ama solu yumruk yapıp ağza sokup emme isteği zirve tabi omzumuz kendi ağzına gelen kıyafet yeri ne bulursa her yere salya bırakma başladı ben anlamadım 🤷‍♀️😂
Yaaa benimki de sol eli kesfetti sanirim bir suredir. Bir sabah bir sesle uyandim o da ne bizimki cilginlar gibi ama ayni zamanda ciddi de bir ismis gibi full konsantre elini emiyor. nasil guldum anlatamam.
Ben sutumu arttirma isine koyuldum ama o da ne benimki bugun ogleden snra ne zaman emzirmeye kalksam istemedi. Aglayarak kendini geri atti. Ben de agladigi icin zorlamadim, oyle kodlanmasin kafasinda diye. Umarim devam etmez.

Eşime okudum. Sen mi yazdın diyor 😅 bu hafta aynılarını yaşadık. Biz ayrıca gece uykuya geçmekte zorlanıyoruz. Bugün memeyi bırakıp elini emmek için çok çabaladı. 2 saat oldu. Emzir yatır uyumadı gaz al yatır olmadı tekrar emzir gaz al yatır uyumadı salla pış pış yap yok. İnşallah atak haftasından sonra düzelir🙄
Bizimki de bugun uyku konusunda sikintiliydi. Benimki 2 ay 20 gunluk. Su harika haftalar diye bi program var onu indirmistim, oraya gore sicrama zamani ancak gunesli gunlerinde guya.

3. Ay benim kızım 700 gram aldı. İlk 2 ay sakindi. Bu ay el ayak oynadı sürekli, öyle olunca kusma arttı. O yüzden kilo normal diye düşünüyorum.

Memnun olurum 🌸 en azından denerim. Ben de özleyeceğim. Uyurken video fotolarına bakıyorum 😅
Canım mesaj gelmiyo sana ama kapalı galiba

Benim de şöyle bu ara gündüz uykusu geldi uyuttum diyelim 10 dk sonra bir çığlık koş gözü açık kucağıma al saniyede uyudu geri koy parmak ucu çık bu kez 20 dk sonra yine aynı böyle 3 4 kez yapıp dalıyor sonra acıkıp başa sarıyrouz zaten dinlenmeden 🤭
Aynı şeyleri yaşadığımızı bilmek iyi geliyor ne yazıkki😊yoksa benimkinde bir sıkıntı var deyip iyice kafayı sıyıracağım.uyumayan bebekler yapmışız demekki🤭

Kızlar ya ben doğumdan sonra halâ adet olmadım sadece geçen hafta canlı kırmızı renkte 3 damla kan gördüm iç çamaşırım da dedim herhalde doğum sonrası ilk adetimi oluyorum ama dahası yok yani o kadar biseydi sonrasında bir daha kan gelmedi sizce bu neydi? Korkuyorum açıkçası çünkü geri çekilme yöntemi ile korunuyoruz. Spiral taktıracağım ama adetin ilk günü takiliyormus bende adet olmayı bekliyordum yerleşme kanaması mı falan diye stresten öleceğim test yapmaya korkuyorum 😥 başına böyle bir şey gelen var mı?
Geri çekilme korunma yöntemi değil istemiyorsan riske girme bosver korunsun eşin.

Ben daha adet olmadım araya da hiç öyle kan gelmedi sen geri çekilme deyince sadece şüphe ettim çünkü o durum pekte bir korunma yöntemi değil çünkü aslında, ay bilemedim ki ben hamile olduğum zaman yerleşme kanaması yaşamadım sen yaşadın mı peki

Aslında 2 hamileliğimde de yerleşme kanaması diye bir şey yaşamadım ama inşaAllah bu seferki de öyle bir şey değildir 🥺

40 çıkınca muayeneye gittiğimde doktor sprial dedi. 2 aylik olunca gel dedi. Hormonlu olanlardan taktirabilirsin.. bende adet olmadım bi kere parlak değilde leke geldi.olmadi gerisi. Geri çekilme korunma yöntemi değil, prezervatif kullanın inşallah korktuğun.gibi değildir
Ben gittiğimde sordum spiral için adet olunca gelmen gerekiyor dediler bende adet olmayı bekliyordum yoksa biliyorum geri çekilmenin korunma yöntemi olmadığını ama doğum kontrol hapı kullanamıyorum yan etki yapıyor, prezervatif de çok rahatsız edici kullanamıyorum diye adeti bekliyordum 😔

Geri çekilme korunma yöntemi değil istemiyorsan riske girme bosver korunsun eşin.

Biliyorum geri çekilme bir korunma yöntemi değil ama mecbur o yönteme kaldık. Prezervatif tahriş ediyor ve rahatsız edici diye o yöntemi kullanıyordum geçici olarak adet olunca spiral taktiracaktim

Yaaa benimki de sol eli kesfetti sanirim bir suredir. Bir sabah bir sesle uyandim o da ne bizimki cilginlar gibi ama ayni zamanda ciddi de bir ismis gibi full konsantre elini emiyor. nasil guldum anlatamam.
Ben sutumu arttirma isine koyuldum ama o da ne benimki bugun ogleden snra ne zaman emzirmeye kalksam istemedi. Aglayarak kendini geri atti. Ben de agladigi icin zorlamadim, oyle kodlanmasin kafasinda diye. Umarim devam etmez.
Bazen gazı olunca bizimki de geri atıyor biraz kucakta gezdirip diğer memeyi verince alabiliyor.meme değişince niye alıyo bilmiyorum ama 🤔

Bizimki de bugun uyku konusunda sikintiliydi. Benimki 2 ay 20 gunluk. Su harika haftalar diye bi program var onu indirmistim, oraya gore sicrama zamani ancak gunesli gunlerinde guya.
Bu durumların geçici olduğunu bilmek bile rahatlatıyor. Mama sandalyesine oturacağı günü iple çekiyorum o zaman atak haftasına bakmayacağım 😅
Canım mesaj gelmiyo sana ama kapalı galiba
Başkasına mesaj atabiliyor musun. Ben mesaj kapama diye birşey yapmadım ama başkasına mesaj gidebiliyor, seninki kapalı görünüyor bende.

Aslında 2 hamileliğimde de yerleşme kanaması diye bir şey yaşamadım ama inşaAllah bu seferki de öyle bir şey değildir 🥺

Ben gittiğimde sordum spiral için adet olunca gelmen gerekiyor dediler bende adet olmayı bekliyordum yoksa biliyorum geri çekilmenin korunma yöntemi olmadığını ama doğum kontrol hapı kullanamıyorum yan etki yapıyor, prezervatif de çok rahatsız edici kullanamıyorum diye adeti bekliyordum 😔

Biliyorum geri çekilme bir korunma yöntemi değil ama mecbur o yönteme kaldık. Prezervatif tahriş ediyor ve rahatsız edici diye o yöntemi kullanıyordum geçici olarak adet olunca spiral taktiracaktim
Kırkı cıkınca hamile kalan vardı gördüğüm aman dikkat et canım ya. Yerleşme kanaması ilk gebeliğimde yasamadım bunda yasadım. Kırmızı 1 tl kadar gelmişti. Ama toplam öyle 1 gün boyunca

Cicek63 Cicek63 G gozdesr kızlar sizler ssdece mama kullanıyorsunuz diye hatırlıyorum. Benim sıpa memeyi bırakıyo bence. Sağım da yaptım sütüm oldukca az ondan emmiyor sanırım.

Günde kaç kez kac cc mama veriyorsunuz. Bi de geceleri nasıl yapıyorsunuz
Benim ki gündüz 2 saatte bir 90 cc ye yakın veriyorum öyle alıştı gece ise 1 den sonra anca uykuya dalıyor ondan önce yine 90 veriyorum sonra uyuyor gece uykusunda uyandirmiyorum hiç ne zamn uyanirsa genelde 3 saat uyuyor uyanınca 110 cc veriyorum gece geç yattig7 için gündüz 11 e kadar 3 saat aralıklarla uyuyor öyle alıştı aslında tabi bazen değişiyor gündüz 1 saatte de aciktigi oluyor ama gece uyansa bile 3 saatten önce vermiyordum oda bir yerden sonra alıştı uyanmiyor daha erken artık gece

Atak haftasından bildiriyorum kazanılan tüm beceriler uçtu şuan ne oyun halısı ne başka bişey tek yaptığı emip arkasına hunharca ağlamak, kucakta durmadan dik pozisyonda gezmek, sol eli keşfetti sağ hala yok ama solu yumruk yapıp ağza sokup emme isteği zirve tabi omzumuz kendi ağzına gelen kıyafet yeri ne bulursa her yere salya bırakma başladı ben anlamadım 🤷‍♀️😂
Ya benim kız kucaktan nefret ediyor artık valla bu kızın huylarına yetişemiyorum diyorum kimse inanmıyor kucakta uyuyan kız artık alınca bas bas ağlıyor yere bırakayim diye yerde de sürekli onunla konuşayım istiyor benden sıkılıyor bir süre sonra bu sefer besige atıyorum orda sallıyorum bi 2 saat falan sonra aciktigi için ağlıyor ama nasıl ağlamak sanırsın kıtlıktan çıkmış gibi allahtan sabah uyuduğu için işleri falan yapabiliyorum yoksa asla yapamam . Hari bide sen oyun halisi almıştın nasıl o memnun musun bende almayı düşünüyorum

Benim ki gündüz 2 saatte bir 90 cc ye yakın veriyorum öyle alıştı gece ise 1 den sonra anca uykuya dalıyor ondan önce yine 90 veriyorum sonra uyuyor gece uykusunda uyandirmiyorum hiç ne zamn uyanirsa genelde 3 saat uyuyor uyanınca 110 cc veriyorum gece geç yattig7 için gündüz 11 e kadar 3 saat aralıklarla uyuyor öyle alıştı aslında tabi bazen değişiyor gündüz 1 saatte de aciktigi oluyor ama gece uyansa bile 3 saatten önce vermiyordum oda bir yerden sonra alıştı uyanmiyor daha erken artık gece
Sağol canım beni şuan tek düşündüren gece uykuya geri nasıl gececeği. İçtikten sonra uyuyor mu hemen

Eşime okudum. Sen mi yazdın diyor 😅 bu hafta aynılarını yaşadık. Biz ayrıca gece uykuya geçmekte zorlanıyoruz. Bugün memeyi bırakıp elini emmek için çok çabaladı. 2 saat oldu. Emzir yatır uyumadı gaz al yatır olmadı tekrar emzir gaz al yatır uyumadı salla pış pış yap yok. İnşallah atak haftasından sonra düzelir🙄
Evet evet uykuya hem geçmek istiyor hem uyutma işlemine başlayınca çığlık kıyamet ağlıyor uyursa da uykusunda mız mız edip bize yine uyku yok 🤷‍♀️

Ya aynı sol eline öyle ciddi bakıp ağır çekim göz hizasına getirip emiyor sonra sağ henüz yok 😂nasıl peki emdi mi artık

Aynı şeyleri yaşadığımızı bilmek iyi geliyor ne yazıkki😊yoksa benimkinde bir sıkıntı var deyip iyice kafayı sıyıracağım.uyumayan bebekler yapmışız demekki🤭
Sağolsunlar hepsi aynı dönemde çıldırıyor 😂bu uyuyan bebekler zaten nerde bilmiyorum 😅

Ya benim kız kucaktan nefret ediyor artık valla bu kızın huylarına yetişemiyorum diyorum kimse inanmıyor kucakta uyuyan kız artık alınca bas bas ağlıyor yere bırakayim diye yerde de sürekli onunla konuşayım istiyor benden sıkılıyor bir süre sonra bu sefer besige atıyorum orda sallıyorum bi 2 saat falan sonra aciktigi için ağlıyor ama nasıl ağlamak sanırsın kıtlıktan çıkmış gibi allahtan sabah uyuduğu için işleri falan yapabiliyorum yoksa asla yapamam . Hari bide sen oyun halisi almıştın nasıl o memnun musun bende almayı düşünüyorum
Ben gerçekten memnundum ama aşırı pahalı bişey olmasına gerek yok bence bakalım atak haftası bitince de oynamaya devam eder inşallah 😅

X