2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Bebisler kucukken aşıyı anlamıyorlardı ne güzel 😟 ama bugun menenjit aşısında yıktı ortalığı birde iki bacaktan olunca. Resmen emzirme odasında emerken söylendi yavrum bana 😢
Hangisini oldu? Ben oğlumda tek doz olan 1yas sonrasını yaptırmstik. Şimdi b grubu menenjit yapılıyor birde smdi hangisini oldu?

Ay geçmiş olsun size 😊elektirikli beşik işe yaramadı mı eşim hala alalım diyor😃🤷‍♀️benim kızım gece öyle bir huy edindi kucakta uyuyor yatağı asla kabul etmiyor bide bas bas bağırıyor illa ayakta pış pışlamam gerekli oturunca sevmiyor nasıl anlıyorsa oturduğumu😅burda inanılmaz yağmur yağıyor geceden beridir hiç dinmedi yağmurun sesi onu rahatlattmı ne mamasını içip uyuyor hiç huyu değil 😃😃
Senin kız benim kız olmasın bizimki de önce ayakta pış pış uyutacaksın asla oturmak yok sonra yatağa bize beşik o kısımdan sonra lazım oluyor sürekli uyanınca elimizle sallama işi bitti avantajı o 😅

Bugün Annem bebişi 2.ay aşısina götürmüş.. 2 buçuk kilo doğmuştu 5600 olmuş boyu 57 cm iyi mi sizce 🤔 sizde boy kilo durumlar nasıl kızlar birde acayip huysuz ya neyse ki uyudu şuan
Pazartesi bizimki de 5700 boy da 56 cm çıktı doktor iyi anne sütü hariç başka bişey almasın dedi 😇sonra dün bir arkadaş kaç kilo almış deyip kendi bebeği ile kıyasladı seninki nasıl aldı dedi bugün 4. Mastitimin sınırındayım aynı taraf yine sertleşti bir kitle geliyor ele, ateş ağrı henüz yok şükür sürekli sağma modundayım🤦‍♀️o değil tesadüf mü bilmiyorum ama 4 mastit olayının dördü de bu arkadaşın bizim kızın kilosunu yorumlaması arkasına oldu 😅

Kizlar ocean dvit aldım kızıma 400iu. Kullanan var mı günde 1damla veriyoruz değil mi?
Benim de aynısı üzerinde bir fıs 3 damla ile eşit diyor doktor da 3 damla dedi fıs fıs ile sıkmaya korkunca damla ile 3 damla veriyorum

Kızlar bebeğin doyduğunu anlamak için çisli beze bakıyoruz ya, bu dolu dolu çiş olması mi demek her açıldığında çiş olması mi

Kızlar bebeğin doyduğunu anlamak için çisli beze bakıyoruz ya, bu dolu dolu çiş olması mi demek her açıldığında çiş olması mi
Bazen dolu oluyor bazen az yapmış oluyor. Ben gündüzleri 3 4 saatte bir değiştiriyorum. Pişik olmasın ve rahatlasın diye. Bazen de bişe yapmamış oluyor açtığımda yapıyor 😅

Çocuk iyi görünüyor ama uyanırken çok ağlamaya başladı biyeri açıyor korkuyor gibi yapıyor.bide burnu tıkalı gibi sürekli acıyorum ama yinede bı çocuk doktoruna göstericem bugün galiba
Canim sonucu bana söyler misin benim de bir anda bağırıp ağlıyor sanki canı yanıyor uyanıkken hep böyle bir acı çekiyor gibi davranabiliyor

Son düzenleme:
Yaa gecmis olsun canım burnunu sürekli açık tutmaya çalış ciğerlere inmesin ben başta korkuyordum diye açamıyordum tam anlamıyla ve ciğerlerine inmişti dolmuştu yani ciğerleri dikkat et oyuzden ona
Doktoruna götürdük bugün canım muayene de ciğerler temiz dedi. Kan aldı onada bktim CRP ye sorun yok. Burnunu sürekli açık tut temizle dedi . Şükür korktuğum gibi olmadı olmazds inşallah Ballilokumm Ballilokumm

Bu aylardaki huyları kalıcı olmuyormuş 3 aylıktan sonra alışkanlık ediniyorlar diye okumuştum ama bilmiyorum tecrübeli annelere sormak lazım 😅 Haftaya işe başlayacağım keşke gündüz evde olsam da uykusuzluk ayakta gezme hepsine razıyım😔😔😔
Ay hadi insallh 40 in çıkmasını bekledjm belki düzelir diye olmadı simdj 3 ayı bekliyorum oda olmazsa 6. Ayına kaldik😅😅çalışan anneler için çok zor oluyordur heleki ilk çocuk olunca daha da zor oluyor Allah yardımcın olsun canım . Ben büyüyene kadar çalışamam zaten bırakacak kimsemde yok 🤷‍♀️

Yazdım etiketlerim canım. Burnunu açık tut temizliyor musun hiriltisi var mi
Yok eskiden cok tikanirdi evin nem oranini dengeledigimizden beri pek fazla olmuyor. Keyfide bagiriyor olabilir anoden mi acikyor bilmiyorum bir anda cigiriyor resmen gecn cigirdi sonradA guldu anlamadim😂

Senin kız benim kız olmasın bizimki de önce ayakta pış pış uyutacaksın asla oturmak yok sonra yatağa bize beşik o kısımdan sonra lazım oluyor sürekli uyanınca elimizle sallama işi bitti avantajı o 😅
Ahaha bizim gündüz sorun yok ne varsa gecede var birseyler oluyor asla beşiği kabul etmiyor sanki hep yattigi yer orası değilmiş gibi😏😏 ben bu çocuk için gec kaldım biraz galiba artık 2. Ye kısmet olursa ona alırım ozman kendimi yormam da 😀😅😅

X