2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Yok eskiden cok tikanirdi evin nem oranini dengeledigimizden beri pek fazla olmuyor. Keyfide bagiriyor olabilir anoden mi acikyor bilmiyorum bir anda cigiriyor resmen gecn cigirdi sonradA guldu anlamadim
Bende onu söyledim bağırarak korkar gibi uyanmasını normal dedi doktor o tepkiye.
Ellerini böyle açıp irkiliyor dimi.
Nem ivin ne yapıyorsun buhar mak kullanıyoruz ama olcemiyorum oranı tabi

Vay arkadaş gözü kalmış belli ki .
Onun bebek zayıf mi seninkinden eğer öyleyse onun için maşallah dememiş olabilir.
Allah esirgesin canım bı bunla kalsın.
Okuyorum da simdi benim kızda sizinkilerden az kilosu maşallah dedim hep ama sağlıklı olsunlarda sorun değil. Sınırda değil sonuçta kilo boy.

Kızlar bebeğin doyduğunu anlamak için çisli beze bakıyoruz ya, bu dolu dolu çiş olması mi demek her açıldığında çiş olması mi
Ben 3-4 saatte bir değiştiriyorum, her seferinde çiş oluyor ama dolu dolu değil. Gece bağladigim bez akşam 9 dan sabah 8 e kadar kalıyor,bir tek o dolu diyebilirim . 24 saatte toplam bir paket margarin ağırlığında (250gr) bez alınması yeterliymis . Benim şu aralar takintilarim ve anksiyetem tavan yaptığı için dün 24 saatte çıkan bezleri mutfak terazisinde tarttim 384 Gr geldi umarım doyuyordur

Canım uykulari nasıl? Akşam 9 deyince o saatlerde geçiyor mu gece uykusuna bir yöntem bulduysan biximlede paylaşır mısın
Aylık kontrollerde persentilden bahsederler zaten doymuyor muhabbetine sarmayin çıkamazsıniz ilk çocukta bende yaptım onu. Doktor uyarır sağlık ocağı hemşire uyarır kılo az şunu yap bunu yap der emzirin doyurun yeter. Doymayan çocuk sürekli aranır çok huzursuz olur bence sakinlesmsi güc olur

Bende bu ara takildim çünkü sanki sütüm azaldi gibi hissettim hiç yok mu diye düşündüm. Korktum ondan dolayı bende takılmistim.

Aha bak senin mastitinin sebebi seyde olabilir ne kadar dogru bilmem ama annemlerin komsusu gecen bir seyler yapmis kokuyordu etraf . Bende istemsiz oo mis gibi dedim baktim 10 dk sonra kapi caldi kadin koca tabak dolusu bir seyler getirmis. Ben dedi emzikliden korkarim cani bir sey cekerse gogusunun teki siser kizarir ates yapar dedi kendide de olmus kizimda da oldu dedi belki mastiti yorumladi ama niyeyse mantikli geldi . Bugun yigenim de dondurma yiyordu istemsiz baktim annem hemen bi ıssırık al dedi

Kızlar ebe aradı cuma 2. Ay aşıları için biz de rota virüs aşısını aldık onu da yapalım demiştik ama gün yaklaştıkça aklıma düştü hepsi birden ağır mı gelir diye
Canım 15. Haftaya kadar yapılıyormuş ben yaptırmayacağım 13-14. Haftasında gider yaptırırm

İnan benim de ne tombul olsun derdim var ne bişey kilo alımı alt sınır olmasın kendimce sütüm yetsin yeter bana ha bir gün yetmeyedebilir o da nasip yeterki çocuk sağlıklı olsun biz sağlıklı olalım kilosu olması gerekenin biraz altında galiba diye biliyorum hiç de sormadım ama konuşmadan onu anladım bana kalsa normal de o çocuk işte

Bunu bende düşündüm ama evin içinde ne görüp aklımda kalıyor anlamadım ki baksan bilinçli canım çeken bişey yok bizde bu duruma umma derler hatta annem buradayken mastit olunca acaba umdu mu diye düşünmüş, eskiler uman kişiye arkadan habersiz pat yumruk vurur o ah derken ağzına ekmeğin arasına soğan çökelek koyup basarlarmış aynısını yaptı sonuç sıfır can acımla kaldım

Bende bu ara takildim çünkü sanki sütüm azaldi gibi hissettim hiç yok mu diye düşündüm. Korktum ondan dolayı bende takılmistim.
Göğsünüzü sıktığında süt fışkırıyorsa karşıya azalmamistir. Bana emzirme danışmanı demişti . Birde ne kadar çok sık emerse artarmis süt. Emzirmek için dolmasını beklemeyin memelerin slogan bu

Evet canım benim gittiğim doktorda en az 600 gr anne sütünde dedi. Sen Ankara'da mıydın? Öyleyse hangi doktora.gidiyrosunz?
Yok canım Ankara'da değilim

Teşekkür ederim canım yardım edecek biri olmasa çalışamam zaten bebiş bir kişi istiyor başlı başına yemeğe hem annem yardım ediyor hem dışarıdan çağırıyoruz, ev temizliğine hiç vakit olmuyor zaten 24 saatin 24ü de dolu dolu geçiyor bebişin keyfi yerinde olsun da gerçi tatlı yorgunluk bunlar

Aa evet o ismi duymustum emziklilerden korkuyormus iste eskiler aklima direk sen gelmistin. Süt çok demekki kuzum sen de ama bebis artik buyudukce bosaltacaktır derdine care olur merak etme

Aa evet o ismi duymustum emziklilerden korkuyormus iste eskiler aklima direk sen gelmistin. Süt çok demekki kuzum sen de ama bebis artik buyudukce bosaltacaktır derdine care olur merak etme
Bu saate kadar bebeğe ilk orayı vere vere şükür bu emmede tam yumşamış nasıl mutlu oldum ya yoksa sabah doktor yolu gözükmüştü

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…