2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Bizimde kakada kan oldu doktorumuz önce makat çatlağından şüphelendi kremle geçmedi bende şimdi inek sütü diyetine başladım. Gelen kan çok yoğun muydu yoksa kılcal mıydı
İlk gördüğüm yogundu sonra azdı. Sonra bi gün yine cok yogun geldi ara ara azaldı kılcal görmeye başladım. Şimdş tamamen bitti şükür. Ben de alerjiden korktum bir de mama da veriyoruz. Şimdilik iyi görünüyor alerji yok gibi

Biz çok kötü hastayız benim bebek 2 gündür 39-40 derece ateş dün hastaneye götürdük bugün hastane bağırsaklarında enfeksiyon çıktı üstüne eşimde bugün hasta oldu oda ateş kusma ishal bebeğe 6 tane iğne verdiler antibiyotik bir de doktor parolla gaviscon verdi bebek iyi hoş hasta olunca sadece uyudu ama Allah rızası için kocalar hasta olmasın daha beter benimde boğazlar pert olmaya başladı direniyorum resmen bir şey olmasın diye bir de size bir şey sorucam ben doğumdan sonra 10 gün kanama gördüm ama şu bir aydır kanamam hiç bitmedi bu normal mi sizce doktora da gidecektim bebek hasta olunca gidemedim randevuyu iptal etmek zorunda kaldım
Allah şifa versin hepinize. Kanamanı bence bir danış derim

Kızlar bezde çok az vajinal akıntı gördüm dün gece. Ya doktor kanama olabilir normal demişti ama akıntıdan hiç bahsetmemişti.İnternette normal olduğu, anneden geçen hormonların sebep olduğunu yazıyor. Başka bu durumu yaşayan var mı?

İlk gördüğüm yogundu sonra azdı. Sonra bi gün yine cok yogun geldi ara ara azaldı kılcal görmeye başladım. Şimdş tamamen bitti şükür. Ben de alerjiden korktum bir de mama da veriyoruz. Şimdilik iyi görünüyor alerji yok gibi
Geçmiş bitmiş olsun inşallah bizim geçmedi bakalım ağır bir diyet beni bekliyor..

Geçmiş bitmiş olsun inşallah bizim geçmedi bakalım ağır bir diyet beni bekliyor..
Kilo alımı nasıl ya da huysuzlugu falan çok mu. Döküntü var mi. Kan miktarı yogun mu peki. Kendini üzme sadece inek sütüyse 6 aydan sonra geçmeye başlıyor. Bu alerjinin en koşay geçeni.

Kilo alımı nasıl ya da huysuzlugu falan çok mu. Döküntü var mi. Kan miktarı yogun mu peki. Kendini üzme sadece inek sütüyse 6 aydan sonra geçmeye başlıyor. Bu alerjinin en koşay geçeni.
9 martta 2 ay kontrolümüz vardı 700gr almıştı huysuzluk veya döküntü yok muhtemelen doktorda bundan dolayı makat çatlağından şüphelendi ilk.. insan kanı gördükçe üzülüyor ister istemez.. kimi yerde 12-18 aya kadar devam ediyor diyor umarım 6 aydır bişey değil bu süre ☺️

Ben daha yeni sordum , 2 çeşit paketi var biri 3000 diğeri 3500 lira. Yurt dışı olursa fiyatlar değişiyor . Benim gibi saat farkının fazla olduğu bir ülke olursa 300 - 350 USD oluyor .Dolar bazında kazanmadigim için benim için çok yüksek bir rakama denk geliyor bulunduğum ülkenin para birimi ile o yüzden malesef ben alamiycam eğitim 🥲ama eğer imkan varsa Bence değer. Çok başarılı buluyorum ve inanıyorum kendisine . Şuana kadar başarısız olduğu hiçbir bebek yokmuş ve eğitim sadece 6 gün sürüyor ,mucize gibi
Teşekkür ederim
Evet çok başarılır ama Türkiye şartlarında ücret biraz fazla bence

Kizlar ben bu rota asisini pek yaptirmak istemiyorum daha vakit var bize ama. Hatta saglik ocaginda da hemsiremiz var cok ilgili, diger hepsi okay ama rota icin bisiy diyeniyorum siz yine de bi arastirin da oyle yaptirmaya karar verin demisti. Henuz yaptirmayan var mi? Ve benim gibi dusunen kim var?
Rota virüsü kapan bebekler duyuyorum bazen ne gerek bar böyle bir riske . Öyle demek zorunda dağlık çalışanları zorunlu olmayanlar hakkında tam fikir beyan edemezler.

Belli oluyo mu bilmiyorum ama oluyosa bu konak mı zeytinyağı mı sürüyoruz
Başımıza gelmeyene kadar herşeyi biliyoruz gelince panikliyoruz ya en azından bende boyle sinir oluyorum kendime

Eklentiler

• IMG_20230329_180957.jpg
    IMG_20230329_180957.jpg
    68,2 KB · Görüntüleme: 55
Başımıza gelmeyene kadar herşeyi biliyoruz gelince panikliyoruz ya en azından bende boyle sinir oluyorum kendime
Panikleme sür tarakla tara, ya biz oğlumda bebe yağı sürüyordk neden bilmem ilk çocukta kim ne dese yapıyorduk

Babacı olsunlar da bizim de omzumuzda rahat etseler keşke, gündüzleri uyutma şekli bulamıyorum, ya beşiğe koyup sallıyorum ağlalayarak uyuyor ya da emzirir pozisyonda konuşarak evi koşaradım turluyorum. Baba omzunda muhabbet ederken bakıyoruz uyuyakalmış oluyor🤣
Benim kiz bugün gündüz uyumadi bide 2 gündür sadce gündüzleri mamayi içerken sürekli dışarı atıyor şimdiye kadar hic yapmadığı birsey gece yapmıyor ama gündüz yapıyor sadce ağzından çıkarınca da çığlığı basıyor illa ağzına alıp dökecek hepsini 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️ gece de yapsaydı biberonun başlığını değiştirirdim

9 martta 2 ay kontrolümüz vardı 700gr almıştı huysuzluk veya döküntü yok muhtemelen doktorda bundan dolayı makat çatlağından şüphelendi ilk.. insan kanı gördükçe üzülüyor ister istemez.. kimi yerde 12-18 aya kadar devam ediyor diyor umarım 6 aydır bişey değil bu süre ☺️
Bizim de kilo alımı düşük. Alerji alanında uzman birine de özel gittim. Mukus da var dedim. Çok umrunda olmadı doktorun 😂 bebeğin gayet sağlıklı süt alerjisi olsa mama veriyorsun aşırı tepkiler beklerdim dedi.

Sarı renkte kabuk gibi ise benim kızda da var. Annem tarama kanar saçı dökülür dedi. Netten araştırdım kendiliğinden geçecekmiş. Ben haftada bir bazen 10 günde bir banyo yaptırıyorum. Hava soğuk hasta olmasın diye. Banyodan sonra da zeytinyağı sürüyorum. Sık yaptırmadım diye mi oldu anlamadım.
Benim kiz bugün gündüz uyumadi bide 2 gündür sadce gündüzleri mamayi içerken sürekli dışarı atıyor şimdiye kadar hic yapmadığı birsey gece yapmıyor ama gündüz yapıyor sadce ağzından çıkarınca da çığlığı basıyor illa ağzına alıp dökecek hepsini 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️ gece de yapsaydı biberonun başlığını değiştirirdim
Huyları değişiyor sürekli. Seninle oynamıs annesi :) Ben de ne yapacağını kestiremiyorum. Kendi hapsırınca sesli gülüyor, emzirirken hapsırık geldi tutmaya çalıştım yine de ses biraz çıktı. 2 saat hiç durmadı, memeyi de almadı. Biberon da almıyor. Zorla kaşık ve damlalık kullanarak yedirdim. Şimdi uyutabildim. Dün 2 saat aralıksız uyumasına şaşırırken bugün 2 saat aralıksız ağlamasına şaşırıyorum 😄

Bizim de kilo alımı düşük. Alerji alanında uzman birine de özel gittim. Mukus da var dedim. Çok umrunda olmadı doktorun 😂 bebeğin gayet sağlıklı süt alerjisi olsa mama veriyorsun aşırı tepkiler beklerdim dedi.
😂🙈 neyse iyi ki umrunda olmamış en azından kremle geçmiş..
Bizim doktorumuz makat çatlağından şüphelendiğinde sıcak suya oturttun 15 er dakika demişti şimdi aklıma geldi belki size de faydası olur

😂🙈 neyse iyi ki umrunda olmamış en azından kremle geçmiş..
Bizim doktorumuz makat çatlağından şüphelendiğinde sıcak suya oturttun 15 er dakika demişti şimdi aklıma geldi belki size de faydası olur
Yaptık canım aynen gunde 3 dedi ama 1 kez anca yaptık 😂 yine ıkınması fazla yine olacak diye korkuyorum.

Sarı renkte kabuk gibi ise benim kızda da var. Annem tarama kanar saçı dökülür dedi. Netten araştırdım kendiliğinden geçecekmiş. Ben haftada bir bazen 10 günde bir banyo yaptırıyorum. Hava soğuk hasta olmasın diye. Banyodan sonra da zeytinyağı sürüyorum. Sık yaptırmadım diye mi oldu anlamadım.

Huyları değişiyor sürekli. Seninle oynamıs annesi :) Ben de ne yapacağını kestiremiyorum. Kendi hapsırınca sesli gülüyor, emzirirken hapsırık geldi tutmaya çalıştım yine de ses biraz çıktı. 2 saat hiç durmadı, memeyi de almadı. Biberon da almıyor. Zorla kaşık ve damlalık kullanarak yedirdim. Şimdi uyutabildim. Dün 2 saat aralıksız uyumasına şaşırırken bugün 2 saat aralıksız ağlamasına şaşırıyorum 😄
Ahaha bende artık şaşırmıyorum dün bende kizlar artık bebegim uyuyor diye yazacaktım bugün bu çocuk niye hiç durmadan ağlıyor diye yazarken kendimi buluyorum 😅bence 3.ayda da düzelmez bu çocuk boşuna kendimi avutuyorum 🤷‍♀️

Ben normalde 2 günde bir yıkıyorum sık yaptırmadın diye değildir bence bizde de olduğuna göre

X