2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Yok canim tutmaz daha yani tutsa bile cok kısa sure tutup yine yamuluyor destek gerekiyor. 3 aylikken daha iyi olurlar . Bazen kafayi kaldırıyor bir sağa bi sola gidiyor sonra burnuma kafasini cakıyor
5 gün sonra 3 aylık oluyoruz. Belini tutması 4. Ayı bulacak demekki. Benim omuzumda asla durmuyor. Omuzdaki kemiğe sürekli burnunu çakıyor. Bas bas bağırıyor . Babasının omzunda çok rahat, kafasını sağ sol çevirip sürtüp gülümseyerek yan yan bakıyor. Hatta orda uyuyakalıyor

Ateş çıkıp kontrol etmeye çalışmak, o telaşa girmek, sürekli takip etmek daha zor olacaktı. Cocuga zararı olsa 4 saatte bir verebilirsin demezdi. Ben de önlem alayım diyerek vermiştim. Emzirirken sıcaklığı hisdettim 3. Gün ateşi 37.7 oldu bir de o zaman verdim.

Oyy kiyamam bebise.. Bebisler de hasta olmasin. Kimse hasta olmasa keske.. Sizlere de gecmis olsun canim. Allahim dermansiz dert vermesin.

Erken dis cikarma alameti olmasin da ben onlari kopukcuklu salyali her turlu severim sever. Rabbim butun yavrulari ailelerine bagsilasin, her turlu musibetten hastaliktan nazardab esirgesin korusun

2 dozlu rota aşısıyla 3 dozlu rota aşısı arasında ne fark var biliyor musunuz? Hangisi daha iyi
Kizlar ben bu rota asisini pek yaptirmak istemiyorum daha vakit var bize ama. Hatta saglik ocaginda da hemsiremiz var cok ilgili, diger hepsi okay ama rota icin bisiy diyeniyorum siz yine de bi arastirin da oyle yaptirmaya karar verin demisti. Henuz yaptirmayan var mi? Ve benim gibi dusunen kim var?

Kızlar biliyorsunuz benim kız ıkınmaktan makat çatlağı oldu tedavi olduk geçti çok şükür. Ama hala her kakada çok ıkınıyor kıpkırmızı oluyor. Günde 3 4 kez yapıyor hala. Sizinkiler de böyle mi

İlk etapta bende sizin gibi düşündüm ama salgının fazla olması ve hastalığı en azından hafif geçirebilmesi için yaptırdık

Makat çatlağı teşhisini nasıl koydular görünürde bir çatlak var mıydı..

Bizim bebekte bazen aşırı ıkınıyor ve günde 3-4 kez burada bazen günlerce kaka yapmayan bebekler olduğunu okudum 3 ay kontrolünde doktora soracağım

Rota aşısı yaptırmayan arkadaşımın bebeği önce enfeksiyon diye antibiyotik başlandı, anlamadılar, sonra rota olduğunu anladılar bir hafta hastanede yattı. Hastalığı ağır geçiriyorlar, en azından hafif atlatsın diye yaptırmak istiyorum
Dudakları büzüp, kıpıkırmızı oluyor ıkınırken, sadece kaka değil, bazen osururken de vaziyet aynı ve bağırarak ağlıyor. Hergün kaka yapmıyor 2 3 günde bir yapıyor. Yaptığında da sırtına cıkacak kadar fazla yapıyor.

Ya ben onlara kiyamam kiyamam.. benimki henuz ikinci ay asisini olmadi. Bakalim bizde neler olucak. Ama aklimda olsun asidan hemen sonra ve bir de gece calpol veriyoruz bir cay kasigi. Dogru anladim di mi?
Ewt canım ben oyle yaptım bide aşı için erken git yani öğleden sonraya bırakma bitane aşı vardı kutusu açıldıktan 6 saat sonra bozuluyor demişti sağlık ocagindakiler oyuzden bana sabah gel demişlerdi

Kakada kan gördüm önce alerji sandım doktora gittik baktı çatlak var bak dedi gösterdi bana da. Krem kullandık 10 günde falan gecti artık kan yok. Ama çok ıkınıyor yine olacak dlye korkuyorum.
Anladım canım. Yok bezden tasacak kadar yapmıyor. Ama kilo alımı az yani buna bağlıyorum ben de. Gerçi az da sayılmaz 800 gr almıs ama az geliyor gözüme

Benim kizimda hala başını ve belini tam tutamıyor seninki gibi sürekli başı omzuma çarpıyor sonrasi malum ağlıyor ya bende benim kız böyle diyordum babasına gidince ağlamıyor başını da çarpmiyor orda uyuya kalıyor ayy bizimkiler şimdiden babacı olmaya başladı

Babacı olsunlar da bizim de omzumuzda rahat etseler keşke, gündüzleri uyutma şekli bulamıyorum, ya beşiğe koyup sallıyorum ağlalayarak uyuyor ya da emzirir pozisyonda konuşarak evi koşaradım turluyorum. Baba omzunda muhabbet ederken bakıyoruz uyuyakalmış oluyor

Bizimde kakada kan oldu doktorumuz önce makat çatlağından şüphelendi kremle geçmedi bende şimdi inek sütü diyetine başladım. Gelen kan çok yoğun muydu yoksa kılcal mıydı

Teşekkür ederim
Ben daha yeni sordum , 2 çeşit paketi var biri 3000 diğeri 3500 lira. Yurt dışı olursa fiyatlar değişiyor . Benim gibi saat farkının fazla olduğu bir ülke olursa 300 - 350 USD oluyor .Dolar bazında kazanmadigim için benim için çok yüksek bir rakama denk geliyor bulunduğum ülkenin para birimi ile o yüzden malesef ben alamiycam eğitim ama eğer imkan varsa Bence değer. Çok başarılı buluyorum ve inanıyorum kendisine . Şuana kadar başarısız olduğu hiçbir bebek yokmuş ve eğitim sadece 6 gün sürüyor ,mucize gibi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…