2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Ben bir zıbın uzun kol ustunede uxyn kol.
Alta ince bı ayakli pijama yada aysjsizsa bı çorap ustunede bı pijama daha hepsi penye. Bu kadar nadiren gün içinde ince yelek. Uyurken üstüne bı battaniye
Bence aynısını giydiriyorum ev 22 derece . Aynı şekil ve yelekte bazen evet.

Sizin bebeler belini dik tutuyor mu. Kucaktayken bazen kendini geriye doğru atıyor ama dik durmuyor hala. Kilo alımı ve boy uzaması iyi.Eşimin babaannesi bu gelişmemiş, sürekli yatıyor mu, hoplatın biraz vs gibi şeyler söyledi. Omzumda asla durmuyor ama totosunu göbeğine yapıştırıp biraz gezdiriyorum. Elleri ayaklarını birleştirip günlük spor da yaptırıyorum. Ama coğunlukta yatıyor oynuyoruz. Haklı mı bilemedim.
Yok canim tutmaz daha yani tutsa bile cok kısa sure tutup yine yamuluyor destek gerekiyor. 3 aylikken daha iyi olurlar . Bazen kafayi kaldırıyor bir sağa bi sola gidiyor sonra burnuma kafasini cakıyor 🤣

Daha önce de olmuştu o çabuk geçmişti.bu sefer o kitle gibi sütün biriktiği yer dağılmadı.bende geçer diye yorgunlukla falan başta uğraşamadım .direk duş sağma falan yapsam ilerlemicekti muhtemelen .sonra işte on beş günü falan bulunca doktor küçük kesikle boşalttı.o yüzden kimi görsem hemen dikkat et diyorum.çok büyük bi ameliyat değil ama göğüsten olunca insan çekiniyo zorlanıyo.bi de bigün bile olsa bebişi bırakması emzirememesi falan onlar daha zor.şükür şimdi iyi ama
Gecmis olsun canim dikkat edeyim bende

2 dozu mu o fiyata aldınız nasıl oluyor yoksa tek doz 1060 ikinci doz 1060 mı alınacak?
Bir de 2 dozlu rota aşısıyla 3 dozlu rota aşısı arasında ne fark var biliyor musunuz? Hangisi daha iyi
Tek dozu bu fiyat ikinciye bi daha alacağız malesef.

3 dozlu bi tık daha ucuz oluyor ama 3 tane alındığı için aynı fiyat oluyor. Yani oğlumda öyleydi 7 sene önce. Şimdi tekrar sorgulamadım direk bu şekilde aldım

Biz çok kötü hastayız benim bebek 2 gündür 39-40 derece ateş dün hastaneye götürdük bugün hastane bağırsaklarında enfeksiyon çıktı üstüne eşimde bugün hasta oldu oda ateş kusma ishal bebeğe 6 tane iğne verdiler antibiyotik bir de doktor parolla gaviscon verdi bebek iyi hoş hasta olunca sadece uyudu ama Allah rızası için kocalar hasta olmasın daha beter benimde boğazlar pert olmaya başladı direniyorum resmen bir şey olmasın diye bir de size bir şey sorucam ben doğumdan sonra 10 gün kanama gördüm ama şu bir aydır kanamam hiç bitmedi bu normal mi sizce doktora da gidecektim bebek hasta olunca gidemedim randevuyu iptal etmek zorunda kaldım

Geçen oğlum hastalandı ateşinden inledi ağlaması hiç bitmedi beli ağrısı vardi.cay kaşığıyla verdik evde ateşi düşmedi. Doktora götürdük bi tatli kaşığı verim ama 8 saate bir dedi . Bizimde Perşembe günü asi bakalım napacaz
Canim ben aşıyı yapar yapmaz eve geldim direk verdim her iki ay aşısında da cok sukur hiç ateşi çıkmadı sadcd huysuzdu birkaç gün bide gece yatarkende verdim ne olur olmaz bir çay kaşığı. 2. Ay aşışında koluna dikkat et orası ağrı olur demişti hemşire belki ondan huysuzdu kaç gün

Biz çok kötü hastayız benim bebek 2 gündür 39-40 derece ateş dün hastaneye götürdük bugün hastane bağırsaklarında enfeksiyon çıktı üstüne eşimde bugün hasta oldu oda ateş kusma ishal bebeğe 6 tane iğne verdiler antibiyotik bir de doktor parolla gaviscon verdi bebek iyi hoş hasta olunca sadece uyudu ama Allah rızası için kocalar hasta olmasın daha beter benimde boğazlar pert olmaya başladı direniyorum resmen bir şey olmasın diye bir de size bir şey sorucam ben doğumdan sonra 10 gün kanama gördüm ama şu bir aydır kanamam hiç bitmedi bu normal mi sizce doktora da gidecektim bebek hasta olunca gidemedim randevuyu iptal etmek zorunda kaldım
Çok geçmiş olsun canım. Kanama için benimde öyleydi doktora gittik normal değil dedi bana enfeksiyon çıktı bende antibiyotik ve adeti duzenlesin diye ilaç verdi şuan kanama olmadı daha bence sende bi doktora gozuk en kisa zamanda

Canim ben aşıyı yapar yapmaz eve geldim direk verdim her iki ay aşısında da cok sukur hiç ateşi çıkmadı sadcd huysuzdu birkaç gün bide gece yatarkende verdim ne olur olmaz bir çay kaşığı. 2. Ay aşışında koluna dikkat et orası ağrı olur demişti hemşire belki ondan huysuzdu kaç gün
Ya ben onlara kiyamam kiyamam.. benimki henuz ikinci ay asisini olmadi. Bakalim bizde neler olucak. Ama aklimda olsun asidan hemen sonra ve bir de gece calpol veriyoruz bir cay kasigi. Dogru anladim di mi?

Kizlar sizin bebekerinizin de agzinda surekli bi tukuruk salgisi var mi fazlaca. Benimkinin dudaklari surekli kopuk kopuk tukuruk :) bu arada minigim iki ay 9 gunluk.
Benim bebeğimde de oluyordu, sonradan salyaya dönüştü. 2 ay 26 günlük.
Ya ben onlara kiyamam kiyamam.. benimki henuz ikinci ay asisini olmadi. Bakalim bizde neler olucak. Ama aklimda olsun asidan hemen sonra ve bir de gece calpol veriyoruz bir cay kasigi. Dogru anladim di mi?
Ben gece vermedim. Önlem amaçlı aşıdan sonra eve gelince çay kaşığı kadar calpol verdim. Annem vermesen de olurdu belki ateş çıkmazdı dedi. Hemşire de ateşi takip et 37.5 olursa verirsin demişti. Yine de eve gelince verdim.

Benim bebeğimde de oluyordu, sonradan salyaya dönüştü. 2 ay 26 günlük.

Ben gece vermedim. Önlem amaçlı aşıdan sonra eve gelince çay kaşığı kadar calpol verdim. Annem vermesen de olurdu belki ateş çıkmazdı dedi. Hemşire de ateşi takip et 37.5 olursa verirsin demişti. Yine de eve gelince verdim.
Ben büyük oğlumda hic vermedim hic çıkmadı.
Hasta olunca da atesi kontrol altında tutmaya baktım en son çare calpol oldu ki hep sonunda vermek zorunda kaldım. Birinci ayda vermedim ama verem aşısı ağır bir aşı verecem artik en sona kadar beklemeyecem. Bende eve dönünce hemen verecem

X